Sari la conținut
Forum Roportal
ingeras8

M-a inselat....Il iert?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in cautarea barbatului potrivit pentru tine trebuie sa tii minte un lucru . trebuie sa fii tu o persoana care evolueaza in ritm continuu . atunci vei atrage si barbatul necesar tie :roll: asta pe viitor.

 

acum pe moment : el cati ani are? oricum nu e matur suficient

 

 

multumesc pentru sfaturi!!

el are 21....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu placere .

 

importanta e varsta mentala pe care o are ... doi oameni se potrivesc cand sunt pe varste mentale apropiate sau la fel . si cand trasaturile lor fac casa buna . necesitatile tale care sunt? in functie de asta te gandesti daca ramai cu el .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate. Eu spuneam in ipoteza in care la toti le spui next.Asa se plimbau si ei pe la toate. Si erau castigati, daca toate femeile ar spune next.

Mi se pare normal sa cauti ceva mai bun, atat timp cat ceea ce ai in prezent nu te satisface pe deplin. Dar ea este oricum necoapta, mica si credula, viata o va invata multe, asa-i ?

Eu sper ca viata sa o invete ca exista altii in cazul in care cel din prezent nu este pe placul ei. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ingeras8, cand se intampla lucruri de genul asta, toti (fara exceptii) incercam sa le gasim partenerilor scuze.

Asta faci si tu. E ca un gest reflex.

Ce s-a intamplat nu trebuie sa insemne in mod obligatoriu o ruptura, dar este foarte probabil ca asta sa fie inceputul neplacerilor.

 

Doar tu decizi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc pentru sfaturi!!

el are 21....

Nu stiu cata importanta are varsta in cazul asta. Poate ca n-are sau poate ca este un bun inceput pentru ceea ce va urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate intervin prea tarziu!categoric nu trebuie sa ierti o persoana daca te-a inselat!nu merita sa stai langa cineva care te-a tradat!daca o face o data o va mai face!tu l-ai fi inselat?nu te iubeste!Parerile de rau sunt pe moment,care de fapt pot fi false la fel ca si lacrimile!ti-o spun din propia experienta!Se poate plange si la comanda!De asemenea poate insemna ca langa tine se simte bine,dar din egoism,(cand te-a inselat la fel s-a gandit doar la el)iubire pt tine in nici un caz!Normal ca acum te apreciaza,ca a vazut ca ai putea sa-l ierti!Cine ar mai face-o,in ziua de azi!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca a facut-o o data o sa o mai faca.Ai doua optiuni,il ierti si o sa-l mai ierti sau cauti altul.Oricum probabilitatea sa dai peste unul care nu te inseala ii foarte mica insa,cel putin dai peste unu care daca chiar te inseala, o face cu cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum am eu o intrebare: noi, toti care ne-am folosit de principiul precedentului, suntem in stare sa facem ceea ce am sfatuit?

Eu unul ma dezic de propriile-mi sfaturi.

Normal.Il ierti,il ierti si dupa ,cand nu te saturi sa-l tot ierti ,cauti altu'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×