Sari la conținut
Forum Roportal
giorgiana

Operatie - piatra la fiere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Azi, operatia de extractere a pietrelor din basica ( asa se zice in romaneste? ) se face cu parascopie si dupa doua zilew pacientul este trimes acasa.

 

am scos bila acum vreo 8 ani si tot asa se scotea, deci nu e o noutate.

 

mi-am adus aminte de sentimentul ciudat care apare dupa operatie,simti un gol timp de cateva zile. e f clar ca au scos ceva de acolo si ca se reaseaza organele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

am scos bila acum vreo 8 ani si tot asa se scotea, deci nu e o noutate.

 

mi-am adus aminte de sentimentul ciudat care apare dupa operatie,simti un gol timp de cateva zile. e f clar ca au scos ceva de acolo si ca se reaseaza organele

 

M-am referit in timpurile din trecut, 20-30 de ani si mi mult. In acele timpuri se recomanda un tratament "special" ca sa se scoata pietre din rinichi si/sau basica urinara : Sa se bea cateva sticle de bere si sa se coboare in fuga cateva etaje de cateva ori. Tratamentul reusea cand se scoteau pietrele cu urina tinuta sub presiune. De obicei, tratamentul nu reusea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SINT PERS CU HANDICAP DIN PROG NAT DE SANATATE.AM O MARE PROBLEMA PRINTRE MULTEEE ALTELE AM LITIAZA BILIARA CU DESE CRIZE.AM 3PIETRE LA FIERE 3mm,4mm,6mm.MA INTERESA DAK POT FI OPERAT LAPAROSCOPIC.MENTIONEZ CA MAI SINT OPERAT INTRECUT DE OCLUZIE INTESTINALA.O DNA DOCTOR M-A RESPINS POSIBIL DIAG MEU DE BAZA POSIBIL...

AM O ALTA PROG LA UN DN DOCTOR CHIRURG CURIOS SINT DAK MA VA ACC.ALTFEL VA TREBUI SA LE IAU CU MINE IN PAMINT_SPER NU PREA TIRZIU,SI BINETELES SA MA CHINUI MAI MULT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×