Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Cum ma inscriu intr-un partid politic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu poti. Inseamna ca nu esti membru . Sau sunt aia tampiti. 8)

Partidele sunt dispuse sa aiba in evidenta persoane care nu cotizeaza, ca sa aiba numarul minim de membrii.

La partidele mari, banii vin din sponsorizari nu din cotizatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol:

Moama da' ce rautacioase sunteti. :-

 

Sfatul meu este sa mergi la un partid mic, sa te faci cunoscuta prin activiatatea ta, sa nu te lasi intimidata de cei mai "batrani" de acolo si sa nu fii nici naiva incat sa le crezi promisiunile, ca te vor pune, sau iti vor da ..cand o fi bine. :o:

Fa-ti relatii, fii tare-n gura, si vei reusi. ;)

 

Pai spune tu: sunt eu nebuna? Prima data am zis ca mi s-a parut! Hai ca daca ajung tare in vreun partid, promit ca o iau si pe domnisoara asta "a mea eterna" sa invarta niste hartii pe acolo. :o: Nu de alta, dar vorba ta...e tare in gura si e posibil sa fie buna la asa ceva. Ea mai are de invatat, ca din pacate jigneste lumea fara ca aceasta din urma sa-i fi facut ceva. Si de asemenea, sunt stricta in ale gramaticii....mai are mult de invatat!

 

Multumesc pentru raspuns, Laurent! Cam ai dreptate! 8)

 

 

Te duci la partid, completezi un formular de inscriere in partid. cerinta: plata cotizatiei ;) probabil vei face propuneri de activitati care nu le citeste nimeni, iar daca vei fi norocoasa vei imparti martisoare in parc.sau vei sta pe strada sa aduni semnaturi.

 

Draga mea, intentia mea nu era sa te impresionez pe tine...eu numai pe mine ma impresionez :o:

 

Doi: sa stii ca pe mine nu ma deranjeaza munca...sunt invatata sa o iau de jos, asa cum am facut-o si in domeniul in care lucrez! Un sut in fund e un pas inainte, in caz ca nu stiai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doi: sa stii ca pe mine nu ma deranjeaza munca...sunt invatata sa o iau de jos, asa cum am facut-o si in domeniul in care lucrez! Un sut in fund e un pas inainte, in caz ca nu stiai!

si ce crezi ca in politica se urca incepand de la munca de jos? 8) inseamna ca cineva te-a mintit bine de tot...uite mai zic o data si scriu si mare poate vezi bani si pile....da multe pile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, de curiozitate ..ai citit vreodata statutul partidului ? :-

Nu contest spusele tale, spun ca aia sunt tampiti. E ok ? :lol:

 

Toti membrii activi ai partidului (inscrisi) sunt obligati la plata cotizatiei anuale.

Ca nu vezi tu asta, este altceva. 8)

 

Scrii degeaba, nu este adevarat.

Unii pot sta la munca de jos, si nu urca nicaier, altii urca direct. Si altii pot sta la munca de jos si urca foarte bine.

Eu nu am dat niciodata bani la partid. Pot spune in schimb ca am luat. :o: Adica ca mi-am facut treaba mea . :o:

eu l-am citit si stiu ce scrie si iti mai zic ca nu se respecta,cotizatie e cu numele ca ii isi obtin banii din multe altele...nu vreau sa dau exemple....

 

 

e nu e adevarat,da vrei sa vin cu exemple acum? cel putin acolo unde stau eu asa este... :o:

eu fac referire doar la cei care vor sa urce pe scena politica ca e nevoie de pile ca sa urci...nu fac referire si la restul meseriilor,c acolo da poti sa urci de jos foarte bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai laur nu as vb daca nu as stii,eu sunt secretar la tineret la un partid ..si da eu platesc o cotizatie ca sunt membru dar numai eu,presedintele si vicepresedintii restul nu platesc nimic.Si de la seniori iarasi numai o parte platesc nu toti. Unii sunt inscrisi cu numele,dar sunt inscrisi pe listele partidelor.

Mai, de curiozitate ..ai citit vreodata statutul partidului ? :lol:

Nu contest spusele tale, spun ca aia sunt tampiti. E ok ? :o:

 

Toti membrii activi ai partidului (inscrisi) sunt obligati la plata cotizatiei anuale.

