Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

Capacitati paranormale

Postări Recomandate

"De asemenea daca pacientul nu crede in aceasta metoda de tratament ei bine poate primi oricat de multa bioenergie caci nu va avea nici un efect."

 

Nu vreau sa te contrazic...dar nu cred ca e musai ca pacientul sa creada....efectele nu vor fi , poate , la fel de intense....dar cu siguranta exista !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"De asemenea daca pacientul nu crede in aceasta metoda de tratament ei bine poate primi oricat de multa bioenergie caci nu va avea nici un efect."

 

Nu vreau sa te contrazic...dar nu cred ca e musai ca pacientul sa creada....efectele nu vor fi , poate , la fel de intense....dar cu siguranta exista !

 

Imi pare rau, cand ignori un lucru acesta trece pe langa tine!

Chiar si cu atacurile qui... daca nu crezi in ele nu patesti nimic, daca ai crezut fie si ptr o sec pai ai lesinat pe loc.

Energie Qui = Energie Vitala = Bioenergie

 

Dar despre ce spui tu pot fi de asemenea probleme de compatibilitate sau efectiv persoana nu este sigura pe sine, iar refuzul se manifesta doar pe plan rational si nici acolo nu e sigur! De aceea poate exista un efect cat de mic.

 

Daca eu iti rafuz serviciile ei bine bioenergia ta nu ma afecteaza nici in bine si nici in rau, iar daca ma afactezi ei bine mi-ai incalca liberul arbitru. Nu zic ca este imposibil, am si eu scapari.

 

De asemenea am observat persoane care la nivel de subconstient sunt foarte deschise, acest lucru este datorita nivelului de elevare scazut, iar pesoanele cu o pregatire spirituala foarte buna si mai elevate efectiv poti sa ii faci ce vrei d.p.d.v. spiritual ca pentru ea nu existi, daca ea nu ti-a dat acordul!

Chestiile acestea is destul de subtile!

 

Oricum te rog ai grija ca lucrand pe o persoana sa-i ceri acordul, mai ales daca acea persoana o simti ca avand vibratia mai joasa! Pentru ca automat o mica parte din bioenergia ta va fi acceptata si va avea un efect, dar imediat va veni si rasplata incalcarii Liberului Arbitru indiferent ca este spre binele pacientului sau spre raul lui!

 

App cand vorbesc despre persoane mai putin elevate, ori cu vibratia mai joasa nu ma refer ca la niste persoane inferioare celor care practica o cale sprituala sau efectiv inferioare spiritual. Toti suntem egal indiferent de natura pentru ca toti venim aici pentru o anumita experienta! Pot exista oameni ai strazilor eliberati de ignoranta si "popi ai satanei" ca nu pot sa le spun preoti!

Editat de DR. ELIAS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau, cand ignori un lucru acesta trece pe langa tine!

Chiar si cu atacurile qui... daca nu crezi in ele nu patesti nimic, daca ai crezut fie si ptr o sec pai ai lesinat pe loc.

Energie Qui = Energie Vitala = Bioenergie

 

Dar despre ce spui tu pot fi de asemenea probleme de compatibilitate sau efectiv persoana nu este sigura pe sine, iar refuzul se manifesta doar pe plan rational si nici acolo nu e sigur! De aceea poate exista un efect cat de mic.

 

Daca eu iti rafuz serviciile ei bine bioenergia ta nu ma afecteaza nici in bine si nici in rau, iar daca ma afactezi ei bine mi-ai incalca liberul arbitru. Nu zic ca este imposibil, am si eu scapari.

 

De asemenea am observat persoane care la nivel de subconstient sunt foarte deschise, acest lucru este datorita nivelului de elevare scazut, iar pesoanele cu o pregatire spirituala foarte buna si mai elevate efectiv poti sa ii faci ce vrei d.p.d.v. spiritual ca pentru ea nu existi, daca ea nu ti-a dat acordul!

Chestiile acestea is destul de subtile!

 

Oricum te rog ai grija ca lucrand pe o persoana sa-i ceri acordul, mai ales daca acea persoana o simti ca avand vibratia mai joasa! Pentru ca automat o mica parte din bioenergia ta va fi acceptata si va avea un efect, dar imediat va veni si rasplata incalcarii Liberului Arbitru indiferent ca este spre binele pacientului sau spre raul lui!

