Sari la conținut
Forum Roportal
Aliana

Ne imbracam cu ce ne place sau cu este la moda?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda...

E ok majoritatea spun ca raspunsul este comod...dar din preistorie incoace hainele au inceput sa aibe ...pe langa atributele de utilitate si pe cele de ornament...si nu in ultimul rand ele transmit ceva...statutul social, starea financiara, preocuparea fata de propia persoana...sincer nu mi s-a intamplat sa vad o persoana de succes imbracata altfel decat 'the right way at the right time'. intr-adevar trebuie sa ne simtim ok in hainele noastre dar trebuie sa dam oarecum ascultare trendurilor si sa le adaptam la propia noastra personalitate...spun asta dupa ceva ani de experienta in domeniul modei...all the best

Editat de Lilith@home

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bn e dupa parerea mea sa ne imbracam cu ce ne place si cu ce ne simtim comod...si ca sa dam umpic de glamour a vestimentatia casual mai punem acolo o bratara,un lantic...o curea..:crazy: si parerea mea ca cea mai super glamour culoare este auriul si griul metalic..si se potrivesc la aproape orice:P dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne punem la tinuta de zi bratari multe si aurii sau machiaj strident,cn imi da dreptate?? 8)Cel mai bn e dupa parerea mea sa ne imbracam cu ce ne place si cu ce ne simtim comod...si ca sa dam umpic de glamour a vestimentatia casual mai punem acolo o bratara,un lantic...o curea..;) si parerea mea ca cea mai super glamour culoare este auriul si griul metalic..si se potrivesc la aproape orice:P dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne punem la tinuta de zi bratari multe si aurii sau machiaj strident,cn imi da dreptate?? :crazy:

post-120382-1193332950_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile aleg sa se imbrace dupa moda, barbatii aleg sa se dezbrace cat mai repede...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa primeze in cazul meu, sa-mi vina bine, sa ma reflecte, ca moda poate fi frumoasa pe umerase, iar cand il imbrac deloc nu arata bine!!!

Decolteurile sint imense azi pe multe bluze si rochii ca nu sint cusute pe oameni/femei, doar dupa un model de croit din plastic se taie materialul.  

Cele fara maneci la fel sint ultra taiate si se vede spatele si totul pe dedesubt ca-i prea mare taietura, ba cade de pe umeri ca si acolo au taiat cam mare locul pentru cap ca-mi cade si de pe umeri "moda".   Pantalonii sint cu 1 metru mai lungi ca si manecile pe bluze sau pulovere, dar ma amuza pantalonii pe care-i trag pana sub brat ca sa-mi vina fix mai jos, Made in China, arata ca pe Chaplin in filme.     De aceea pe fiecare bluza am cate-o brosa si raman acolo permanent si cand le spal :o:  sau pe altele cos nasturi frumoase pe care la gasesc in cabinele de probat haine ca unele prea mica masura au tras pe ele ca s-au rupt nasturii.   Pe altele am cusut agrafe de par din material moale de ceva plastic ca avea si margele sau perle si aranjeaza foarte mult o bluza initial desfigurat dar materialul merita atentie!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am innoit pentru Halloween in caz ca vreau sa ofer bomboane la copiii, daca vor veni???   De ani de zile n-au mai venit ... dar in magazine se vinde toate alea pentru decorat, unii inca din Septembrie au decorat in fata casei ca au copiii si le place.   Conditia este sa fie lumina aprinsa la intrarea principala ca sa intre copiii. 

Mi-am cumparat o rochie de dantela neagra cu maneci lungi, lungimea este pana la genunchi dar nu-i captusita, cred ca cineva a scos de acolo si l-a pus in altceva ca aici nu se vinde doar o rochie transparenta.  De asta a ajuns pe raftul cu pretul redus  dar voi folosi peste alte haine, pantaloni si bluza sa fie doar decoratie dantela care este foarte moale, fina.  Voi cauta in magazine ceva potrivit de captuseala ca vreau sa-l port.   De la Revelion raman marfuri argintii sau aurii, poate rosu sau orice culoare, n-am treaba pana arata bine.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

csiposzoknya5.jpg

Moda italiana ... nu ezitati sa comandati, altfel veti avea de ciopartit un pulover si niste pantaloni demodati  :meeting:  dar slabiti inainte de toate, ca nu vin pe toate marimile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine-este-sotul-prezentatoarei-alessandra-stoicescu-2.jpg

Alessandra Stoicescu cu Sergiu Constantinescu

Dupa toata transpiratia azi, se poarta rochie de dantela necaptusita!!!   Imi faceam probleme, dar voi agata doar niste franjuri pentru decoratie si e perfect si pentru inmormantare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×