Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

As vrea urmatoarea excursie a mea sa fie la Lisabona. Pandesc ofertele la avion low-cost si in functie de asta, imi iau si cazare acolo la un hotel! Dar as vrea sa stiu parerile celor care au mai fost! Merita sa ma duc? E frumos orasul? Am ce vizita? Preturile cum sunt?

Ca mi-a mai zis cineva ca in Spania e ieftin, si cand am fost...era totul foarte scump! Poate ieftin pentru nivelul lor de trai, nu si pentru al nostru!

As vrea sa am la mine cam 500 de euro pentru 5-6 zile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea urmatoarea excursie a mea sa fie la Lisabona. Pandesc ofertele la avion low-cost si in functie de asta, imi iau si cazare acolo la un hotel! Dar as vrea sa stiu parerile celor care au mai fost! Merita sa ma duc? E frumos orasul? Am ce vizita? Preturile cum sunt?

Ca mi-a mai zis cineva ca in Spania e ieftin, si cand am fost...era totul foarte scump! Poate ieftin pentru nivelul lor de trai, nu si pentru al nostru!

As vrea sa am la mine cam 500 de euro pentru 5-6 zile!

ai sanse sa gasesti transport cam la 110-120 euro, prin milano sa madrid. cazarea e scumpa in general, insa mia mult de 3 zile nu recomad sa stai acolo, decat daca intentionezi sa te plimbi in zona. pentru lisabona in sine 3 zile sunt ok cred. e mai scump ca in spania, ca idee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai sanse sa gasesti transport cam la 110-120 euro, prin milano sa madrid. cazarea e scumpa in general, insa mia mult de 3 zile nu recomad sa stai acolo, decat daca intentionezi sa te plimbi in zona. pentru lisabona in sine 3 zile sunt ok cred. e mai scump ca in spania, ca idee

8) Crezi sau stii ?

Este o diferenta enorma.

Ca spre exemplu, salariul unui profesor este de vre-o 600 de E pe luna, in Portugalia.

Iar cu 500 de E pot sta lejer si frumos si la Paris, o saptamana.

 

 

 

P.S. Am citit initial: Lisabona, ce e e de vazut? Tarfe... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.S. Am citit initial: Lisabona, ce e e de vazut? Tarfe... 8)

 

:lol: Hai ca ai fost tare! Numai tarfe? Am auzit ca si ei au obiective turistice importante, dar nu prea a auzit lumea de ele. Daca e asa scump, mai bine o las pe altadata si cu banii aia ma duc la Paris sau la Istanbul (am auzit ca la Istanbul e un vis - ma refer la orasul vechi si la cel nou, croaziera pe Bosfor etc.). Si pun pariu ca daca ma duc la Istanbul cu 500 de euro, ma mai intorc si cu bani acasa! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din partea mea poti merge si la caracal, ca faci ce vrei cu banii tai

eu doar am incercat sa te pun in tema cu ce ai intrebat

numai bine

Editat de flc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din partea mea poti merge si la caracal, ca faci ce vrei cu banii tai

eu doar am incercat sa te pun in tema cu ce ai intrebat

numai bine

 

Pai si ti-am zis eu ceva? Mi se pare, dupa cum ai scris, ca te-ai fi simtit jignit/a. Scuze daca a fost asa! Multumesc!

 

Cu banii aia mai bine te duci la Paris? O saptamana? 8) Mda, du-te, e muuuult mai ieftin la Paris decat in Lisabona.

 

Nu chiar o saptamana...cam 5 zile asa! De Paris am tot fugit pana acum ca am auzit ca e foarte scump, dar nu m-am gandit ca e mai ieftin ca la Lisabona, sincer!

 

Oricum, eu imi doresc sa ma duc in Moldova, Bucovina...partile alea, ca nu am fost niciodata! Numai ca nu imi vine sa plec cu autocarul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lisabona nu stiu daca e chiar cel mai urat oras din Europa - dar e CU SIGURANTZA cea mai urata capitala europeana

 

Da, te-ai gandtit corect - mai urat decat Bucuresti 8)

 

O sa innebunesti o saptamana acolo - nu ai ce face mai mult de doua zile - cinstit vorbiind, o zi acolo e de ajuns

 

Excursie placuta :lol:

 

.

Iar cu 500 de E pot sta lejer si frumos si la Paris, o saptamana.

 

:o:

 

Da, sigur ca poti

 

Pe o banca in gara :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu exageram. Daca nu pui la socoteala cazarea (presupun ca Laur are unde sa stea 8) ) poti sa stai 5 zile in Paris cu 500 E. Ne pas manger dans les Champs Elis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×