Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Exista unii oameni care au unele capabilitati in timpul viselor {gandire logica } sau ca se pot trezi cand vor.Desi savanti spun ca centrul logici din creier este dezactivat in timpul somnului .DACA ATI AVUT O ASTFEL DE EXPERIENTA , CA SI MINE VA ROG SA POSTATI IN ACEST TOPIC CEA CE ATI PARIT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista unii oameni care au unele capabilitati in timpul viselor {gandire logica } sau ca se pot trezi cand vor.Desi savanti spun ca centrul logici din creier este dezactivat in timpul somnului .DACA ATI AVUT O ASTFEL DE EXPERIENTA , CA SI MINE VA ROG SA POSTATI IN ACEST TOPIC CEA CE ATI PARIT

si inca cum..., dar stii tu... cand ai logica, gandesti, modifici, si altele sa stii ca de fapt acel vis este de fapt o dedublare semi-constienta...

 

 

o sa revin mai incolo cu detalii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci inseamna ca eu nu visez.E o capcitate deosebita asta?

ai putea spune si asa... nu prea deosebita... toata lumea viseaza, dar unori se mai unesc si cu iesirile din trup aceste vise... toata lumea pateste asta macar de cateva ori... ca-si dau seama sau nu... e problema lor... deci nu ai ceva special pe care altii nu-l au :nea: in schimb poti sa iti antrenezi mai repede calitatea de a te dedubla constient...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru lamuriri

ma bucur ca ai inteles...

toti suntem speciali sau nici unul nu este special legat de spiritualitate... Toti avem ceva in minus si alceva in plus...

toti avem sanse la ceva bun sau rau...

doar talentele sunt discutabile deoarece acestea se formeaza prin experimentarea continua in decursul mai mltor intrupari... cum ar fi cei care au o inclinatie spre muzica... acesta nu este un lucru spiritual... ci se obtine prin munca... aceasta se numara la experiente...

calitatile supraomenesti(spirituale) le avem cu totii... in stare latenta sau dezvoltate(in diferite grade) in functie de nivelul nostru de manifestare a sursei...

 

calitatea de a avea vise profetice, sau altfel de vise ciudate... o are toata lumea... in diferite grade... sunt persoane(foarte putine) care cand dorm sunt intr-o alta lume... in cea astrala... si acolo au o alta viata diferita fata de cea de aici... constient

Editat de Ingp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa spun ca desi am vrut sa aflu experientaoamenilor , eu nu am ovestit nimic :nea: .Eu,in timpul somnului pot sa ma trezesc pe loc si simt ca si cum visu se retrage spre partea din spate a creierului , ma rog, nu am cum sa explic , dar nu pot sa modific visul , pot doar sa spun persoanele care ma inconjoara ca e un vis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×