 

App cand vorbesc despre persoane mai putin elevate, ori cu vibratia mai joasa nu ma refer ca la niste persoane inferioare celor care practica o cale sprituala sau efectiv inferioare spiritual. Toti suntem egal indiferent de natura pentru ca toti venim aici pentru o anumita experienta! Pot exista oameni ai strazilor eliberati de ignoranta si "popi ai satanei" ca nu pot sa le spun preoti!

 

draga DOC sti ceva dar mai trebuie sa studiezi... si mai ales sa aplici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
draga DOC sti ceva dar mai trebuie sa studiezi... si mai ales sa aplici.

 

faci off-topic ... fara suparare, dar nu am nevoie de un invatator virtual precum tine care sa ma indrume! Am propria cale! Daca doresti sa completezi cu ceva esti bine venit, daca nu, te rog nu mai da quote la postarile mele ptr a scrie nimicuri.

 

Nu ma cred destept, dar nici prostie curata nu sunt!

Ceea ce spun eu se trage din practica mea si nu din carti si scoli spirituale ca la altii!

 

Iar daca postez ceva cuiva, atat cat trebuie, nu am nevoie de aprecierea celor ca tine! Prefer sa vina cineva care sa ma faca nebun pentru ceea ce scriu, decat unu ca tine care sa o faca pe desteptu' cu mine!

 

Multumesc pentru intelegere!

Toata Cele Bune!

Elias Aries

 

Daca vizionez linkul respectiv inseamna ca am facut primul pas in reiki? Sau este doar o informare cu privire la? Cat despre D.O. Argesanu, am luat la cunostinta de el acum cca 1 an, de atunci am citit cateva din cele scrise de el si am vizionat si alte materiale (interviuri, etc.) legate de el, eu il consider o personalitate interesanta, altii il considera si controversat... Categoric este o personalitate f. puternica. Multumesc pentru detalii.

 

Nastyprimul, pot sa te intreb de ce acum practici rar Reiki? Multumesc.

 

Despre Argeseanu nu pot sa-l arat cu degetul, ce am observat eu la el e ca incalca multe din ceea ce promoveaza... si il imita foarte mult pe "Comandor"(ptr cei care nu stiu la cine ma refer acesta este Claudian Dumitriu fondator si presedinte al Fundatiei de Inforenergetica Sf. Apostol Andrei - tehnici pe baza bioenergiei - si mai este presedinte Societate Romana de Radiestezie, etc), si culmea culmilor dupa ce ca il imita destul de bine il mai si combate...

Asta nu am intels niciodata la el... in rest nu e treaba mea... fiecare este raspunzator de ce face... ca e bine sau ca e rau... nu am eu de unde sa stiu cum e... Ii urez cat mai multa Lumina, Iubire si Pace, de asemenea si "comandorului".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum te rog ai grija ca lucrand pe o persoana sa-i ceri acordul, mai ales daca acea persoana o simti ca avand vibratia mai joasa! Pentru ca automat o mica parte din bioenergia ta va fi acceptata si va avea un efect, dar imediat va veni si rasplata incalcarii Liberului Arbitru indiferent ca este spre binele pacientului sau spre raul lui!

 

Buna dimineata!

Dr Elias eu iti vorbesc din experienta mea personala ! Nu am nici un fel de cunostinta in domeniu...deci cu atat mai putin practica..

Deci crede-ma ca se poate ca o persoana sa te influenteze fara ca tu sa stii . Eu nu stiu daca e de bine sau de rau ! Cert e ca se poate fara acord personal .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum te rog ai grija ca lucrand pe o persoana sa-i ceri acordul, mai ales daca acea persoana o simti ca avand vibratia mai joasa! Pentru ca automat o mica parte din bioenergia ta va fi acceptata si va avea un efect, dar imediat va veni si rasplata incalcarii Liberului Arbitru indiferent ca este spre binele pacientului sau spre raul lui!

 

 

Buna dimineata!

Dr Elias eu iti vorbesc din experienta mea personala ! Nu am nici un fel de cunostinta in domeniu...deci cu atat mai putin practica..

