Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna. Caut un raspuns la o intrebare care ma macina de ceva vreme. De ce mi se intampla sa dau tot timpul peste acelasi tip de barbat care sa aibe nevoie de o "mamica" :good: sau in orice caz de un "salvator" si de ce eu par atat de dornica de a juca aceste roluri. De ce toate relatiile mele urmeaza acelasi tipar, gasesc mereu acelasi tip care sa aibe el "ceva ciudat", cei normali ma plictisesc, un tip pe care eu sa-l schimb, ca si cum as incerca sa indrept ceva (cumva ceva din copilarie?!)? Este asta de fapt o problema a mea? Daca da, ce pot face ca sa ma schimb. Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca inconstient, aceasta este nevoia ta, de a proteja. Avand aceasta nevoie, indiferent daca acel el are nevoie sau nu , tu te substitui in "mamica". Incearca sa nu o mai faci si vei descoperi ca nici nevoia lui de protectie nu este atat de mare pe cat ai vazut-o tu :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca inconstient, aceasta este nevoia ta, de a proteja. Avand aceasta nevoie, indiferent daca acel el are nevoie sau nu , tu te substitui in "mamica". Incearca sa nu o mai faci si vei descoperi ca nici nevoia lui de protectie nu este atat de mare pe cat ai vazut-o tu :spiteful:

 

 

As vrea sa cred ca-i asa, problema e ca ei cer asta!!! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca tu gasesti acest gen...e un fel de a spune, lily.De fapt tu cauti , cred eu acest gen pentru ca esti o fiinta puternica ,cred ...si simti nevoia de a ocroti , asta la fel de mult cum si cei pe care ii cunosti te simt ca o fiinta protectoare.

Faptul ca cei normali te plictisesc nu este nimic aiurea...esti sensibila si ai multe de impartasit din ceea ce cunosti si ceea ce simti...asa se explica starea de plictiseala pe care ti-o provoaca cei...obisnuiti.

cunosc aceasta senzatie.

insa ai grija.De multe ori cei neintelesi sunt de fapt oameni obisnuiti cu secrete fie ascunse cu buna stiinta ...fie cu refulari din cine stie ce copilarie nefericita.

Bineinteles ca nu exista numai aceste doua tipuri de neintelesi.

cel mai bine il poti percepe ca este ,,el" prin lucrurile pe care le face si putin prin trecutul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna. Caut un raspuns la o intrebare care ma macina de ceva vreme. De ce mi se intampla sa dau tot timpul peste acelasi tip de barbat care sa aibe nevoie de o "mamica" :good: sau in orice caz de un "salvator" si de ce eu par atat de dornica de a juca aceste roluri. De ce toate relatiile mele urmeaza acelasi tipar, gasesc mereu acelasi tip care sa aibe el "ceva ciudat", cei normali ma plictisesc, un tip pe care eu sa-l schimb, ca si cum as incerca sa indrept ceva (cumva ceva din copilarie?!)? Este asta de fapt o problema a mea? Daca da, ce pot face ca sa ma schimb. Multumesc anticipat.

 

 

 

ce meserie ai!!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna. Caut un raspuns la o intrebare care ma macina de ceva vreme. De ce mi se intampla sa dau tot timpul peste acelasi tip de barbat care sa aibe nevoie de o "mamica" :good: sau in orice caz de un "salvator" si de ce eu par atat de dornica de a juca aceste roluri. De ce toate relatiile mele urmeaza acelasi tipar, gasesc mereu acelasi tip care sa aibe el "ceva ciudat", cei normali ma plictisesc, un tip pe care eu sa-l schimb, ca si cum as incerca sa indrept ceva (cumva ceva din copilarie?!)? Este asta de fapt o problema a mea? Daca da, ce pot face ca sa ma schimb. Multumesc anticipat.

 

Da lily, din copilarie ti se trage. Trebuie sa faci terapie, e un rol care ti-a fost impus de parinti in cadrul familiei. Ai fost fata cea mai mare cumva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce meserie ai!!?

 

 

Sunt studenta la facultatea de psihologie. :good:

 

Da lily, din copilarie ti se trage. Trebuie sa faci terapie, e un rol care ti-a fost impus de parinti in cadrul familiei. Ai fost fata cea mai mare cumva?

 

Nu, am fost sora mai mica, mai am un frate vitreg dar nu am crescut impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce toate relatiile mele urmeaza acelasi tipar, gasesc mereu acelasi tip care sa aibe el "ceva ciudat", cei normali ma plictisesc, un tip pe care eu sa-l schimb, ca si cum as incerca sa indrept ceva (cumva ceva din copilarie?!)?

Poate ai simtul critic mai dezvoltat si de aia abordezi persoanele cu probleme. Si de ce ai vrea sa schimbi o persoana care te-a atras asa cum e, ca doar nu e o jucarie lego. Ii dai morcovul unui iepure probabil il va musca, nu te intreba de ce. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×