Sari la conținut
Forum Roportal
Mamba the Samba

Problema sunet windows xp

Postări Recomandate

Buna. Am o problema kre nu-i dau de capat ..... mi s-a blocat calculatorul si ca orice om i-am dat restart ..... knd a intrat din nou in windows au inceput sa-mi apara niste erori ..... una de la daemon tools si alta ku un *.dll lipsa ..... oricum am copiat dll-ul d pe net si am dezinstalat daemon tools. I-am dat restart si nu mi-a mai aparut nicio eroare.

Toate bune si frumoase pana knd am intrat in winamp sa imi pun niste muzica .....

 

Bad DirectSound driver. please install proper drivers or select another device in configuration.

Error code: 88780078

 

Vazand asta mi-am zis k nu e problema prea grava si am reinstalat driverul de la placa de sunet .... am dat rr si knd am intrat in windows aceeasi problema ..... imi apare iconita de la driver in jos in dreapta in toolbar dar nu si de la volum ..... deci nu are kum sa fie de la driver

 

Am intrat in control panel la Sounds & Audio devices ..... si d akolo nu pot sa-mi selectez Default device .... nu sh dece

DQRU8CUS8YRN0Q097YUHKYM8R.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
reinstall de windows, dar original!!!!!!!!!!

 

tocmai d asta am postat topicul k sa nu reinstalez windowsul ...... la asta m-am gandit si eu .....asta e solutia cea mai simpla si cea mai istovitoare de altfel .... ptr k trebuie sa instalezi iar driverele si programele pe care le-ai pierdut

 

ms oricum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna. Am o problema kre nu-i dau de capat ..... mi s-a blocat calculatorul si ca orice om i-am dat restart ..... knd a intrat din nou in windows au inceput sa-mi apara niste erori ..... una de la daemon tools si alta ku un *.dll lipsa ..... oricum am copiat dll-ul d pe net si am dezinstalat daemon tools. I-am dat restart si nu mi-a mai aparut nicio eroare.

Toate bune si frumoase pana knd am intrat in winamp sa imi pun niste muzica .....

 

Bad DirectSound driver. please install proper drivers or select another device in configuration.

Error code: 88780078

 

Vazand asta mi-am zis k nu e problema prea grava si am reinstalat driverul de la placa de sunet .... am dat rr si knd am intrat in windows aceeasi problema ..... imi apare iconita de la driver in jos in dreapta in toolbar dar nu si de la volum ..... deci nu are kum sa fie de la driver

 

Am intrat in control panel la Sounds & Audio devices ..... si d akolo nu pot sa-mi selectez Default device .... nu sh dece

DQRU8CUS8YRN0Q097YUHKYM8R.jpg

 

 

salut, nu pot sa te ajut (si eu as reinstala )

am intrat sa te rog sa imi spui si mie cu ce program faci captura asta, eventual link-ul la care il gasesc. se vede mult mai clar decat ce am intalnit eu.

daca nu iti este greu

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut, nu pot sa te ajut (si eu as reinstala )

am intrat sa te rog sa imi spui si mie cu ce program faci captura asta, eventual link-ul la care il gasesc. se vede mult mai clar decat ce am intalnit eu.

daca nu iti este greu

multumesc

 

 

Da mah off-topic am satz spun ...... nu itz trebuie un program anume .... apesi PrintScreen [PrtSc] (gasesti pe tastatura) apoi intri in paint si dai Control+V (Paste)

Good luck :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna. Am o problema kre nu-i dau de capat ..... mi s-a blocat calculatorul si ca orice om i-am dat restart ..... knd a intrat din nou in windows au inceput sa-mi apara niste erori ..... una de la daemon tools si alta ku un *.dll lipsa ..... oricum am copiat dll-ul d pe net si am dezinstalat daemon tools. I-am dat restart si nu mi-a mai aparut nicio eroare.

Toate bune si frumoase pana knd am intrat in winamp sa imi pun niste muzica .....

 

Bad DirectSound driver. please install proper drivers or select another device in configuration.

Error code: 88780078

 

Vazand asta mi-am zis k nu e problema prea grava si am reinstalat driverul de la placa de sunet .... am dat rr si knd am intrat in windows aceeasi problema ..... imi apare iconita de la driver in jos in dreapta in toolbar dar nu si de la volum ..... deci nu are kum sa fie de la driver

 

Am intrat in control panel la Sounds & Audio devices ..... si d akolo nu pot sa-mi selectez Default device .... nu sh dece

DQRU8CUS8YRN0Q097YUHKYM8R.jpg

 

 

ai putea incerca sa reinstalezi placa de sunet. dar inainte de asta dezinstaleaz.o pe cea existenta din SYSTEM -> DEVICE MANAGER ( SOUND.... click dreapta si unistal ). dupa care dai un SCAN FOR HARDWARE CHANGES mergi la SOUND si daio UPDATE DRIVER. asta bineinteles dupa ce ai driverul aferent placii video :o:

Editat de fan_dede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut.io snt mai nou pe aiki .cu toate astea va-s ruga sa imi ziketi shi mie cum pot sa rezolv acceasi problema .deci io am icercat shi c rr windows shi nu imi merge sad.gif .nush ce sa mai fac ....!! ast o rezolvare va rog ..! cu stima shi respect Marius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deschide mai intai Winamp-ul, si apoi: Options -> Preferences -> Plugins -> Output -> Direct Sound Output -> Configure..., in Device selecteaza mai sus placa ta de sunet, asta in cazul in care driver-ele sunt instalate, daca nu atunci: click dreapta pe My Computer -> Manage -> Device Manager -> Sounds and Audio Devices -> click dreapta si alege Update Driver...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×