Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Cum ma inscriu intr-un partid politic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hello,

 

Am si eu o intrebare: cum ma inscriu intr-un partid politic si ce presupune cand esti membru deja? Trebuie sa particip la intalniri cu ei? Am vreo sansa sa avansez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te duci la sediul lor pregatit sa o iei in mana, sa o sugi si sa stai capra. Ca madular va trebui sa cotizezi o anumita suma si sa participi la sedintele dintre handicapati, unde temele predilecte vor fi ajutarea poporului si introducerea unui nou plan cincinal. Daca ai bani multi si prezinti o afinitate inascuta in a sta cu spatele parlamentul te va primi cu bratele deschise.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hello,

 

Am si eu o intrebare: cum ma inscriu intr-un partid politic si ce presupune cand esti membru deja? Trebuie sa particip la intalniri cu ei? Am vreo sansa sa avansez?

 

Nasol moment ti-ai ales...urmeaza campania electorala pentru alegerile europarlamentare si e de munca nu gluma....iar greul pe cine crezi ca pica? :king2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram curioasa...ca ma gandesc ca poate am noroc si ma avanseaza si pe mine astia, daca ma descurc? Care e organigrama la ei? Adica, ca ce incep? Ca membru? Apoi ce pot ajunge? Sunt studenta la Drept, in ultimul an!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eram curioasa...ca ma gandesc ca poate am noroc si ma avanseaza si pe mine astia, daca ma descurc? Care e organigrama la ei? Adica, ca ce incep? Ca membru? Apoi ce pot ajunge? Sunt studenta la Drept, in ultimul an!

Organigrama e dupa cum urmeaza: I - parlamentari, membrii ai guvernului (daca e cazul) si II - restul :>

Incepi ca membru si ramai asa cat vrei daca nu esti in stare si in dispozitie sa finantezi partidul

Eu te sfatuiesc sa-ti vezi de meserie sau sa te mariti cu un membru important al unui partid mare.

:king2:

Editat de Somesh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai funny topic,iar daca spui ca mai esti si la drept....dar am asa un filling ca vei calca cu stangul.

No ofense :king2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai funny topic,iar daca spui ca mai esti si la drept....dar am asa un filling ca vei calca cu stangul.

No ofense :king2:

 

N-ai de unde sti...

Poate nu calca.

Poate sa lasa calcata :>

Si atunci toate ipotezele se schimba si fata poate avansa chiar super rapid si fara şaiba pe deşt.

Tipic pt Ro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, era pur si simplu o curiozitate de-a mea...cu stangul nu mai am cum sa calc, pentru ca deja lucrez in bransa si imi este mai mult decat bine! Insa...intr-un timp ma tenta politica! Sau, de ce nu, sa le fac in paralel? Ceea ce lucrez acum cu politica, pentru cei care nu inteleg.

Va multumesc pentru raspunsuri...sunteti foarte amabile, in special Kahila!

 

Cel mai funny topic,iar daca spui ca mai esti si la drept....dar am asa un filling ca vei calca cu stangul.

No ofense :king2:

 

Scumpa mea, Facultatea de Drept are mai multe specializari. In cadrul ei, studiezi o materie care se numeste Drept Constitutional si la care treci mai mult decat vag prin politica. Ca sa fie pe intelesul tau, aproape deloc! Ma tem ca acest "filing" al tau iti joaca feste, pentru ca deja am calcat cu dreptul, cu stangul as putea calca numai daca nu ma tin de treaba!

Imi permiti sa te intreb cu ce te ocupi? :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragele mele, era pur si simplu o curiozitate de-a mea...cu stangul nu mai am cum sa calc, pentru ca deja lucrez in bransa si imi este mai mult decat bine! Insa...intr-un timp ma tenta politica! Sau, de ce nu, sa le fac in paralel? Ceea ce lucrez acum cu politica, pentru cei care nu inteleg.

Va multumesc pentru raspunsuri...sunteti foarte amabile, in special Kahila!

 

 

 

Scumpa mea, Facultatea de Drept are mai multe specializari. In cadrul ei, studiezi o materie care se numeste Drept Constitutional si la care treci mai mult decat vag prin politica. Ca sa fie pe intelesul tau, aproape deloc! Ma tem ca acest "filing" al tau iti joaca feste, pentru ca deja am calcat cu dreptul, cu stangul as putea calca numai daca nu ma tin de treaba!

Imi permiti sa te intreb cu ce te ocupi? :king2:

 

Fillingul meu nu-mi joaca nici o festa.Sry. Stiu ca facultatea de drept are mai multe specializari,pentru asta nu trebuie sa studiezi dreptul ca sa afli. Sti ce este hilar? M a rog, pentru mine. Daca ai terminat dreptul si lucrezi in bransa, de ce deschizi asa topic?

Nu-ti permit nimic.

In orice caz, noi succese.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ar fi cel mai simplu sa intri la sediul unui partid si sa-i intrebi chiar pe respectivi?????? :king2:

ca noi peacilea nu dam in bobi...si nici nu citim in cafele...doar le bem... :P

da, da, sa-i intrebi cand te pun pe lista... de candidati, desigur...:>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×