Sari la conținut
Forum Roportal
Zbor Nebun

Nu pot!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

8) eu am ajuns la concluzia ca nu pot uita trecutul.pur si simplu nu pot sa trec peste un om pe care l-am chinuit si ne-am chinuit reciproc.nu mai exista nici o sansa de impacare, nu ne mai vedem, nu ne mai vorbim, el cred ca e fericit ca a scapat de mine, eu sunt cu cineva...exact asa cum imi doream pe cineva, uite ca exista si a aparut insa nu pot uita trecutul.sunt marcata si ma trezesc uneori noaptea plangand in hohote.sunt bolnava cred!ce sa fac?viata mi-a oferit totusi dupa aceasta relatie din trecut tot ce mi-am dorit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca simti ca ai tot ce ti-ai dorit , de ce te framanta ceva din trecut ? ca te-a marcat se poate , dar poate ca depinde de ceva din fiinta ta interioara care refuza sa traiasca in prezent si pentru prezent - lasa trecutul sa ramana trecut si priveste inainte cu speranta - cat timp iti folosesti autosugestia cu ceva pozitiv , nu te poate durea trecutul

cand am gasit ceea ce mi-am dorit mereu - dragostea si perechea mea - sa ma marit si sa am un copil din dragoste - sa termin facultatea si asa mai departe - m-am simtit implinita , dar acest lucru nu m-a facut capabila sa uit tot ce a fost in trecut - nu poti sa uiti- dar sta in puterea ta sa o lasi sa isi influenteze viata in rau sau in bine - totul depinde de tine

eu de exemplu ma gandeam des la ce ar fi fost daca as fi acceptat o cerere in casatorie anterioara de la un alt baiat care a fost important in viata mea - cu toate ca acum eram fericita - ma chinuia acel gand si totusi m-am gandit la ceea ce am si m-am concentrat asupra acestei etape din viata

si azi ma mai intreb - dar nu ma mai chinuie , nu mai doare - pe celalalt l-am refuzat in momentul in care a fost atat de sincer cu mine incat a recunoscut ca e atat de gelos incat nu suporta nici macar ca prietenii mei , de gen masculin sa ma salute , sa ma priveasca in ochi . Am cantarit optiunile - uneori e foarte greu sa iei o decizie - dar daca ai luat-o si s-a terminat - priveste doar spre viitorul langa actualul prieten - de uitat poate nu vei uita niciodata - iar daca continua sa doara inseamna ca nu esti implinita , nu ai acum ceea ce iti doresti , desi asa pare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8) eu am ajuns la concluzia ca nu pot uita trecutul.pur si simplu nu pot sa trec peste un om pe care l-am chinuit si ne-am chinuit reciproc.nu mai exista nici o sansa de impacare, nu ne mai vedem, nu ne mai vorbim, el cred ca e fericit ca a scapat de mine, eu sunt cu cineva...exact asa cum imi doream pe cineva, uite ca exista si a aparut insa nu pot uita trecutul.sunt marcata si ma trezesc uneori noaptea plangand in hohote.sunt bolnava cred!ce sa fac?viata mi-a oferit totusi dupa aceasta relatie din trecut tot ce mi-am dorit!

Pai vezi tu asta e problema te gandesti la trecut nu te mai gandii,traieste clipa si gandeste-te la viitor ce a fost a fost,daca stam sa ne gandim toti la trecut la greselile din trecut si sa stam sa ne batem capul cu asta cred ca am innebuni.Deci sincer nu te mai gandii te stresezi prea tare,probabil ca sunt niste conflicte mai mari nerezolvate intre voi,incearca sa rezolvi acel conflict si poate vei reusii sa nu te mai gandesti,dar daca o tii tot asa eu zic sa gasesti un confident cuiva care sa ii povestesti tot ce e pe suflet ,probabil ai nevoie sa te descarci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da:( insa nu am cu cine sa discut..nu ma intelege nimeni...oricum e prea tarziu pentru regrete

Ba discuta cu noi daca crezi ca in real life nu ai cui sa ii spui.Nu e vb de regrete aici ci sa iti descarci sufletul si poate cineva din afara care nu e implicat te poate ajuta iti poate da niste sfaturi.Mereu va exista cineva aici care sa vina cu o sugestie ceva care te va ajuta. crede-ma ca atunci cand spui ce ai pe suflet te mai descarci reusesti sa vezi altfel situatia sa te intelegi si poate sa afli care este conflictul care te macina atat de puternic incat sa nu poti dormi sa te trezesti plangand. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba discuta cu noi daca crezi ca in real life nu ai cui sa ii spui.Nu e vb de regrete aici ci sa iti descarci sufletul si poate cineva din afara care nu e implicat te poate ajuta iti poate da niste sfaturi.Mereu va exista cineva aici care sa vina cu o sugestie ceva care te va ajuta. crede-ma ca atunci cand spui ce ai pe suflet te mai descarci reusesti sa vezi altfel situatia sa te intelegi si poate sa afli care este conflictul care te macina atat de puternic incat sa nu poti dormi sa te trezesti plangand. 8)

am facut multe greseli ghidata de cei din jur..am fost naiva.nu pot sa cer iertare pentru ca nu e de ajuns...nu exista iertare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facut multe greseli ghidata de cei din jur..am fost naiva.nu pot sa cer iertare pentru ca nu e de ajuns...nu exista iertare

"Cunoasterea greselilor e inceputul salvarii." (Epicur)

 

Ti-a venit mintea la cap, te-ai maturizat si acum suferi pentru ce ai facut?

Esti pe drumul cel bun. Altii pana mor nu recunosc ca au gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facut multe greseli ghidata de cei din jur..am fost naiva.nu pot sa cer iertare pentru ca nu e de ajuns...nu exista iertare

Ok nu trebuie sa te iei dupa restul,dar sa asculti si opinia celor din jur care nu sunt implicati direct,vad situatia mai bine .....

dar de ce sa nu poti cere iertare? iertarea te elibereaza te scapa de un stres ...si crede-ma pe cuvant cand zic asta e experimentata 8)

 

"Cunoasterea greselilor e inceputul salvarii." (Epicur)

 

Ti-a venit mintea la cap, te-ai maturizat si acum suferi pentru ce ai facut?

Esti pe drumul cel bun. Altii pana mor nu recunosc ca au gresit.

uite vezi asa este,multi nu recunosc ca au gresit toata viata si pana si pe patul de moarte o tin numai pe a lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8) eu am ajuns la concluzia ca nu pot uita trecutul.pur si simplu nu pot sa trec peste un om pe care l-am chinuit si ne-am chinuit reciproc.nu mai exista nici o sansa de impacare, nu ne mai vedem, nu ne mai vorbim, el cred ca e fericit ca a scapat de mine, eu sunt cu cineva...exact asa cum imi doream pe cineva, uite ca exista si a aparut insa nu pot uita trecutul.sunt marcata si ma trezesc uneori noaptea plangand in hohote.sunt bolnava cred!ce sa fac?viata mi-a oferit totusi dupa aceasta relatie din trecut tot ce mi-am dorit!

 

 

 

 

cel mai bn in cazul tau ar fi sa incerci sa nu mai dai importanta acestui lucru,sa incerci sa nu te mai gandesti la ceea ce a fost,iar dac acum esti cu o persoana care este exact cum iti doreai incearca sa lasi trecutul in urma.Stiu ca e foarte usor de spus,dar de pus in practica e mult mai greu,dar nu are niciun rost sa te chinui inutil pentru ca nu ai nimic de castigat ci foarte mult de pierdut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×