Sari la conținut
Forum Roportal
Madi

Boala Parkinson

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Are cineva acesta diagnostic el, sau persoane apropiate lui?

Stiti cumva alte tratamente decat cele alopate, extrem de nefaste ca efecte secundare pt organism?

Multumesc

Madi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei,

 

 

de curand mama mea a fost diagnosticata cu aceasta boala. desi ia tratament are tot timpul un tremur intern. va rog mult ajutati-ma.

 

 

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pare rau, boala Parkinson nu se vindeca numai poate fi ameliorata. Pentru sotul meu am incercat cu tretamente homeopate si reflexoterapie ca sa amelioram si sa incetinim evolutia bolii. E la inceput si ii tremura mana stanga si piciorul stang. In tot ce am citit tremorul se va instala si pe partea dreapta. Medicatia e complicata, la inceput trebuie ajustata, si mare grija sa manace cand ia medicamentele. Sotul meu facea hipotensiune si lesina.

Tratamentele homeopate le face in paralel cu medicatia alopata.

Iti doresc succes

Raluca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista remedii impotriva bolii Parkinson in engleza nu se cheama vindecare se cheama recuperare.

Aceste remedii consta intr-o dieta lipsita de toxine special aspartam si cateva vitamine B3, niacin, vitamina c.

Recuperarea am inteles ca poate dura de la un an la 6 ani depinzind de multi factori. Este posibil. Am cumparat 2 carti in limba engleza care trateaza subiectul una provine din Australia si alta din SUA. Ideea cartilor este aceeasi cu ceva diferente in dieta zilnica dar aspartamul este tratat in ambele carti.

 

Succes poate reusiti cu mama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Boala Parkinson. Certetătorii au descoperit o „proteină-cheie" ce afectează neuronii din creierul uman - Evenimentul Zilei (evz.ro)

"Nu există niciun remediu pentru Parkinson, care afectează peste 10 milioane de persoane şi a fost descrisă pentru prima dată în 1817 de medicul britanic James Parkinson, într-o lucrare despre “paralizia tremurândă”.

Majoritatea celor afectaţi au peste 60 de ani, dar în “stadiu incipient” poate afecta şi persoane mai tinere, cum este cazul actorului Michael J Fox, care a fost diagnosticat la 29 de ani.

Boxerul Muhammad Ali, comediantul Billy Connolly şi cântăreţul Ozzy Osborne se numără printre persoanele care au fost diagnosticate cu această boală."

 

*Doar de celebritati se pomeneste care au fost toti mult mai tineri cand a fost descoperit boala decat 60 de ani.*

Descoperirile Stiintifice au dovedit ca odata intrat in gura lupului, nu iesi de acolo cu viata!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×