Sari la conținut
Forum Roportal
Observ

Am facut si eu un site

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prin ianuarie, am prins si eu Macromedia, Flash si Dreamwaver.. si m-am jucat un pic cu ele... pe atunci eram inca la inceput...

 

astea sunt primele... www.go-back.go.ro

www.duoplast.go.ro

 

Stiu ca nu e profesional, si e prea colorat, si nu ofera foarte multa informatie... dar in curand or sa apara pe .ro si as vrea si eu niste pareri, sugestii...

 

:P :) Tin sa mentionez ca aceste situri nu au fost facute pe bani, ci doar le-am facut unor prieteni, mai mult asa ca informatie...si oricum inca nu sunt in varianta finala....

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sugestie: nu folosi flash pentru site-uri care pot fi facute la fel de bine (poate chiar mai bine) si in html.

Argumente:

- paginile se incarca greu

- motoarele de cautare nu vad textul;

- utilizatorii nu pot accesa direct o pagina din interiorul site-ului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

flashul este folosit pentru a anima obiectele...deci a fost facut degeaba folosit flashul acolo...roportal textul este vazut de motoarele de cautare daca este facut dinamic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sugestie: nu folosi flash pentru site-uri care pot fi facute la fel de bine (poate chiar mai bine) si in html.

Argumente:

- paginile se incarca greu

- motoarele de cautare nu vad textul;

- utilizatorii nu pot accesa direct o pagina din interiorul site-ului.

 

Am inteles asta... dar totusi... eu cu html nu ma prea am...adica nu stiu ce editor sa folosesc... :sorry: Dreamwaver e bun ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm... intentionezi sa faci site`uri personale(tu si cartierul) sau gen duoplast ?

momentan incearca cateva zeci de variante a unui site ... acummuleaza experientza mai casca ochii pe langa cineva priceput... si poate poate!?

Laudabila intentia, dar :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta fac... da noah.. nu prea am vreme, sa ma ocup mai serios de asta.... mi-as fi dorit.

Oricum sper ca urmatorul care il voi posta sa fie unul cu mai multe aprecieri :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×