Deci crede-ma ca se poate ca o persoana sa te influenteze fara ca tu sa stii . Eu nu stiu daca e de bine sau de rau ! Cert e ca se poate fara acord personal .

 

Pai asa am spus si eu mai sus! Dar din ce observ acum tu te referi la manipulare! Manipularea indiferent ca este intr-un scop bun sau rau se numeste incalcare a Liberului Arbitru! De ce?... Ptr ca il priveaza pe om de Liberul Arbitru, de libertatea de a lua singur o decizie indiferent daca e buna sau rea. Ce fel ar fi daca "Dumnezeu" ne-ar manipula spre binele nostru?... am deveni niste robotei care nu sunt in stare sa gandeasca singuri! Nu am mai fi noi! Iar Dumnezeu nu are nevoie de robotei sociali ci doar sistemul in care traim!

Dar daca te-ai duce la un maestru spiritual destul de avansat iti garatez ca vei observa ca toate eforturile unui manipulator, chiar experimentat, ca sunt egale cu 0.

Impunerea vointei asupra altora este mai slaba decat intelepciunea!

Cu cat esti mai Credincios si mai Intelept (Credinta sporeste Intelepciunea care te ajuta sa ai o minte limpede si sub control) cu atat mai putin esti atins de "factorii" manipulatori.

Un factor manipulator poate fi o persoana care incearca sa te manipuleze, mesaje subliminale, comenzi de unde electro-magnetice ionice, atacuri psi, etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credinta sporeste Intelepciunea care te ajuta sa ai o minte limpede si sub control.

 

De asta o fi Cel Mai Credincios dintre pamanteni si cel mai intelept. :nep:

 

12566.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De asta o fi Cel Mai Credincios dintre pamanteni si cel mai intelept. :nep:

Care e cel mai credincios dupa parerea ta?... Si cum masori tu credinta?...

Sper ca nu te referi la papa! Fara suparare, dar un om credincios nu trebuie sa faca parte din cleric!

Editat de DR. ELIAS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca in continuare apar curajosi care isi dezvaluie trairile extrasenzoriale. E primul pas spre dezvoltarea lor. Am vazut mesaje despre clarviziune, asa-zisul deja-vu, bioenergia vindecatoare, comunicare cu spiritele celr dragi etc.

E bine sa va informati, s-au scris multe carti despre aceste fenomene. Dar asta nu e suficient. Cartile va fac doar sa intelegeti. E bine chiar si sa contactati oameni care tin cursuri si intruniri despre dezvoltarea capacitatilor paranormale. Nu e nimic rau in asta. totul e sa triati bine informatia. Nu acceptai doctrine si nu va aliniati unui ritual. Pentru fiecare dezvoltarea e diferita si trebuie sa va gasiti propriile tehnici si ritmuri. Un indrumator bun este cel care se adapteza la cel pe care il initiaza. Un indrumator prost e cel care incearca sa il alinieze pe cel indrumat la ritmul sau.

Sfatul meu este sa fiti vigilenti la toate aceste semne si sa le notati. Sa le studiati si sa le analizati. Fiti atenti la ce se intampla si faceti conexiuni. Informati-va si comparati ceea ce aflati cu ceea ce traiti. Luati legatura cu parapsihologi, chiar preoti, oameni cu capacitati si veti gasi si indrumare. Cautarea nu e usoara, poate dura ani de zile.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

thunami ce zici tu acolo sunt indrumari bune!

acum sa vin cu o completare! Daca aveti posibilitatea sa va apucati de un curs de puteri paranormale incercati sa vedeti ce tipuri de exercitii vi se predau! Mergeti la cursurile care va invata exercitii care ridica vibratia si nu doar sa activeze puterea paranormala, sa aveti in vizor elevarea, caci puterile paranormale apar dupa de la Sine!

O sa sa fac o mica postare despre cum vorbeste codat Hermes Trismegistos in scrierile sale despre puteri!

si app thunami, o sa vin maine cu un raspuns la subiectul cu nemurirea, acum mi s-a intepat browserul si s-a pierdut informatia! O sa vin inclusiv cu explicatii putin mai stiintifice!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×