Sari la conținut
Forum Roportal
roxy_sweet06

Sunt in dilema

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! e prima data cand fac chestia asta..nici nu-mi vine sa cred....sincer nu mai stiu ce sa fac....poate cineva din exterior ma poate ajuta cu un sfat...Sufar...din dragoste evident...Am 21 de ani..impliniti de curand, sunt studenta si am o poveste putin ciudata...sau nu. De mica, din clasa 1 am avut un coleg..care a devenit prietenul meu cel mai bun.Cand spun prieten cel mai bun..ma refer frate. Fiind singura la parinti ..ne-am inteles..de minune adica..am stat in aceasi banca impreuna ani de zile, dormeam unu la altu, aveam aceleasi gusturi in orice, deci era perfect. In liceu parea ca ma place cateodata dar nimic serios...ne vedeam doar ca fratii...vorbeam orice, abslout orice pana cand am ajuns efectiv dependenti unu de altu. Am ajuns la faculta in alt oras, iar anul trecut la sfarsitul primului an de faculta..s-a intamplat ceva total neasteptat..ne-am sarutat..cum, de ce..?nu ma intrebati..pur si simplu intr-o seara el a vrut asta desi ii spusesem ca nu are rost sa stricam prietenia pt o chestie de genu...apoi la vreo luna am decis sa fim impreuna...sa avem ceva serios , niciunul dintre noi nu am mai avut pana atunci relatii serioase.Insa dupa o sapt, amicul meu se saruta cu alta fata...si astfel ne despartim...apoi iar ne impacam..si tot asa cam o luna. La sfarsitul verii..hotaram sa ramanem impreuna..insa nu dureaza mai mult de o luna, precizez ca mereu el imi dadea papucii..spunandu-mi ca nu e pregatit pt ceva serios.Au urmat niste clipe groaznice...pt mine cel putin..nu am vb 2 luni deloc..ne vedeam dar nici nu ne salutam..eram distrusa...ca in preajma Craciunului sa ne reluam relatia desi el avea prietena...dar eu am acceptat. Dupa Revelion...se termina si asta...el se desparte de prietena lui dar isi face alta..De atunci am mai vb f rar...si saptamana trecuta iar am fost cu el....se despartise de prietena lui...si acum 2 zile s-a impacat cu ea...faina chestia...il iubesc..desi pare greu de crezut..din frate am ajuns sa simt pt el ce nu am simtit pt nimeni...nu stiu cum sa ma mai comport..toata lumea imi zice sa l las in pace...si sa nu mai accept sa mai fiu cu el ,,,fiindca astfel mereu va veni la mine doar cand e singur sau nu stiu....totusi era prietenul meu cel mai bun si acum sa ajungem asa? sa vb f rar o data pe luna , sa ne vedem la fel? nu mai pot..ma doare sufletul jur...stiu ca si el tine la mine...dar acum e foarte schimbat? sincer cred ca o sa fiu cu el...dar nu acum..peste cativa ani poate...poate sa mi dea cineva o parere sincera?....multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti mantaua lui de vreme rea! Daca as fi in locul tau, nici nu as indrazni sa vorbesc despre o relatie viitoare.

Pur si simplu nu are rost... Ti-a demonstrat-o si el prin gasca de femei cu care ai fost inlocuita.

Parere sincera. :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda...poveste tipica. Si partea naspa e ca baietii de genul asta au un mare succes prin felul asta de a fi. In fine... mai bine ramaneati doar prieteni. Sau altceva: dc sa suferi tu mereu? Da-i si tu niste tzepe... gaseste-ti un iubit. Si atunci o sa iti dai seama dupa cum reactioneaza daca intr-adevar te iubeste sau te tine, cum zicea Cristinik , doar ca manta de ploaie. Desi ... dupa parerea mea tipul nu te merita dar stiu ca undeva acolo in sufletul tau ceva nu te lasa sa renunti la speranta :cry: . Stiu si eu pe unul care facea exact la fel cu o fata. Acum nu mai sunt impreuna (ptr ca el a vrut asta). Si incredibil...fata chiar si acum mai spera sa se intoarca la ea. Aaa... am uitat sa precizez ca se purta cu ea ca si cu o carpa si din cand in cand facea pe dragalasul. :huh: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vorbeam orice, abslout orice pana cand am ajuns efectiv dependenti unu de altu.

 

Ce ai scris mai sus, e iubirea pe care eu o văd ideală : ca doi oameni să fie ca fraţii, să vorbească orice. Nu ştiu c

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el...dar nu acum..peste cativa ani poate...poate sa mi dea cineva o parere sincera?....multumesc

...l-ai iubit, respectat etc si ai avut incredere in el pentru ce a fost el ca frate fata de tine. Si tu il vezi prin acea imagine. Atunci nu vedeai masculul din el. Acum ti s-a revelat in toata splendoarea lui.

