Sari la conținut
Forum Roportal
ela-ana

A doua şansă... suflete in nevoie de suflete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cateii din adapostu Laila... or sa ajunga... unde?

aproape..600 de suflete pe teritoriul unui proprietar ...

 

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...4-de-maidanezi/

 

"Toate argumentele aduse in incercarea de a dovedi superioritatea omului nu pot zdruncina acest fapt: in suferinta animalele ne sunt egale."PETER SINGER

 

Asociatia pentru protectia animalelor "A Doua Sansa"

(promisiunea de asta vara ne-a motivat pentru alegerea numelui ei);

CIF: 25370963

Cont in lei IBAN: RO31 PIRB 4210 7217 6900 1000 - Piraeus Bank

Membri fondatori:Ioana Diaconu,Carmen Mandescu,Olimpia Nicolescu.

nr.tel. de contact:

Ioana/0744884704;Carmen/0744440089;Olimpia/0723643329.

 

laila1.jpg

 

laila2.jpg

 

laila4.jpg

 

laila9.jpg

 

 

Laila si Glina... doua adaposturi cu suflete nevinovate in nevoie...

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-2405203354756027462 prezentate cele doua adaposturi

 

 

 

 

Adapostul Glina...

 

 

Atasata... povestea unui voluntar...

Adapostul_celor_530_de_suflete.doc

Editat de ela-ana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laila... adapost... :helpsmilie:

http://www.adouasansa.com/activitate_adapost.html

 

Cam asa arata locul unde traiesc aceste sute de suflete;ingrijitorul nu mai face fata;

haideti sa ajutam aceste suflete speriate si abandonate.

 

P1030241-2.jpg

 

P1030239-1.jpg

 

P1030237-1.jpg

 

 

Glina... adapost... :helpsmilie:

http://www.lamentorumeno.org/ita/video.html

 

http://www.adouasansa.com/activitate_adapost.html

 

P1030088-1.jpg

 

P1030095-1.jpg

 

P1030100-1.jpg

 

P1030106-1.jpg

 

P1030116-1.jpg

 

fetita ingrijitorului;care a ajutat cu papica la jumatate din adapost;si unul din catei............

P1030288-1.jpg

 

autostopistii si cateii din sacul de rafie legat bine la gat.........................

P1030270-1.jpg

 

cara apa pentru toti cateii.................

P1030309-1.jpg

 

 

Avem si un cal "angajat"( e fetita); care ne cara apa zilnic;incercam sa ii cumparam si ei mancare,deoarece ingrijitorul este un om sarac,care nu isi poate permite intretinerea unui cal;in zile amare,papa si boabe de la catei;asta e realitatea;ne-am dat seama de asta cand vine langa tarcuri si rade tot ce este pe langa ele;

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

12 Aprilie 2009 orele 11 pentru cei interesati sa dea o mana de ajutor in folosul animalelor din adapostul Laila...

necesarul: manusi... lopeti... detergenti... galeti... si tot ce credeti ca este de cuvinta pt curatenie... acele suflete au nevoie de cati mai multi voluntari... bunastarea lor depinde de fiecare in parte

 

Adresa adapostului

Bucuresti, Str. Pericle Popahagi, Nr. 22-24, Sector 3

 

Pe bulevardulTheodor Pallady;dupa Trapezului;prima strada dupa cea cu hingherii;sau a doua

 

pentru mai multe detalii: Olimpia/0723643329.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sambata 17... aprileie 2009 orele 9 ... adapostul laila... are nevoie de voluntari... pentru a le face acelor amarati traiul mai bun...

2-3-4 ore din timpul fiecaruia... poate oferi si cateilor o zi de sarbatoare... de care nu au mai avut parte de fff mult timp....

 

 

s-a gasit un teren pentru relocarea unui numar de 70 de suflete... este mare nevoie de plase... stalpi... custi... sau bani... pentru constructia tarcurilor...

 

Contact pentru voluntariat si donatii...

Asociatia pentru protectia animalelor "A Doua Sansa"

CUI: 25370963

Cont in lei IBAN: RO31 PIRB 4210 7217 6900 1000 - Piraeus Bank

Click the image to open in full size.

