Sari la conținut
Forum Roportal
Raul231

Am intalnit o fata pe un site de dating si a avut un comportament destul de ciudat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum am mai zis mi se pare destul de ciudat comportamentul ei.Voi ce credeti?

 

Eu cred ca si-a chemat prietena ca sa mai aiba o parere asupra ta ca persoana.

Se simte nesigura si doua pareri sunt mai bune decat una, nu?

Inafara de asta ea e cea vulnerabila in aceasta situatie. De unde stie ea ca nu esti un criminal in serie? :)

Faptul ca tu nu ai venit la intalnire o face sa aiba si mai multe dubii in privinta ta si se gandeste, probabil, sa raceasca relatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde stie ea ca nu esti un criminal in serie? :party:

True, true. :order: :pash: :neo:

Pasu urmator ar fi ca tre sa gaseasca...serial numbaru' ca sa stie a cata e pe lista.

Sau cum se mai cheama aia? cheie...licenta, parca, nu? :) :) :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vad ca nu ma intelegeti deloc....

nu mi-a dat nici un papuc ,ma mai cauta si acum .

Dar ca o simt ca a devnit mai rece dupa ce am refuzat a doua intalnire[din motive de sanatate] si tot insista ca sa fie si prietena ei cu noi,la intalnire.

ASTA NU INTELEG.[ca vrea sa ne intalnim cu insotitori :)

 

Spune-i direct ce doresti sa afli si ce te deranjeaza. Nu o sa afli niciodata ce gandeste o persoana, intreband pe altii. Nimeni nu traieste in papucii celuilalt.

Firesc era sa ii spui direct ca nu vrei intalnire si cu prietena, apoi sa vezi cum se comporta ea. In viata este bine sa comunici celui de alaturi, ceea ce astepti de la el. Nu sa intrebi pe altii, ce cred, ce presupun sau ce deliruri au ei, despre cum ar putea X-ulescu sa simta sau sa gandeasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca vrei sa dezbati problema asta a ta din punct de vedere psihologic, te rog frumos raspunde-mi si mie la o intrebare, dar sunt, evident, mai multe: ce anume te-a determinat sa cauti o relatie pe net, in locul uneia reale, face to face?

Si totusi, dupa asa zisa "intalnire" pe site si pe mess, DE CE ai trecut in real, ce anume te-a determinat?

Te intreb la modul cel mai serios posibil, pentru ca eu personal.....nu pot defel sa inteleg asa ceva.

Vad in jurul meu oameni de toate varstele, de toate nivelurile de cultura, de ....diferite orientari.....artistice si, ori nu ma duce pe mine capul suficient, ori chestia asta cu iubirea virtuala este este o boala prin ea insasi.

 

Comparandu-ma cu majoritatea, am ajuns la o concluzie: ori ceea ce vad in jur, din punctul asta de vedere, e o psihoza total nesanatoasa, ca sa n-o clasific altfel, ori eu nu sunt normala. Spre exemplu, ieri am ras cu toata fiinta mea, un ras din ala adevarat, care te zguduie din temelii, fara sa te poata opri cineva.

Am ras de un tip care ieri, cel putin, ar fi fost in stare sa faca uz de toate mijloacele lui financiare (destul de consistente) ca sa vina sa ne vedem....faptic. A fost efectiv stupefiat cand m-a apucat o veselie turbata, am inceput sa rad cu toata puterea mea si i-am spus:"I suppose you are just kidding, isn't it?"

Repet: nu inteleg chestia asta, de aceea te rog sa ma ajuti sa pricep. Macar un pic.

sa iti explic,nu stiu cum sa iti explic,...sunt mai multe chestii aici si ar fi totusi prea complicat,eu am ales modlaitatea aceasta ca o metoda de agatament ,ca sa zic asa,nu am cautat nici o clipa o relatie virtuala,care mie personal mi se pare un surogat nesanatos,psihotic[asa cum vad ca consideri si tu].

