Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Observ

Am facut si eu un site

Rate this topic

Recommended Posts

Prin ianuarie, am prins si eu Macromedia, Flash si Dreamwaver.. si m-am jucat un pic cu ele... pe atunci eram inca la inceput...

astea sunt primele... www.go-back.go.ro

www.duoplast.go.ro

Stiu ca nu e profesional, si e prea colorat, si nu ofera foarte multa informatie... dar in curand or sa apara pe .ro si as vrea si eu niste pareri, sugestii...

:P :) Tin sa mentionez ca aceste situri nu au fost facute pe bani, ci doar le-am facut unor prieteni, mai mult asa ca informatie...si oricum inca nu sunt in varianta finala....

Edited by Catalin_Pop

O sugestie: nu folosi flash pentru site-uri care pot fi facute la fel de bine (poate chiar mai bine) si in html.

Argumente:

- paginile se incarca greu

- motoarele de cautare nu vad textul;

- utilizatorii nu pot accesa direct o pagina din interiorul site-ului.

flashul este folosit pentru a anima obiectele...deci a fost facut degeaba folosit flashul acolo...roportal textul este vazut de motoarele de cautare daca este facut dinamic.

O sugestie: nu folosi flash pentru site-uri care pot fi facute la fel de bine (poate chiar mai bine) si in html.

Argumente:

- paginile se incarca greu

- motoarele de cautare nu vad textul;

- utilizatorii nu pot accesa direct o pagina din interiorul site-ului.

Am inteles asta... dar totusi... eu cu html nu ma prea am...adica nu stiu ce editor sa folosesc... :sorry: Dreamwaver e bun ?

hmm... intentionezi sa faci site`uri personale(tu si cartierul) sau gen duoplast ?

momentan incearca cateva zeci de variante a unui site ... acummuleaza experientza mai casca ochii pe langa cineva priceput... si poate poate!?

Laudabila intentia, dar :yahoo:

asta fac... da noah.. nu prea am vreme, sa ma ocup mai serios de asta.... mi-as fi dorit.

Oricum sper ca urmatorul care il voi posta sa fie unul cu mai multe aprecieri :yahoo: