Sari la conținut
Forum Roportal
Aliana

Ne imbracam cu ce ne place sau cu este la moda?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mie sincer, nu`mi place s port c e l moda, doar pentru k e l moda,,,,,,,,,,,,,,,,,hmm, ciudat m`am exprimat, dar asa e. trebuie sa`mi si placa si sa`mi stea si bine cu c e "l moda" k sa cumpar si s port.

parerea mea :P

numa bine :evil:

 

eu port numai marlboro clasics

<_<

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De regula, daca se poarta jeansi cu floricele toata lumea poarta jeansi cu floricele.

Dar de multe ori ceea ce este la moda nu se potriveste intocmai cu preferintele noastre. Atunci de ce purtam in continuare acei jeansi? Doar pentru a fi in pas cu moda? Si totusi nu e enervant sa vedem hainele de pe noi pe multe alte persoane. Chiar nu putem fi originali?

Acum de exemplu se poarta bluzitele acelea cu auriu si gentute la fel. Le vedem deja la f multe persoane si asta e doar inceputul. :D :

 

:)) Buna tuturor!

 

Eu personal incerc sa tolerez toate genurile, insa imbrac doar ce imi place si ce imi sta bine!

Faptul ca moda se schimba de la an la an e bine, ca asa evolueaza omul! Eu astept cu nerabdare noutatile si-mi cumpar ce-mi place din moda anului respectiv! De ex. imi plac mult nuantele de mov, dar pentru a face rost de machiaje ori incaltaminte in aceasta culoare, trebuie sa fiu tot timpul pe faza.

Din cate am observat in Romania este o problema cu moda asta! Apare ceva si toata lumea cumpara modelul respectiv, insa aici in Germania, mentalitatea oamenilor e diferita: porti ce e practic, iar moda nu se schimba asa radical de la an la an.

 

 

Carmen

http://www.senchiu.de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dau un exemplu: daca nu ar fi fost peste tot geansi cu talie joasa nu ar purta toata lumea asa ceva. Ni nu prea ai ce sa alegi. Piata hainelor este imbuibata numai cu anumite modele in functie de curentul de moda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu ce este la moda si'mi sta bine

sunt adepta stilului clasic in general.daca imi iau ceva sa pot sa port si la anu' si sa fie inka in tendinte :smartass:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ne imbracam cu ce ne sta bine :D de fapt asta ar fi idealul....nu pot sa sufar monstruletii roz( se purta roz intr-un timp...si o fata mai plinuta.... in pantaloni roz :smartass: )

totusi bunul gust e mai important decat a fi la moda :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,asta zic si eu!!bunul gust e mai important decat sa fii la moda,si..chiar ca vad,unele fete,si baieti care exagereaza,si..saracele nu sunt nici cum!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e bine sa ai tu bun gust si sa-ti creezi propia moda....si culorile chiar nu merg tot timpul la toate pers....adica daca se poarta rozul hai si noi....sunt multi care nu se gandesc ca poate acea culoare nu se potriveste cu tenul sau cu personalitatea omului.....dar daca se poarta ....eu prefer lucrurile lejere(poate si din cauza facultatii)...blugi...un tricou..o bluza si gata....:tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in general sunt ff. in ton cu moda si incerc sa port pe cat posibil ce e mai nou pe piata!! dar cu toate astea,din toate lucrusoarele care sunt la moda mi le aleg doar pe cele in care ma simt eu bine si comod!! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A aparut BURDA in limba romana cu o gramada de tipare si modele cool, iar pentru pasionate exista un site (www.masinicasnice.ro) de unde poti alege orice masina de cusut doresti, asha ca, nu mai trebuie decat un pic de munca si gata

 

De regula, daca se poarta jeansi cu floricele toata lumea poarta jeansi cu floricele.

Dar de multe ori ceea ce este la moda nu se potriveste intocmai cu preferintele noastre. Atunci de ce purtam in continuare acei jeansi? Doar pentru a fi in pas cu moda? Si totusi nu e enervant sa vedem hainele de pe noi pe multe alte persoane. Chiar nu putem fi originali?

Acum de exemplu se poarta bluzitele acelea cu auriu si gentute la fel. Le vedem deja la f multe persoane si asta e doar inceputul. :offtopic: :

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

moda? huh!!! :offtopic: ...nu-i pentru mine ma oftic atunci cand trebuie sa-mi cumpar haine sau incaltaminte. aproape intotdeauna nu-mi place majoritatea produselor si ma invart o gramada pana sa ma decid asupra unui lucru. si mi se par aiurea trendurile...si mai ales faptul ca nu stiu ce creator de moda imi spune mie cu ce sa ma imbrac. nu sunt un om cu prea mare diversitate in haine(deh..asa sunt eu..limitat in domeniul asta) si uneori e foarte usor sa ma imbrac: o pereche de jeansi cat mai simpli(fara taieturi buzunarase, sau alte briz brizuri) tricoul cu maiden si adidasii si daca ma vede cineva pe strada si imi zice ca tricourilew cu formatii rock s-au demodat acum 100 de ani sau ca negrul nu e in tendinte....ma doare undeva. ah da..sa nu credeti ca nu arat binisor(nu agreez infatisarea de cersetor) sau macar stiu ca voi fi apreciat de fetele cu tricouri rock :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×