Poate pentru ca am avut o relatie timp de cinci ani,in vara ne-am despartit si de atunci nu m-am mai putut apropia de nimeni,poate pentru ca sunt o fire timida...sunt multe de comentat aici.In orice caz mi s epare destul de strange totul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate pentru ca am avut o relatie timp de cinci ani,in vara ne-am despartit si de atunci nu m-am mai putut apropia de nimeni,poate pentru ca sunt o fire timida...sunt multe de comentat aici.In orice caz mi s epare destul de strange totul...

Tu zici ca te-ai despartit dupa cinci ani.

Te intreb: iti imaginezi cumva ca, dupa o atare relatie, dar mai ales dupa chestia aia naspa cu despartirea, mai esti aceeasi persoana, cu aceeasi gandirea, cu aceleasi principii, cu aceeasi capacitate afectiva sau emotionala de dinainte...de??

Te asigur io ca NU.

In plus, cine zice, unde scrie ca TREBUIE sa ai o relatie? Ha? Deci in raport cu cine te clasifici drept timid?

Eu zic ca o perioada de singuratate, la care adaugi ceva rabdare, ca sa lasi cel mai eficient medicament inventat de Dumnezeu, TIMPUL, sa-si faca efectul, ar fi foarte benefica.

Eu stiu sigur ca undeva, la finisul tratamentului te vei trezi deodata......altcineva si in acelasi timp tu insuti, dar profund schimbat si cu stocul de "materie prima" sufleteasca refacut.

N-are rost sa te irosesti cu chestii de genul celor povestite de tine. La un moment dat ai putea deveni dependent. Insa e bine sa-ti verifici din cand in cand calitatile tale personale, cele de prieten, de mascul etc.

 

Eu am facut-o, de curand. Dar nu cu persoane de pe mess. Am incercat o colaborare cu o firma noua. Dupa doar doua zile de....relationare si socializare, m-am trezit in fata mea cu un barbat... nacked, si in nici un caz nu urma sa-i descriu ceva metode contabile. La un moment dat am avut ...marea revelatie: NU SIMT NEVOIA S-O FAC, NU-MI TREBUIE, dar mai mult, nimeni si nimic, nici o convingere, nici o imprejurare sau persoana nu ma pote determina s-o fac. Sunt EU INSAMI , cu propria mea alegere si .....am dat cick pe....CANCEL.

Cum io nu eram nacked, nici excitata, l-am acoperit cu ceva si i-am zis ca ma duc sa-i aduc o revista, ca io.....n-am chef, vorba unei iuzerite. S-a uitat socat la mine, neputand sa creada ca o fiinta umana poate arata atata cruzime.

La prima vedere pare o mare idiotenie, nu-i asa? Si totusi, asta a fost iar si iar concluzia mea: EU INSAMI NU AM CHEF.

 

M-au ...bip....la creier toti din jur ca tre sa-mi traiesc viata, shituri din astea. Rahat turcesc cu apa rece. Sau cu perje, daca vrei. Aleg in fiecare zi sa fac DOAR ceea ce cred eu ca e bine, corect si sanatos pentru mine, pentru sufletul si viata mea.

Incearca si tu. Daca vor fi alegerile tale proprii, indiferent de directie, undeva, candva, te vei felicita. Si-ti vei face cadou un tort de ciocolata.

Editat de Fluffycat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In plus, cine zice, unde scrie ca TREBUIE sa ai o relatie? Ha? Deci in raport cu cine te clasifici drept timid?

Eu zic ca o perioada de singuratate, la care adaugi ceva rabdare, ca sa lasi cel mai eficient medicament inventat de Dumnezeu, TIMPUL, sa-si faca efectul, ar fi foarte benefica.

Eu stiu sigur ca undeva, la finisul tratamentului te vei trezi deodata......altcineva si in acelasi timp tu insuti, dar profund schimbat si cu stocul de "materie prima" sufleteasca refacut.

N-are rost sa te irosesti cu chestii de genul celor povestite de tine. La un moment dat ai putea deveni dependent. Insa e bine sa-ti verifici din cand in cand calitatile tale personale, cele de prieten, de mascul etc.

