Sari la conținut
Forum Roportal
SteffM

intrebare green card

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare, matusa mea a castigat la loteria green card dar s-a decis sa nu mai plece si cineva s-a oferit sa ii cumpere green cardul. Este legal asa ceva? Se poate da green cardul?

Eu nu cred ca este legal vanzarea sau cumpararea de green card.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare, matusa mea a castigat la loteria green card dar s-a decis sa nu mai plece si cineva s-a oferit sa ii cumpere green cardul. Este legal asa ceva? Se poate da green cardul?

Eu nu cred ca este legal vanzarea sau cumpararea de green card.

 

 

Daca n-a ajuns in State, ce vrea sa vanda??? doar ajuns pe sol american va primi cardul in mana!!! sau doar vrea sa vanda informatia, insa in acest caz cumparatoarea trebuie sa se dea altcineva ... cum o face??? scoate acte false??? Din partea mea poate sa incerce figura dar rezultatele o sa le vada de aproape. Tu ca un destept .... postezi asa ceva pe net??? asta-i falsificare de acte si date confidentiale!!! pentru americani este socotit un criminal si pedepsit cu ani grei de inchisoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca n-a ajuns in State, ce vrea sa vanda??? doar ajuns pe sol american va primi cardul in mana!!! sau doar vrea sa vanda informatia, insa in acest caz cumparatoarea trebuie sa se dea altcineva ... cum o face??? scoate acte false??? Din partea mea poate sa incerce figura dar rezultatele o sa le vada de aproape. Tu ca un destept .... postezi asa ceva pe net??? asta-i falsificare de acte si date confidentiale!!! pentru americani este socotit un criminal si pedepsit cu ani grei de inchisoare.

 

Eu nu am spus ca ea vrea sa vanda ci doar ca cineva s-a oferit sa cumpere de la ea.

Unicul motiv pentru care am intrebat este pura curiozitate, nu imi dau seama cum de cineva poate fi atat de prost incat sa fie interesat sa cumpere astfel de informatii cand nu le poate folosi. Chiar daca ar fi inconstienti sa falsifice acte ce o sa faca cu poza care a fost trimisa cand matusa mea a aplicat pentru green card.

Din punctul meu de vedere pe langa faptul ca asa ceva este ilegal este si inutila cumpararea informatiilor de genul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×