Da, asa cum au spus si iuzerii mai sus, din pacate, tu nu poti fi pentru el FEMEIE, pentru ca el te stie de.....buddy, amica buna si folositoare la orice. cu tine se simte safe, undercover. Si esti momeala perfecta pentru a trezi interesul altor fete.

Din cauza a ceea ce el ti-a lasat in suflet si bun si rau nu poti avea alt prieten acuma.

E greu de tot, dar eu zic ca TREBUIE sa accepti cruda si nemiloasa realitate, aceea ca el nu te iubeste, nu te va iubi, pentru ca efectiv NU POATE.

Si nu esti tu de vina, chiar daca asa te face sa te simti, ultimul rahat de pe pamant.

Oricum, daca esti o fata desteapta, asta e vaccinul pentru relatiile viitore. Trust me, i know.

Trebuie sa ma crezi, pentru ca am luat-o si eu exact, exact ca tine. Aidoma.

Dezamagirea si durerea aproape te sufoca, dar TREBUIE SA ACCEPTI. Si sa incerci ceva sa-i fie putin mai usor.

Intr-un timp eu am ales munca habotnica. Nu-i nici asta o solutie. Apoi alte relatii, oricum , oriunde, oricine, no matter what. Si asta e foarte, foarte gresit. Dar de fiecare data mi-am amintit de "el" si m-am oprit exact la timp. De asta am zis de vaccinul...."antigripal".

Nimeni si nimic nu-ti poate usura povara. I know. Sorry for you, my darling.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si iarasi observ aceeasi problema...ceea ce ma duce cu gandul la un topic facut la inceputul anului : http://www.roportal.ro/discutii/ftopic57611.html

 

Va place sa va chinuiti...sa fiti chinuite...sau cand totul este ok, gasitit o problema de care sa va legati :pardon:

 

Lasa-l...uita-l...desi,stim majoritatea de aici ca asta nu se va intampla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pt pareri..nici nu mi vine sa cred ca mi-ati scris asa repede..si asa ok. Sper ca asta sa ma ajute sa l uit....pt ca ce imi spuneti...imi spun si prietenii mei...si acum ma conving ...ca, chiar asa este....Sper sa pot sa-l uit..chiar astazi ne am vazut la faculta..si nici nu m-a salutat..probabil ca nu m-a vazut imi va spune...dar asta e...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc tuturor pt pareri..nici nu mi vine sa cred ca mi-ati scris asa repede..si asa ok. Sper ca asta sa ma ajute sa l uit....pt ca ce imi spuneti...imi spun si prietenii mei...si acum ma conving ...ca, chiar asa este....Sper sa pot sa-l uit..chiar astazi ne am vazut la faculta..si nici nu m-a salutat..probabil ca nu m-a vazut imi va spune...dar asta e...

 

 

 

Iubito...cu cat suferi mai mult si dai sa se intelega lucrul acesta..cu atat el...triumfa.

Asculta-ma ...cand e sa te iubeasca face tot ce poate ca sa iti arate acest lucru.

Cand nu...nu a fost sa fie...ai batut la o poarta aiurea...ai confundat-o.

Esti prea buna sa iti irosesti sentimentele pe el.

Sunt altii care te-ar diviniza pentru trairile tale...nu ramane agatata de sentimentul ala care era din start irosit...!

Crede-ma!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate reusesti sa il uiti, pt ca el isi schimba prietenele destul de des, dupa cum ai spus si tu. Nu ar trebui sa accepti ca te cauta numai atunci cand termina cu una dintre prietenele lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu...trebuie sa-l uit..dar cateodata imi da impresia ca tine la mine..de ex. cand ne am despartit prima oara...plangeam amandoi si ne tineam in brate...fiindca eu tineam deja la el....si stiam amandoi ca ne stricasem prietenia cu toata chestia asta....si stim amandoi ca tot ne aminetste unu de altu...dupa atata timp..dar el mereu imi spune ca mi gasesc pe altcineva..ca el nu vrea nimic serios..si de curand am iesit o data cu un baiat...dar nu ma atrage deloc si el a aflat asta si era putin gelos cred...fiindca vb asa ironic cu mine...si i-am mai zis o data ca am mai stat cu cineva si mi a zis ca sa nu-i mai spun ca nu vrea sa stie..si atunci ce sa mai cred..? adica el poate cu 100 sa fie si eu cu nimeni...oriucm deocamadata nu-mi sta capul la nimeni si nu-mi trebuie....a fost cel mai important din viata mea din toate pct de vedere...si desi acum se comporta asa...o sa-si dea seama la un mom dat de tot...i-am si spus intr o seara:"Stiu ca nu esti asa in sufletul tau" si el mi-a zis"stiu si eu"...si totusi acum vrea sa impresioneze pe toata lumea..ca el e cel mai tare..cuceritor si chestii din astea....ma doare ca nu mai are pic de respect pt mine...dar e vina mea si sunt constienta de asta...multumesc inca o data tuturor care mi-au scris...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×