Sari la conținut
Forum Roportal
Zumm_Zumm

Antimarketing - tigarile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fumatul este, fara indoiala, un viciu daunator si destul de costisitor. Insa in comparatie cu drogul sau cu alcoolul, tigara are mult mai putine efecte nocive atat asupra fumatorului insusi cat si asupra celor din jur. Interesant mi se pare si mie, ca si lui dubito ca se face atata tapaj pe seama fumatorilor, ca si cum ei ar fi responsabili de toate relele lumii. Cu totii, fara exceptie, avem cate un viciu, indiferent daca recunoastem sau nu. E simplu sa infierezi fumatorul fiindca el isi face public viciul. Exista insa altele, mai rele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fumatul este, fara indoiala, un viciu daunator si destul de costisitor. Insa in comparatie cu drogul sau cu alcoolul, tigara are mult mai putine efecte nocive atat asupra fumatorului insusi cat si asupra celor din jur. Interesant mi se pare si mie, ca si lui dubito ca se face atata tapaj pe seama fumatorilor, ca si cum ei ar fi responsabili de toate relele lumii. Cu totii, fara exceptie, avem cate un viciu, indiferent daca recunoastem sau nu. E simplu sa infierezi fumatorul fiindca el isi face public viciul. Exista insa altele, mai rele...

 

si cam in ce unitati masori tu nocivitatea (negativa a viciului daunator care el este ca si cum s-ar zice impotriva,adica nu-i bun etc.) accetabila a fumatului comparativa cu cea a drogurilor si a alcoolului? sa inteleg ca esti o fumatoare antialcoolica ce se declara impotroiva consumului( traficului,imprumutului,comercializari,leasing-ului) de droguri? :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cam in ce unitati masori tu nocivitatea (negativa a viciului daunator care el este ca si cum s-ar zice impotriva,adica nu-i bun etc.) accetabila a fumatului comparativa cu cea a drogurilor si a alcoolului? sa inteleg ca esti o fumatoare antialcoolica ce se declara impotroiva consumului( traficului,imprumutului,comercializari,leasing-ului) de droguri? :D

 

Daca ai avea de ales intre o partenera alcoolica si una fumatoare, pe care ai alege-o ? :o: Unitatea de masura in a face diferenta o alegi singur. :o:

Ce inseamna "accetabila" si "impotroiva"?

Sa inteleg ca esti un alcoolic ce se declara impotriva fumatului ? :o:

:offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 60 ani,bunicul Gheorghe tusea aproape incontinuu.Toti i-au spus sa se lase de fumat si a mai tusit fumand inca 30 de ani si a murit si cu sticla de tuica la cap...

Fumez de 43 de ani fara pauza,imi fac analize bianual,din alimentatie nu-mi lipsesc untul,mierea si laptele.

Profitul pe tutun este mai mare ca pe otel elaborat in sarje!

Am mai spus-o:in smog,microbii si virusii mor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exemplele astea cu bunicii verzi ce traiesc 80-90 de ani, fumand din leagan nu mi se pare relevante. take a look la generatia noua, studiaza-i rezistenta. si mai vorbim daca la 80 de ani o sa mai fumeze vreunul.....

 

.... si cand ii vad pe 3/4 din membrii comisiilor anti-fumat ale lumii ca scot trabucul si pipeaza fara probleme si fara remuscari, fara ca macar o secunda sa le pese, imi dau seama de futilitatea intreprinderii lor si de sterilitatea miscarii..

 

.... in plus, li se da o atentie mare tinerilor, toata artileria se pune pe ei, around the world. sa fie sanatosi, sa nu aiba vicii, sa se gandeasca la viitorul planetei, sa fie muncitori, bla bla. Ete fleoşc, veche generatie ce mai face, se retrage din arena? din partea mea sa fumeze toti incepand de la 10 ani, daca este o experienta revelatoare si initiatica pentru ei. dar as prefera ca toti fumatorii sa gandeasca, cu propriile creiere, nu sa se rezume la "asta-mi place, asta fac" - hedonism idiot. de asta nu cred ca o sa fumez vreodata. as fi confundat cu turma :jester:

Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exemplele astea cu bunicii verzi ce traiesc 80-90 de ani, fumand din leagan nu mi se pare relevante. take a look la generatia noua, studiaza-i rezistenta. si mai vorbim daca la 80 de ani o sa mai fumeze vreunul.....

 

.... si cand ii vad pe 3/4 din membrii comisiilor anti-fumat ale lumii ca scot trabucul si pipeaza fara probleme si fara remuscari, fara ca macar o secunda sa le pese, imi dau seama de futilitatea intreprinderii lor si de sterilitatea miscarii..

 

.... in plus, li se da o atentie mare tinerilor, toata artileria se pune pe ei, around the world. sa fie sanatosi, sa nu aiba vicii, sa se gandeasca la viitorul planetei, sa fie muncitori, bla bla. Ete fleoşc, veche generatie ce mai face, se retrage din arena? din partea mea sa fumeze toti incepand de la 10 ani, daca este o experienta revelatoare si initiatica pentru ei. dar as prefera ca toti fumatorii sa gandeasca, cu propriile creiere, nu sa se rezume la "asta-mi place, asta fac" - hedonism idiot. de asta nu cred ca o sa fumez vreodata. as fi confundat cu turma :)

 

Daemon,imi cer scuze daca te-am suparat!Tata n-a fumat,deci am avut o genratie pauza!Copiii mei nu fumeaza!Nepotii?Nu uita ca imi fac 4 controale pe an la plamani si mananc lapte,unt si miere!

Depinde de organism!Dar eu nu RECOMAND nimanui sa FUMEZE!

Cu stima,Dan_Gabriel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×