Ca nu vezi tu asta, este altceva. 8)

si ce crezi ca in politica se urca incepand de la munca de jos? :- inseamna ca cineva te-a mintit bine de tot...uite mai zic o data si scriu si mare poate vezi bani si pile....da multe pile

Scrii degeaba, nu este adevarat.

Unii pot sta la munca de jos, si nu urca nicaier, altii urca direct. Si altii pot sta la munca de jos si urca foarte bine.

Eu nu am dat niciodata bani la partid. Pot spune in schimb ca am luat. :o: Adica ca mi-am facut treaba mea . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu l-am citit si stiu ce scrie si iti mai zic ca nu se respecta,cotizatie e cu numele ca ii isi obtin banii din multe altele...nu vreau sa dau exemple....

 

 

e nu e adevarat,da vrei sa vin cu exemple acum? cel putin acolo unde stau eu asa este... :-

eu fac referire doar la cei care vor sa urce pe scena politica ca e nevoie de pile ca sa urci...nu fac referire si la restul meseriilor,c acolo da poti sa urci de jos foarte bine...

Vorbim de lucruri reale, nu de lucruri ce nu se respecta. E o mare diferenta.

 

Si de urcat, se poate urca. Nu toate partidele sunt corupte, ca cel al tau, sau organizatia ta. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord ca in ziua de azi se merge 80% pe pile, bani si alte alea. Dar va garantez eu ca restul de 20% intra pe bune undeva. Ma am exemplu chiar pe mine. Lucrez undeva, la niste oameni cu prestanta pe scena juridica romaneasca, daca pot spune asa si am intrat aplicand CV pe Ejobs si venind la 2 interviuri la ei. Nu o spun ca o forma de lauda.....cir pur si simplu ca exemplu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De exemplu daca ajungi procuror sau judecator ....iti vei putea obtine mult mai usor "postul" daca partidul tau e la putere. :- DACA NU=>esti degeaba in partid.

 

Valabil pt absolut orice functie de conducere (ca doar n-ai fi proasta sa te duci pe executie cu parditul de manuţă).

Si, pt ca nici alea nu-s cine stie ce bine platite, mai exista 'jocuri alternative' pe langa functiile de conducere.

Si-uite-asa iti faci căsuţe, maşinuţe, viluţe, terenuţe.

Pt care in urmatorii ani de viata vei plati cu linistea, contraserviciul, pupicurismul, etc.

Dar daca nu ai constiinta, iti vei asterne linistea mult mai usor decat daca ai avea-o.

 

 

Dar ca sa ajungi sa ai de toate cu partidul de manuţă, tre sa ai limba lunga si alunecoasa si cateva atuuri femine INCA valabile (ma rog, in ro pot fi valabile si pana la 50 de ani, intotdeauna exista 'vanator' pe masaura).

 

Spor!

 

Nu o spun ca o forma de lauda.....cir pur si simplu ca exemplu!

 

Noi vorbim in general, nu de exceptii.

Ei, nu te jena, tot a lauda suna, chiar daca ai mentionat ca NU e una 8) !

Daca esti buna, pai esti buna oriunde, deci vei fi numa' buna si in partid.

Dar ca sa ajungi departe nu e esential sa fii buna, ci Jmechera. Cu J mare.

Eventual si bloduit

Aşe: J

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ca sa ajungi departe nu e esential sa fii buna, ci Jmechera. Cu J mare.

Eventual si bloduit

Aşe: J

 

Raman la parerea mea: daca finantezi consistent partidul vei fi pus pe liste si poti candida in alegeri pentru un mandat de parlamentar. Alta motivatie pentru a fi membru de partid nu poate exista. Asta ca tot vorbim la general.

Jmecher sau nu...daca nu finantezi consistent ramai un membru oarecare... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jmecher sau nu...daca nu finantezi consistent ramai un membru oarecare... 8)

 

Un membru oarecare dar care isi stie interesul poate sa nu aspire la liste, ci la altele...

Ai sarit peste esenta.

Poti fi un oarecare in partid, dar esti asimilat partidului si tot ala te ridica in functie ORIUNDE.

Numai avand relatii in partidul care trebuie si fara a fi membru si poti avea avantaje garla.

G

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×