Ioana Diaconu

07-44884704

ioana.tess@yahoo.com

 

Carmen Mandescu

07-44440089

ribana4you2000@yahoo.com

 

Olimpia Nicolescu

07-23643329

anaelsword@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apel urgent pentru cainii din Glina si Laila

Relocarea lor = Salvarea lor

Dia_Fundulea.gif

 

ACEASTA VA FI NOUA NOASTRA CASA!!! Nu am vazut inca cum arata, dar "mamele"care au grija de noi ne-au povestit deja ca este ca intr-o poveste, ca vom avea umbra de la niste tei falnici, o curte mare cu iarba in care sa ne jucam, tarcuri acoperite si cu ciment pe jos, spalate in fiecare zi, nu vom mai sta vara in arsita soarelui si iarna in bataia vintului rece si a zapezii, nu vom mai sta in noroaiele aduse de topirea zapezii. Si nici prietenii nostri din Laila nu vor mai trebui sa stea cite 50 intr-un tarc, amenintati in fiecare zi cu evacuarea si neavind alt viitor decit strada. Nu va cerem prea mult, stim ca si voi aveti problemele voastre; nu avem nevoie de prea multe lucruri pentru a ni-i se amenaja "casuta". Niste plasa pentr tarc, stilpi si niste bani pentru a se construi toate acestea; iar noi nu o sa va uitam si, in ziua in care o sa ne mutam la "casa" noua, o sa ne gindim la voi si o sa va trimitem poze alaturi de multe labute fericite.

 

Cateii din Glina si din Laila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

5 lei pentru catei!La sfarsitul lunii mai cateii din "Laila" vor fi evacuati!

 

5 lei pentru construirea adapostului de la Fundulea!

Acesta va adaposti aproape 700 de suflete;cateii din "Laila" si Glina;acestia vor fi preluati de asociatia "A Doua Sansa"';dorim sa ii ajutam sa traiasca;sa nu fie incarcati in camioane si aruncati.

Locul este foarte bun,exista doua grajduri;compartimentate;cu usite la exterior;vom face tarc dublu;int/ext;ne trebuie plase de Buzau si stalpi.

 

Fac acest apel si Asociatiilor de Protecte a Animalelor din Romania,sa ne ajute!

 

Asteptam sa donati putin,pentru un adapost mare!

 

 

Conturile in care puteri dona sunt acestea:

 

Asociatia pentru protectia animalelor "A Doua Sansa"

CUI: 25370963

Cont in lei IBAN: RO31 PIRB 4210 7217 6900 1000 - Piraeus Bank

Cont in euro IBAN: RO94 PIRB 4210 7217 6900 2000 - Piraeus Bank

 

Beneficiary Bank: PIRAEUS BANK ROMANIA

Account Number: RO94PIRB4210721769002000

BIC sau SWIFT: PIRBROBU

Address: INTERNATIONAL BUSINESS CENTER

34-36 BOULEVARD CAROL I

City: BUCHAREST

Postal Code/ZIP Code:

Country: ROMANIA

 

Dia_Fundulea.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urgenta Mare In Glina

 

ar trebui sa scriu acest mesaj cu litere foarte mari ca sa evidentiez urgenta si nevoie de ajutor de care cateii din glina au nevoie. Avem mare - mare nevoie de ajutor la scos zapada din tarcuri, este de aproape 2 m, foarte multi catei au sarit din tarcuri si se bat afara. Drumul de acces este aproape inaccesibil , pe jos doar se poate ajunge pe o portiune din el.

VA ROG MULT, nu stiu cum sa exprim nevoie de ajutor, avem nevoie de oameni cu lopeti care sa ne ajute.

Am gasit un utilaj de dezapezire care va da zapada de pe drum si de langa tarcuri, dar in tarcuri nu are cum sa ne ajute.

 

VA ROG, SUNTEM DISPERATE, NE POATE AJUTA CINEVA ASTAZI??? ACUM ???

VA RUGAM MUUULT !!!!

contact : 0744440089 carmen, 0744884704 ioana, 0723643329 olimpia.

VA ROG MULT, nu stiu cum sa exprim nevoie de ajutor, avem nevoie de oameni cu lopeti care sa ne ajute.

Am gasit un utilaj de dezapezire care va da zapada de pe drum si de langa tarcuri, dar in tarcuri nu are cum sa ne ajute.

 

http://picasaweb.google.com/anak.anastasia...972001535137314

 

http://s179.photobucket.com/albums/w290/an...nt=08022010.flv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt cine poate veni maine in glina, la catei - la ora 10.30, la Nicolae Grigorescu (fost Salajan), se vor intalni cateva persoane pt a merge impreuna la adapost. de la statia de metrou Nic.Grigorescu, iesirea spre Theodor Pallady, se mai merge putin spre intersectia mare si acolo este un cazino Maxbet ( il dau ca reper caci e mereu luminat si se vede). Din fata lui pleaca maxi-taxi catre glina. Cine poate veni la 10.30 - ne intalnim acolo.

imi cer scuze catre cei carora nu am reusit sa raspund la tel si nici sa sun inapoi. Am primit multe telefoane si din pacate nu am reusit sa raspund la multe dintre ele. Imi cer scuze inca o data. ( 0744440089) Carmen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×