Cum cine zice ?! Viata!

Nu poti trai de unul singur mai ales cand a avut o relatie atat de indelungata si a capatat anumite obiceiuri.

Cat daca ar avea rabdarea de care spui tu ? Ar ajunge sa moara singur.

 

Crede-ma ca cei care te vor citi pe tine si pe el, si se regasesc in descrierea lui, vor spune ca iti este usor sa vorbesti, si sa dai sfaturi atata timp cat nu esti in pielea lui.

Nu vreau sa te simti lezata, iti spun doar ca, tu vezi din propria perspectiva care nu este aceiasi cu a lui.

Neacceptarea cuiva asa cum este el, duce la marginalizare. Chiar daca ea nu este voita!

Uiti mai apoi ca tu ai doua avantaje majore fata de el. Unul este ca esti femeie, si cel de-al doilea ca ai o alta personalitate. :)

 

 

Cat despre problema lui Burlan, are cam doua variante.

Prietena ori vrea sa se laude cu tine, "avand o parere buna" si te considera un soi de trofeu. Or vrea sa ii ceara o parere si prietenei despre tine. Ipoteza care nu prea ar sta in picioare, intrucat spui ca nu v-ati intalnit decat odata.

Lucru care trezeste suspiciuni si este cu adevarat ciudat.

 

Dar cum spunea cineva, mergi si vezi despre ce este treaba.

Nu iti place in Herastrau, tarziu, mergi in centru si la ore rezonabile. Vezi ce reactie are!

Raspunsul la intrebarea ta numai tu il stii.

Dar ca normalitate, este interadevar o ciudatenie sa iti ceara sau spuna asa ceva .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bulan (sau Burlan) , tipa nu te place. Cand iti place cineva cu adevarat ( ca iubit, iubita , nu ca om,in general) nu cari pe nimeni cu tine la intalniri. Nici catelul nu-l iei de frica sa nu inceapa sa latre pe cand voi va sarutati :)

Inca ceva - am citit parca- cum ca tu ai refuzat de 2 ori sa te intalnesti cu ea pe motive de boala? Poate si ei i s-a parut ciudat. Ai fost operat, batut, internat? Daca raspunsul e nu, atunci puteai sa iesi la un ceai cu ea sau s-o inviti la tine la un film sau sa-ti aduca compot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bulan (sau Burlan) , tipa nu te place. Cand iti place cineva cu adevarat ( ca iubit, iubita , nu ca om,in general) nu cari pe nimeni cu tine la intalniri. Nici catelul nu-l iei de frica sa nu inceapa sa latre pe cand voi va sarutati :)

Inca ceva - am citit parca- cum ca tu ai refuzat de 2 ori sa te intalnesti cu ea pe motive de boala? Poate si ei i s-a parut ciudat. Ai fost operat, batut, internat? Daca raspunsul e nu, atunci puteai sa iesi la un ceai cu ea sau s-o inviti la tine la un film sau sa-ti aduca compot.

Ei nu il place .

Si atunci de ce il cauta ? :)

 

Nu intelegi ca omul are dubii, asupra intentiilor fetei ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bulan (sau Burlan) , tipa nu te place. Cand iti place cineva cu adevarat ( ca iubit, iubita , nu ca om,in general) nu cari pe nimeni cu tine la intalniri. Nici catelul nu-l iei de frica sa nu inceapa sa latre pe cand voi va sarutati :)

Inca ceva - am citit parca- cum ca tu ai refuzat de 2 ori sa te intalnesti cu ea pe motive de boala? Poate si ei i s-a parut ciudat. Ai fost operat, batut, internat? Daca raspunsul e nu, atunci puteai sa iesi la un ceai cu ea sau s-o inviti la tine la un film sau sa-ti aduca compot.

 

 

Poate ii era teama ca ii da din germeni. Sau poate ca starea lui era atat de alterata incat chiar nu avea chef de nimeni.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×