Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

atat timp cat individul e mic si prost, ea are senzatia de control asupra lui, dupa ce il creste si omu are incredere in sine sa mai incerce si veverita altora, atunci nu-i mai place, normal

Rolul de "mama" este obositor si cand este asumat corect. Devine cu atat mai consumptiv psihic cand este asumat incorect. Pai cum sa se mai simta bine fata, cand tot ceea ce obtine din munca neplatita si voluntar asumata, este un copil in trup de adult?

De aceea ar fi bine sa reflecteze de ce simte ea nevoia sa se valorizeze facand un "job" care nu este al ei in acest moment.

Sa umble un pic la increderea de sine si la maniera de traire a sentimentului justei valori( tot de sine, evident). Pe aici are ea problema acuta in acest moment. Ca un pampalau nu striga in gura mare: ..."sunt tont, salvati-ma"!..ala trasmite puternice mesaje nonverbale, la care raspunde persoana ce se simte valoroasa doar in postura de erou neplatit. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai cum sa se mai simta bine fata, cand tot ceea ce obtine din munca neplatita si voluntar asumata, este un copil in trup de adult?

 

se simte "bine" daca pilonul 1 (cariera, independenta materiala) sunt varza, si se simte "bine" pentru ca asa, cu un "copil" alaturi, are siguranta relatiei, mai pe romaneste e f..ututa regulat, si gratis.

 

De aceea ar fi bine sa reflecteze de ce simte ea nevoia sa se valorizeze facand un "job" care nu este al ei in acest moment.

 

asa e mai comod, nu ai ce sa reflectezi cand e vorba de comoditate, plus ca depresia acuta consuma timpul necesar realizarii de sine, trebuie sa stai mereu cu prietenii, altfel nu te simti bine, asa ca de unde timp pentru realizare de sine?

 

Sa umble un pic la increderea de sine si la maniera de traire a sentimentului justei valori( tot de sine, evident).

 

pai deaia s-a dus la facultatea de psihologie, nu?

 

Ca un pampalau nu striga in gura mare: ..."sunt tont, salvati-ma"!..ala trasmite puternice mesaje nonverbale, la care raspunde persoana ce se simte valoroasa doar in postura de erou neplatit. :stars:

 

oare pampalaii sunt buni la pat? sa ne spuna "mamicile" care i-au incercat

 

(pe vremea cand eu eram "copil", pot sa va spun ca mamicile nu sunt bune de nimic la pat, iac`asa un fel de papusi gonflabile)

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe toate le sti tu, ca un om mare. Parol.

Ia povesteste fetei cum e cu depresia acuta...ca vaz ca ai potrivit bine diagnosticul.

Se trateaza cu 15-25 buline Extraveral/zi..nu?! Ce socializare, ce reflectie...da-le naibii, mai bine in vacanta de Paste la sat la muma in ..... oups! :stars:

Editat de Laughlin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe toate le sti tu, ca un om mare. Parol.

Ia povesteste fetei cum e cu depresia acuta...ca vaz ca ai potrivit bine diagnosticul.

Se trateaza cu 15-25 buline Extraveral/zi..nu?! Ce socializare, ce reflectie...da-le naibii, mai bine in vacanta de Paste la sat la muma in ..... oups! :stars:

 

Draga mami, azi mi-am luat o tastatura Logitech de ale carei butoane nu ma pot dezlipi, asa imi tratez depresia acuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga mami, azi mi-am luat o tastatura Logitech de ale carei butoane nu ma pot dezlipi, asa imi tratez depresia acuta.

 

Pe forum :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au si astia succes la femei? Totusi parca ea nu-i lasa in pace, ii zgandarea si ii facea sa se schimbe apoi ajungea sa nu-i mai placa rezultatul.

 

 

Posibil. In orice caz am dat numai peste tipi "speciali", nu stiu de ce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Posibil. In orice caz am dat numai peste tipi "speciali", nu stiu de ce...

 

Draga, pentru a da peste tipi top model (care au implicit incredere in sine si nu devin dependenti de "mamica"), ai nevoie sa te mai nasti tu odata. Si din alti parinti.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Posibil. In orice caz am dat numai peste tipi "speciali", nu stiu de ce...

 

Lily cum adica nu intelegi? :P Pai sunt deja 3 pagini in care ti s-a explicat de ce faci asta. Ori nu vrei, ori nu poti sa intelegi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atat timp cat individul e mic si prost, ea are senzatia de control asupra lui, dupa ce il creste si omu are incredere in sine sa mai incerce si veverita altora, atunci nu-i mai place, normal

 

e exact asa cum barbatii potenti financiar si material se simt bine atat timp cat ea e saraca si au putere de viata si de moarte asupra ei, cand ea are job, castiga bine, incepe disconfortul

 

Nu e vba de asta, se pare ca pana acum am cautat numia relatii explozive, cu senzatii tari, suferinta, vulcanice, cand in sfarsit el se comporta cat de cat normal era atmosfera prea linistita pt mine si nu-mi mai placea. Stiu ca e o problema grava, dar cum sa fac sa nu-mi mai placa genul asta de tipi???? Ca de suferit sufar!

 

Rolul de "mama" este obositor si cand este asumat corect. Devine cu atat mai consumptiv psihic cand este asumat incorect. Pai cum sa se mai simta bine fata, cand tot ceea ce obtine din munca neplatita si voluntar asumata, este un copil in trup de adult?

De aceea ar fi bine sa reflecteze de ce simte ea nevoia sa se valorizeze facand un "job" care nu este al ei in acest moment.

Sa umble un pic la increderea de sine si la maniera de traire a sentimentului justei valori( tot de sine, evident). Pe aici are ea problema acuta in acest moment. Ca un pampalau nu striga in gura mare: ..."sunt tont, salvati-ma"!..ala trasmite puternice mesaje nonverbale, la care raspunde persoana ce se simte valoroasa doar in postura de erou neplatit. :P

 

Wow, aici cred ca ai nimerit-o!!!

 

tipi top model (care au implicit incredere in sine si nu devin dependenti de "mamica")

 

Eu am lucrat ca model, si lasa-ma pe mine, sa zicem ca m-au primit ca model din intamplare, dar colegii mei nu pot spune ca daca erau top modele aveau incredere in ei/ele. Dimpotriva faceau asta ca sa capete increderea in ei, pt ca fara aplauze nu se simteau poate valorosi. Nu generalizez, dar.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Posibil. In orice caz am dat numai peste tipi "speciali", nu stiu de ce...

Cercurile in care te invarti, sau te abordeaza pe strada necunoscuti pentru ca simt ca emiti atractie fata de ei.

 

Nu e vba de asta, se pare ca pana acum am cautat numia relatii explozive, cu senzatii tari, suferinta, vulcanice, cand in sfarsit el se comporta cat de cat normal era atmosfera prea linistita pt mine si nu-mi mai placea. Stiu ca e o problema grava, dar cum sa fac sa nu-mi mai placa genul asta de tipi???? Ca de suferit sufar!

Cred ca ai pus gresit intrebarea. Mai bine ai vedea cum faci sa-ti placa din cand in cand si o relatie linistita, ca senzatiile tari nu tin la nesfarsit, indiferent de persoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×