Sari la conținut
Forum Roportal
Ntim

Vacanta cu buget redus

Postări Recomandate

Destinatiile externe care se incadreaza la __buget redus__ar fi dupa parerea mea cele de la capete de sezon.

Ex -----Grecia...Paralia si Olimpic Beach.

Bulgaria ...unde gasesti oferte si la hoteluri de__4__ stele (capete de sezon ) cu toate ca 4_ stele nu intra in categoria buget redus.

Croatia

Muntenegru ( deocamdata locatie ieftina ) in viitor va devenii cu siguranta un paradis turistic .

Conteaza foarte mult ce vrei in vacanta__daca nu ai vazut aceste destinatii chiar merita vazute.

Nu merge toata lumea doar spre vestul Europei sau spre paradisuri turistice ( unde sunt alte tarife )daca cauti _gasesti locatii f bune si la tarif mai acceptabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cuvintul vacanta nu este definita bine in acest text, hotel de 4 stele**** cu buget redus nu se complimenteaza.

O vacanta de buget redus o vad cu sacul pe spate si dormitul in Youth Hostel-uri sau prin Pensiuni foarte simplu mobilat si cu baie comuna. Mersul in drumetii le-as numi sau vizite de orase ca NU sint vacante in adevaratul sens al cuvantuluiunde relaxarea domina intr-un "paradis". Dar chiar si pentru o drumetie e nevoie de bani sufucienti ca nu se poate sti nimic dinainte. Eu nu gasesc placere in vacanta cand merg in europa ... e foarte obositoare calatorie indiferent unde dorm si o groaza de timp de stat in masina ..... sifonata, transpirata, somnoroasa ... ca sa ajung in punctul B sau urmatorul popas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O vacanta de buget redus o vad cu sacul pe spate si dormitul in Youth Hostel-uri sau prin Pensiuni foarte simplu mobilat si cu baie comuna.

 

Ntim s-a referit cu siguranta la o vacanta cu buget redus, dar DECENT. Ce inseamna aia baie comuna? Ma duc in vacanta in Grecia sa ma spal la comun cu altii si sa stau la coada la pipi? Hai sa nu exageram, ca mai bine as sta acasa!

 

Si da, categoria 4 stele se poate incadra cu succes la buget redus. Am fost eu in Bulgaria anul trecut!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ex--Grecia Paralia in octombrie pret cazare pt 2 persoane in camera dubla cu baie si bucatarie, in centru ( linga biserica aproape de plaja ) 6+6 euro pe zi cu rezervare de acasa.

Ex--Muntenegru Ulcinj tot in octombrie ( se facea baie ) la pensiune pe plaja camera dubla cu baie proprie si vedere la mare 25 euro camera dubla fara rezervare de acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite: am gasit cateva destinatii unde cu 500 de euro stai 5-6 zile. Eu zic ca merita dupa cate 1 an de munca! De pilda: in Cipru, in Germania (diferite orase), chiar si la Paris. Intrati pe booking.com si biletele de avion le luati de la o companie low-cost. M-am uitat eu zilele trecute pe net si un bilet de avion cu toate taxele incluse pana in Cipru (la mare) e 90 de euro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta chiar poti merge cu buget redus aproape oriunde. La 50-60 de euro pe noapte (cu mic dejun) gasesti de la cabane cochete in Alpi, la camere in vile la Adriatica. Si prin capitalele europene sunt simtitor mai multe oferte la hotelurile de 3-4 stele decat anul trecut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

50-60 euro pe noapte este foarte mult...

Eu am gasit in Grecia (mai multe locuri) preturi de la 18 euro pe noapte camera, fara mese incluse, si de la 30 euro pe noapte cu mic dejun.

LA 83 euro camera am gasit o oferta all inclusive insa asta la bulgari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

'poi sunt convins ca gasesti mai ieftin, dar era vorba de a gasi ceva decent cu relativa usurinta si nu foarte scump, (adica sa nu cauti ca disperatul cea mai ieftina oferta posibila). 18 iuroz pe noapte unde? La hotel? Sau la nea' Stavros? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ex--Grecia Paralia in octombrie pret cazare pt 2 persoane in camera dubla cu baie si bucatarie, in centru ( linga biserica aproape de plaja ) 6+6 euro pe zi cu rezervare de acasa.

Ex--Muntenegru Ulcinj tot in octombrie ( se facea baie ) la pensiune pe plaja camera dubla cu baie proprie si vedere la mare 25 euro camera dubla fara rezervare de acasa.

Muntenegru inca nu are o infrastructura turistica de aceea, mai ales in sud poti gasi cazare la preturi super avajntajoase. Noi am fost anul acesta in iunie, 35 de euro am platit pentru un apartament cu vedere la mare. Constructie noua,  dou camere, pat frantuzesc, bucatarie, baie, living super spatios si o terasa enorma. Iar preturile la mancare sunt tot la fel, in Ulcinj o cafea la terasa 1 euro, shaorma 2 euro etc. Spre nord, in golful Kotor preturile sunt ca in Croatia, cam dublu fata de partea sudica a tarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×