Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

90% din cazurile celor care ies din trup atrag şi duhuri necurate cu ei?

Postări Recomandate

Ne mai lasi cu parintele Paisie si www.crestin ortodox.ro?

Aici prezinta experiente personale, nu ne tot baga pe gat experientele altora.Punct.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa invatam de la altii,nu?

S-a facut un studiu la un spital de boli nervoase si 70% din cei de acolo facusera spiritism. Am impresia ca la spiritism trebuie sa lasi o parte din energia ta nervoasa constient sau nu.

La fel din cei ce au facut yoga au ajuns la spitalul de boli nervoase.

Cine are frici si ganduri aiurea, anxietate cat cuprinde poate citi zilnic pentru o perioada Acatistul Mantuitorului pentru revenire la normal stari normale.

 

 

 

 

 

 

Intre icosuri puteti zice:

Doamne iarta-mi pacatele dezleaga vrajile si alunga duhurile necurate, pe pustiu sa se duca si la noi sa nu

se mai intoarca

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa invatam de la altii,nu?

S-a facut un studiu la un spital de boli nervoase si 70% din cei de acolo facusera spiritism. Am impresia ca la spiritism trebuie sa lasi o parte din energia ta nervoasa constient sau nu.

La fel din cei ce au facut yoga au ajuns la spitalul de boli nervoase.

Cine are frici si ganduri aiurea, anxietate cat cuprinde poate citi zilnic pentru o perioada Acatistul Mantuitorului pentru revenire la normal stari normale.

 

 

 

 

 

 

Intre icosuri puteti zice:

Doamne iarta-mi pacatele dezleaga vrajile si alunga duhurile necurate, pe pustiu sa se duca si la noi sa nu

se mai intoarca

 

Nu am vazut pe nimeni plangandu-se de frici,ganduri aiurea si ce mai enumeri.Iar de la un preot lovit de fanatism,eu una,nu am ce invata.

Crestinismul propovaduieste iubirea si toleranta,printre altele.Dar mai netoleranti si habotnici decat propovaduitorii de astazi ai crestinismului nu am vazut.De iubire...nici nu mai aduc vorba.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand faci anumite lucruri care par simple, faci A se intampla B, problema e ca mai pt fi si lucruri ascunse ex voluntar sau involuntar la spiritism se pierde energie nervoasa, la yoga iesire din trup poti intra cu duhuri nedoriteetc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand faci anumite lucruri care par simple, faci A se intampla B, problema e ca mai pt fi si lucruri ascunse ex voluntar sau involuntar la spiritism se pierde energie nervoasa, la yoga iesire din trup poti intra cu duhuri nedoriteetc

 

Ai practicat yoga sau spiritism?Daca vorbesti pe langa e ca si cum as pune diagnostice si as da tratament fara sa fiu medic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am vazut pe nimeni plangandu-se de frici,ganduri aiurea si ce mai enumeri.Iar de la un preot lovit de fanatism,eu una,nu am ce invata.

:cheer:

 

sa inteleg deci ca daca iesi din trup nu poti pati nimic rau si toate halucinatiile pe care le au altii sunt simple povesti inventate de ei sau eventual vise?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cheer:

 

sa inteleg deci ca daca iesi din trup nu poti pati nimic rau si toate halucinatiile pe care le au altii sunt simple povesti inventate de ei sau eventual vise?

 

Nu,de inteles este sa nu te apuci sa faci ceva ce nu cunosti numai de amorul artei.Cand ai studiat,stapanesti si stii ce faci nu se intampla lucrurile relatate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am practicat yoga cu Bivolaru dar nu pt mult timp. Nu sunt preot.

Apropo la yoga ducandu-ma cineva mi-a zis ca e periculos si nu l-am crezut. Mi-a zis destule insa sa mi se faca frica. Asa ca la curs m-am rugat : Doamne daca e ceva de rau pe aici nu lasa sa mi se intample . Numai ce il vad pe instructor nelinistit venind la mine si incercand sa-mi aplice exercitiul dar ceva nu iesea. Toata ora nu a fost linistit si eu m-am speriat si nu m-am dus.

 

Yoga e hinduism si are zei zeite , vezi un zeu pe siteul yoga de pe wikipedia, http://en.wikipedia.org/wiki/Yoga si cei avansati pot aduce in yoga ofrande zeilor adica idolatrie si e recomandat sa nu o faci la fel ca si spiritismul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arsenie Boca are o carte Cararea Imparatiei in care arata cat de periculos e spiritismul . Feriti-va dragilor de asa ceva.

Editat de Dimineata
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×