Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sal in primu rand acum sa trecem la nelamurireL: am auzit ca iti poti face un site pe propriul tau pc,si poti uploada cat ai tu spatiu pe pc ,este adevarat si dak se poate cum faci asa ceva? V a intreb pt ca vreau sa imi fac un site cu filme online si va dati seama cata memorie imi trebuie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai nevoie de o configuraţie care să aibă măcar 1 GB de memorie, iar capacitatea pe hard de...100 GB.

 

Apoi, ai nevoie de :

 

1. Conexiune rapidă, adică o lărgime de bandă care să

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti tare frate miai rezolvat cea mai tare nelamurire, acum ramane sa vad dak ma descurc cu siteul si de ce ai zis tu,dar dak am deja un site pot face ceva ca sa pun filme din pc meu,cum ar fi sa pun link la un film si sal vada de pe pc meu?ar fi mai simplu

Editat de mariusgeorgian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca nu e o ideee buna sa iti faci server pe pc :spiteful: (asta daca nu ai hardwere special) iti strici(v-a trebuii a ruleze 24/24,sa nu iti pice curentul, deci tr sa ai surse alternative, trebuie sa ai multa experienta..etc) pc-ul pentru a face ceea ce zici tu . mai bine i-a un hosting bun si nu mai ai treaba, uite eu am facut www.hostfile.egazduireweb.biz e subdomeniu la siteul meu de gazduire web,. e mault mai bine sa iti iei un hsot si sa pui pe host fisierele pe care le doresti .

daca ai nevoie de mai multe sfaturi da add la YM: velle2008

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu ai citit tema acestui subiect =>mie imi trebuie ceva cu un spatiu ff mare pt ca vreau sa pun filme online pe el ,si de la cine sa iau eu un spatiu asa de mare? Singura posbilitate de care stiu eu e sa imi fac pc server ca sa pot pune filme sa poata fi vizionate pe el sau dak stie cineva de vreun server ca e pt uploadat filme sami spuna si mie ca sa nu ma mai chinui ca sunt incepator in webmaster si nu prea stiu nimic,tot ce fac trebe sa invat de la maestri :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singura posbilitate de care stiu eu e sa imi fac pc server ca sa pot pune filme sa poata fi vizionate pe el sau dak stie cineva de vreun server ca e pt uploadat filme sami spuna si mie

 

 

Un server pentru filme e mai greu să faci, pentru că, ai nevoie de o lărgime de bandă dedicată, adică, un server dedicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×