Sari la conținut
Forum Roportal
AndreiDJ

Vrea sa se desparta de mine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

va rog sa-mi dati si mie cateva sfaturi bune va rog . Urgent :cheer: . Prietena mea mi-a zis in seara asta ca vrea sa se desparta de mine pe messenger . Motiv: ca a inceput sa-i placa de fostul ei prieten

Va dati seamaaaaa ce simt acum :) ? ...nu cred. Cum fac sa o conving ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna pedeapsa care o poate primii acela care tia furat iubita este sa io lasi sa o pastreze

 

PS - sau tu ai furato de la el initial ? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa-mi dati shi mie cateva sfaturi bune va rog . Urgent :cheer: . Prietena mea mi-a zis in seara asta ca vrea sa se desparta de mine pe messenger . Motiv: ca a inceput sa-i placa de fostul ei prieten

Va dati seamaaaaa ce simt acum :) ? ...nu cred. Cum fac sa o conving ?

 

Tu realizezi ca incepi sa iti doresti sa ramana langa tine, fara sa tii cont de ce isi doreste ea? Te-ai gandit ca daca ea alege, tu nu ai de ales. Si daca ai convinge-o, oare nu i-ar fi mintea mereu departe? Ai putea trai asa?

Oricat ai incerca tu acum, oricate argumente i-ai aduce, in mintea ei e un singur lucru: sa fie cu el. Sa o opresti, ar insemna sa o tii langa tine fortat. Poti? Dar... mai mult: merita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai buna pedeapsa care o poate primii acela care tia furat iubita este sa io lasi sa o pastreze

 

PS - sau tu ai furato de la el initial ? :cheer:

n-am furat nimic . nush ce se petrece , maine ma duc sa vorbesc cu ea sa aflu mai multe si poate reusesc sa o conving cumva , idei ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am eu o idee - sa o lasi in pace. Daca crede ca il vrea pe altul, fii sigur ca asa se va intampla, poti sa stai tu si-n cap. Daca de acum incepi sa te tii numai dupa curul ei, ca poate-poate, nu faci decat sa o indepartezi si mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e aceiasi tipa la care i-ai zis ca o iubesti dupa o saptamana??....parca ai mai deschis un topic acu cateva zile(sper sa nu ma insel) si ai intrebat daca te grabesti:D........dac tipa nu mai vrea sa fie cu tn nu are rost sa insisti,daca ati continua sa fiti impeuna nu o sa fiti fericiti daca ea nu simte nimic pt tine si e atrasa de fostu'....o sa existe o tensiune intre voi si nu cred ca v-ar conveni la niciunul....cat despre modul in care sa o convingi: :cheer: ?? nu stiu ce idei sa-ti dau:|....cel mai bine e sa vorbesti cu ea si sa ajungeti amandoi la o intelegere,ca sa o convingi sa fie cu tn si dupa o saptamana sa iti zica ca i s-a pus pata pe altu;).....oricum e de apreciat caracterul tipei ca ti-a zis ca ii place de fostu' si nu s-a "ras" de tine :)

Editat de bridget jones
mircuitoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai inapoi nu prea mai ai cum sa o aduci. Stie cum a fost cu fostul, a vazut cum e si cu tine si a ales ce ii convine!

 

Accepta faptul ca ai pierdut! Da-i bataie mai departe mai sunt atatea femei care asteapta sa fie consolate sau "furate".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK, mersi . Dar tot cred ca tot ce spune e minciuna . Azi mi-a zis ca saptamana asta in care nu ne-am vazut a inceput sa simte ceva pt fostu' .Cat timp ne-am vazut in cele 2 saptamani arata ca tinea la mine si se purta normal. Ea spune ca saptamana asta e de vina. nu stiu ca sa zic :cry: . Fac ca voi si o las ,poate-si revine . Dar ma simt mintit , si parca scapa prea usor :think: . Chiar am pus suflet ca un prost :roll: . Eu zic ca ea trebuie sa-si dea seama de greselile pe care le face . Dar sanse mai sunt sa se intoarca? . Cred ca sunt de vina ca i-am facut pe plac prea mult si a vaziut ca sunt la picioarele ei. Spuneti voi altceva daca gresesc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OK, mersi . Dar tot cred ca tot ce spune e minciuna . Azi mi-a zis ca saptamana asta in care nu ne-am vazut a inceput sa simte ceva pt fostu' .Cat timp ne-am vazut ijn cele 2 saptamani arata ca tinea la mn si se purta normal. Ea spune ca saptamana asta e de vina. nu stiu ca sa zic :cry: . Fac ca voi si o las ,poate-si revine . Dar ma simt mintit , si parca scapa prea usor :think: . Chiar am pus suflet ca un prost :roll: . Eu zic ca ea trebuie sa-si dea seama de greselile pe care le face . Dar sanse mai sunt sa se intoarca? . Cred ca sunt de vina ca i-am facut pe plac prea mult si a vaziut ca sunt la picioarele ei. Spuneti voi altceva daca gresesc....

 

fraiera a fost ea ca te-a luat de fraier si nu te_a apreciat . or, poate asa e firea ei si inseamna ca nu e pt tine.

vrei neaparat sa se intoarca la tine?

1. daca face parte din prima categorie de fata, nu o mai baga in seama deloc, si dupa maxim 2 realatii esuate - se va gandi cu jind la tine si iti va bate la usa iar . nu ar fi sanatos pt tine o sa primesti inapoi, dar e alegerea ta.

 

2. daca face parte din a doua categorie de fata, nu am decat sa iti spun 'c 'est la vie' ..nu sunteti de vina niciunul ca ea nu il poate uita.

 

un sfat prietenesc ar fi urmatorul : lasa_i spatiu, caci daca te iubeste cu adevart nu va pleca de tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iati o sticla de vin doi prieteni si treci peste cati ani aveti apropo?

daca ti la ia atat de mult si crezi ca mai e o sansa fai pe plac poate altu e motivu incearca sa afli adevarul daca intradevar se intoarce la fostu asta e nu poti face nimic incearca sai fi prieten va aprecia mai mult asta decat o relatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×