Sari la conținut
Forum Roportal
vasilica76

De la normal la anormal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, am doar 27 ani si in ultimul timp ma confrunt cu probleme de memorie si concentrare...lucrez la o cafenea si incep sa uit de la mana pana la gura daca clientul si-a platit cafeaua sau nu...colegele ma critica si pur si simplu nu mai suport acest lucru , as vrea sa renunt dar un loc de munca greu se gaseste si peste tot voi da de probleme...uneori sunt absenta si tot ma gandesc la lucruri fara importanta. As dori sa pot lucra corect dar nu pot ,tot timpul trebuie sa uit ceva, si parca sunt intr-o depresie din care nu mai pot iesi. In orasul in care ma aflu nu exista psiholog iar sa merg la consultatii in alt oras nu imi permit financiar, am trimis mesaje la unii psihologi si parca toti iti dau niste raspunsuri rapide unde gresesc si sa ma schimb de parca asta s-ar intampla ca si cum ai apasa pe un buton. Tin sa mentionez ca un ultimii 2-3 ani de zile am avut destul de multe probleme printre care si moartea tatalui meu si faptul ca a trebuit sa ma mut intr-un alt oras

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, am doar 27 ani si in ultimul timp ma confrunt cu probleme de memorie si concentrare...lucrez la o cafenea si incep sa uit de la mana pana la gura daca clientul si-a platit cafeaua sau nu...colegele ma critica si pur si simplu nu mai suport acest lucru , as vrea sa renunt dar un loc de munca greu se gaseste si peste tot voi da de probleme...uneori sunt absenta si tot ma gandesc la lucruri fara importanta. As dori sa pot lucra corect dar nu pot ,tot timpul trebuie sa uit ceva, si parca sunt intr-o depresie din care nu mai pot iesi. In orasul in care ma aflu nu exista psiholog iar sa merg la consultatii in alt oras nu imi permit financiar, am trimis mesaje la unii psihologi si parca toti iti dau niste raspunsuri rapide unde gresesc si sa ma schimb de parca asta s-ar intampla ca si cum ai apasa pe un buton. Tin sa mentionez ca un ultimii 2-3 ani de zile am avut destul de multe probleme printre care si moartea tatalui meu si faptul ca a trebuit sa ma mut intr-un alt oras
Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Din proprie experienta iti spun ca simplul efort, simpla tortura de-a nu uita....te face sa uiti.

2. Nu stiu cat de drag ti-a fost tatal tau, dar disparitia unui membru al familiei se resimte asupra creierului nostru asa ca si cum ar fi trecut peste el un tanc. Tot din proprie experienta. Daca il mai si iubeai si erati apropiati......

3. Schimbarea domiciliului, a orasului, a statutului civil, iar te afecteaza enorm.

4. Asa cum a zis iuzerul mai sus, antreneaza mintea cu jocuri simple de logica, integrame, rebusuri simple. Ai pe net la kilogram.

5. Esti mult prea aspra cu tine si iti ceri prea mult. Incearca sa fii tu insati. Renunta totusi la medicii de cap. Mananca multa cioco fara sa le dea nimeni.

Good luck!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, am doar 27 ani si in ultimul timp ma confrunt cu probleme de memorie si concentrare...lucrez la o cafenea si incep sa uit de la mana pana la gura daca clientul si-a platit cafeaua sau nu...colegele ma critica si pur si simplu nu mai suport acest lucru , as vrea sa renunt dar un loc de munca greu se gaseste si peste tot voi da de probleme...uneori sunt absenta si tot ma gandesc la lucruri fara importanta. As dori sa pot lucra corect dar nu pot ,tot timpul trebuie sa uit ceva, si parca sunt intr-o depresie din care nu mai pot iesi.

Pari a fi intepenita psihologic in acest loc de munca si evadezi cu mintea in alta parte catre lucruri pe care le clasifici ca fiind lipsite de importanta. Ai putea sa rezolvi rebusuri sau ai putea incepe sa lucrezi cu problemele care te supara pana cand vei gasi motivatia necesara pentru o schimbare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×