Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Si iubirea trece.....?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu am inteles niciodata de ce spunem de multe ori k iubim din toata inima si la ceva timp,realizam ca s`a spulberat totul....de ce suntem asa siguri pe iubirea noastra,pentru k peste un an,doi,sau cateva luni,sa ne dam seama k nu mai simtim nimik?

Am auzit oameni care spun k o dragoste adevarata nu moare niciodata....si totusi,asa cum spunea altcineva,tot ce se naste moare.....vad in fiecare zi oameni pe strada care par ca se inteleg perfect,doar din priviri,si ma intreb daca se iubesc cu adevarat si ce presupune asta...intamplator,kiar am cunoscut asemenea oameni!si la o analiza mai profunda,desi parea k totul merge perfect,nu era flacara aia nebuna....oare de ce?

Si iubirea trece si se ofileste ca o frunza in vant?daca da,de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O iubire trebuie 'hranita'...

Da, apare acel sentiment frumos, dar pe 2 oameni trebuie sa`i lege si altceva pt ca relatia si iubirea lor sa dureze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O iubire trebuie 'hranita'...

Da, apare acel sentiment frumos, dar pe 2 oameni trebuie sa`i lege si altceva pt ca relatia si iubirea lor sa dureze.

Ca bine zici....totusi ma intreb de ce oamenii "hranesc" iubirea lor atat de prost si o lasa sa piara,de ce oamenii distrug ceea ce cladesc,de ce lupta cu o ambitie nemasurata pentru o iubire care se duce?

O iubire care nu este eterna,nu este nimik.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca bine zici....totusi ma intreb de ce oamenii "hranesc" iubirea lor atat de prost si o lasa sa piara,de ce oamenii distrug ceea ce cladesc,de ce lupta cu o ambitie nemasurata pentru o iubire care se duce?

O iubire care nu este eterna,nu este nimik.....

 

Nu vreau sa te jignesc, scuza-ma daca te fac sa te simti prost, dar am impresia ca tu esti cam visatoare...Dragostea nu e eterna (cu cateva exceptii)...sau cel putin nu dragostea impartasita. Te vad cu picioarele pe pamant, o fire puternica, dar cand vine vorba de dragoste....se vede ca esti indragostita :clap:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa te jignesc, scuza-ma daca te fac sa te simti prost, dar am impresia ca tu esti cam visatoare...Dragostea nu e eterna (cu cateva exceptii)...sau cel putin nu dragostea impartasita. Te vad cu picioarele pe pamant, o fire puternica, dar cand vine vorba de dragoste....se vede ca esti indragostita :clap:
Sunt visatoare,rareori stau cu picioarele pe pamant....ies din sfera realitatii de multe ori si imi place....sunt o fire puternica si sunt cu adevarat indragostita!!!azi stiu sigur k sunt,mai mult ca oricand!!il ador!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu as putea fi altfel decat realista.Oamenii trec si cu ei se duce si iubirea.Oamenii se schimba iar sentimentele se altereaza in timp daca nu sunt ingrijite corespunzator.Nu exista perfectiune si trebuie sa recunoastem ca suntem inconjurati de o gramada de oameni falsi care stabilesc relatii de fatada.

"Nu am inteles niciodata de ce spunem de multe ori k iubim din toata inima si la ceva timp,realizam ca s`a spulberat totul...."-pentru ca asa credeam pe moment si asta e dovada ca nimic nu e etern..totul e trecator de aceea trebuie sa ne bucuram de prezent si sa nu pierdem timpul facand speculatii pt viitor si incercand sa gasim raspunsuri la intrebari de genul"cat va dura?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde cu ce iubesti: cu trupul, cu mintea, cu sufletul...
Si daca iubesti cu sufletul,de exemplu,este etern?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la o analiza mai profunda,desi parea k totul merge perfect,nu era flacara aia nebuna....oare de ce?

Si iubirea trece si se ofileste ca o frunza in vant?daca da,de ce?

 

Iubirea nu trece, daca e cea adevarata... i se pun doar obstacole uneori... care se pot trece daca cei doi vor cu adevarat...Flacara nebuna nu se intretine decat cu pasiune... si pasiunea nu exista fara iubire.... dar trebuie ca nimic sa nu fie lasat sa se interpuna intre cei doi...

 

Nu se poate compara iubirea cu o frunza... iubirea nu e trecatoare.... ea evolueaza... se pot face multe din iubire... am ajuns sa cred ca poti face totul din iubire.... poti chiar sa ii pui piedici, pentru ca celalalt sa nu sufere....

 

 

 

..."-pentru ca asa credeam pe moment si asta e dovada ca nimic nu e etern..totul e trecator

 

Aici te inseli.. iubirea nu e trecatoare... e poate singura care nu e trecatoare... e exceptia care intareste regula..... "Toate de vor trece, iubirea mea va ramane" nu stiu exact cine a zis-o :clap: dar bine a zis-o...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea exista si va exista mereu, numai ca nu mereu in cadrul aceluiasi cuplu si nu mereu pt aceeasi persoana. Poate o sa spuneti ca sunt pesimista acum si poate chiar sunt un pic, dar inclin spre realism...

Sunt foarte rare cazurile in care un cuplu ajunge la batranete sa se iubeasca intocmai ca in prima zi.

Bunicii mei au fost casatoriti timp de 53 de ani, pana cand moartea i-a despartit, dar dragostea dintre ei disparuse cu ft multa vreme in urma...

Cred ca exista dragoste eterna...as vrea sa o traiesc si eu. Dragoste eterna dar si....reciproca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×