Sari la conținut
Forum Roportal
Alecu87

Punctualitate

Postări Recomandate

Daca stia ca intarzie, putea macar sa-ti dea un telefon, nu sa te lasa asa, sa astepti.

Nu-mi plac oamenii nepunctuali. Mai mereu ma gasesc in situatia de a astepta... si e vorba de cei de la servici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ajuns in punctul X, ...

 

Sper ca nu in soare sau ploaie ai asteptat!!!

Nu este nici un minut acceptabil in ziua de azi cand telefoanele celulare suna 24 de ore!!!

Daca intirzia ca venea cu Rapidul de Baia-Mare .... e scuzabil dar altfel .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ajuns in punctul X, la ora stabilita de prietena mea. am asteptat-o juma de ora, dupa care am plecat. am iesit tot eu vinovata. cica n-o sustin.

In mod bizar, dupa nick pari a fi baiat ,dupa scris insa ... . :flowers:

 

Poate ca a avut vreun accident, i s'a sters rujul in metrou, s'a rupt flecul de la sanda , etc ...

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu sunt punctuala, intotdeauna ajung mai repede si mai mereu cei cu care ma intalnesc ajung destul de tarziu. Nu-i inteleg. Singura oara cand am intarziat a fost la prima intalnire cu sotul, a asteptat saracul vreo 40 minute :P

 

 

 

Scuze pentru indiscretie, daca nu te astepta 40 min, mai devenea sotul tau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt punctuala

intarzii tot timpul la intalnirile cu prietenii dar de obicei sun ... spun de obicei ca depinde de persoana cu care ma intalnesc. numai la munca nu :think: si nici la alte chestii oficiale

si da, este o dovada de serioazitate puntualitatea si nu, daca intarzii nu inseamna neaparat ca esti neserios ... e o contradictie dar eu asa consider. e o politete sa anunti si e cam musai sa faci asta :) vina recunoscuta e pe jumatate iertata, nu ?

numai la munca nu :crazy: si nici la alte chestii oficiale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

macar ai bunul simti si anunti ca intarzii,asta conteaza destul de mult.io am patit odata sa astept o ora ca era f imp sa ne intalnim si nesimtita nu a avut nici bunul simt sa imi raspunda la tel si pe urma si la mai si inchis...:|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astazi oamenii nu mai stiu multe lucruri care tin de bun simt, seriozitate, despre un cuvant dat si respectarea unei promisiuni, cu atat mai mult ceva despre punctualitate...

iar cand vine vorba de femei, barbatii le vad cam pe toate niste intarziate din start.

eu sunt punctuala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai da numai critici pe aici.Hai sa fac eu opinie separata.Daca eram in locul tau ma riscam eu de un telefon doar sa aflu ce s-a intamplat.Abia apoi poate plecam daca nu reuseam sa o prind pe EA.Sau poate nu plecam.Depinde de domnisoara.Poate ca asteptam si acuma acolo.Am uitat sa va spun,eu nu vorbesc din experienta ,pentru ca eu sunt vesnicul intarziat.Iertare inchizitorilor ,dar nu imi iese punctualitatea si pace.Orice as face se intampla ceva mereu.Daca imi iese o data apoi data urmatoare iar cad in abatere. Nu este frumos ,dar un om nu poate fi catalogat doar din atata lucru.Poate are alte calitati.Ce folos daca ala ce vine punctual de intorci ceasul dupa el sau ea,are punctualitatea drept unica calitate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este deloc anormal sa fii punctual. Eu consider punctualitatea o mare calitate pt ca intr-un fel tine de respectul pe care-l ai fata de celalat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×