Sari la conținut
Forum Roportal
dia.ana

Cum sa....sa sustin un proiect in fata clasei, na!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci....

altundeva n-am reusit sa incadrez subiectu asta :doh:

 

 

am de facut un proiect la franceza despre un oras din romania ,am ales Iasi si suntem mai multe grupe (fiecare grupa a ales ce oras a vrut) si da 10 numai unei grupe deeeeeeci trebuie sa venim cu ceva original ,ceva surprinzator ,nemapomenit :clap: :hi: ... etc...

deci (mda iar si din nou 'deci' ) trebuie sa o surprinedem cumva.

e o profa tanara fara prea multa experienta dar avem in clasa 2 fete care chiar se pricep la franceza .una e la noi in grupa dar nu e prea vorbareata si cu putere de convingere, cealalta care e opusul celei de la noi e in alta grupa...... :rot: ....si sunt sigura ca o sa faca ceva extraordinar, surprinzator etc...

deci vro idee ? :rot: cum sa o impresionez? vreo tactica ceva care stiti voi ca functioneza ,cum sa lasi un om fara cuvinte , pt ca deh.... nici eu sincer nu am putere mare de convingere....

 

 

multumesc anticipat :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Practic de ce ai nevoie????

 

De curaj de a discuta despre ceva pentru un public sau pentru idei de noutati ca asta se observa din cele scrise.

 

Pentru orice projekt trebuie sa ai material vizibil nu necesar video care suporta ideile, insa azi cu tehnica avansata ar fi cea mai scurta si clara solutie un filmulet cu orasul de sus in jos adica incepand cu cele mai importante obiective, comentat in franceza!!! Nu folosi termeni tradusi sa nu creeze confuzii. In rest trebuie sa fi flexibil pentru public speach in ziua de azi ca si munca iti va cere poate si n-ai scuze!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×