Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Cum ma inscriu intr-un partid politic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eram curioasa...ca ma gandesc ca poate am noroc si ma avanseaza si pe mine astia, daca ma descurc? Care e organigrama la ei? Adica, ca ce incep? Ca membru? Apoi ce pot ajunge? Sunt studenta la Drept, in ultimul an!

nu ar fi cel mai simplu sa intri la sediul unui partid si sa-i intrebi chiar pe respectivi?????? :king2:

ca noi peacilea nu dam in bobi...si nici nu citim in cafele...doar le bem... :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sti ce este hilar? M a rog, pentru mine. Daca ai terminat dreptul si lucrezi in bransa, de ce deschizi asa topic?

Nu-ti permit nimic.

In orice caz, noi succese.

 

Iar pentru mine, stii ce este hilar? Ca nu stii sa scrii corect gramatical in limba romana...sau hai sa o consider doar o scapare de-a ta. Si ca sa iti raspund si la intrebare, lucrez in bransa - a se intelege in DOMENIUL JURIDIC, nu POLITIC. Inainte sa arunci cu raspunsuri de acest gen, mai uita-te o data pe intrebarile mele.

 

Cu deosebita stima,

"Cea care calca cu stangul in ale dreptului" :king2:

 

 

Totusi nu inteleg ce e cu raspunsurile astea din partea voastra. Era doar o curiozitate de-a mea, fratilor! Ca daca vroiam sa ma axez exclusiv pe politica, evident ca dadeam un telefon la partidul la care vreau sa ma inscriu.

Am crezut ca voi stiti mai multe ca mine...asteptam niste raspunsuri ferme de la voi, nu glume de proasta calitate.

 

In orice caz, daca e cineva bine intentionat pe acest forum si poate sa imi dea un raspuns "serios" la acest topic, ii multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ti-am spus niste chestii evidente pe care le stie absolut oricine. tu cum de nu le stii?

:king2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ti-am spus niste chestii evidente pe care le stie absolut oricine. tu cum de nu le stii?

:king2:

 

Nu le stiu pentru ca nu am fost pasionata de politica pana acum, cand pot sa spun ca am mai crescut si eu si mi-a mai venit mintea la cap. Nu am fost atrasa de domeniul asta deloc pana acum, dar am vazut ca femeia in politica poate face si minuni, nu inseamna ca trebuie "sa stea capra" neaparat ca sa ajunga cumva sus! Eu pe principiul asta merg...si daca vad ca trebuie neaparat sa fac anumite compromisuri, ma retrag cu eleganta!

 

Am apelat la voi deoarece cred ca pe acest forum mai sunt si persoane care au trecut prin viata, nu neaparat ca mine, care se afla la inceput de drum!

 

Totusi, nu inteleg de ce s-a ajuns la sicanari si raspunsuri de ultima speta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nasol moment ti-ai ales...urmeaza campania electorala pentru alegerile europarlamentare si e de munca nu gluma....iar greul pe cine crezi ca pica? :>

Da cam asa e ...campania electorala o dc aia mici ..... dar daca esti destept...asa ca mine stii sa te feresti de ea si sa mai si ocupi acolo o functie ceva :king2:

 

Eram curioasa...ca ma gandesc ca poate am noroc si ma avanseaza si pe mine astia, daca ma descurc? Care e organigrama la ei? Adica, ca ce incep? Ca membru? Apoi ce pot ajunge? Sunt studenta la Drept, in ultimul an!

Mai in principiu se avanseaza pe bani,sau pe pile,acum depinde ce ai tu.Eu care pana acum vreo 2 ani nici nu ma interesa politica dar eram inscrisa de la 18 ani intr-un partid ca ma incris tatal meu ca era el membru acolo,dupa cateva luni am fost facuta secretar pe plan local,dar asta a fost pe pile ca presedintele e taicasu la prietena mea cea mai buna iar ea e vicepresedinte la tineret tot pe plan local....deci cam asa sta situatia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hello,

Am si eu o intrebare: cum ma inscriu intr-un partid politic si ce presupune cand esti membru deja? Trebuie sa particip la intalniri cu ei? Am vreo sansa sa avansez?

*

Partidul e o ,,SFERA DE INTERESE" :>

Aceasta definitie am invatat-o dupa revolutie, cu toate ca e scrisa in dictionarul poilitic tiparit de comunisti.

Sfaturi am vazut ca ti-au dat unii colegi de pe acest site. Depinde pe care le vei urma :king2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
*

Partidul e o ,,SFERA DE INTERESE" :>

Aceasta definitie am invatat-o dupa revolutie, cu toate ca e scrisa in dictionarul poilitic tiparit de comunisti.

Sfaturi am vazut ca ti-au dat unii colegi de pe acest site. Depinde pe care le vei urma :king2:

 

In sfarsit, un raspuns adevarat! Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar pentru mine, stii ce este hilar? Ca nu stii sa scrii corect gramatical in limba romana...sau hai sa o consider doar o scapare de-a ta. Si ca sa iti raspund si la intrebare, lucrez in bransa - a se intelege in DOMENIUL JURIDIC, nu POLITIC. Inainte sa arunci cu raspunsuri de acest gen, mai uita-te o data pe intrebarile mele.

 

Cu deosebita stima,

"Cea care calca cu stangul in ale dreptului" :king2:

 

 

Totusi nu inteleg ce e cu raspunsurile astea din partea voastra. Era doar o curiozitate de-a mea, fratilor! Ca daca vroiam sa ma axez exclusiv pe politica, evident ca dadeam un telefon la partidul la care vreau sa ma inscriu.

Am crezut ca voi stiti mai multe ca mine...asteptam niste raspunsuri ferme de la voi, nu glume de proasta calitate.

 

In orice caz, daca e cineva bine intentionat pe acest forum si poate sa imi dea un raspuns "serios" la acest topic, ii multumesc anticipat!

in primul rand..ar fi trebuir sa-ti faci lectiile...cel putin juma de forumisti traiesc inafara tarii de muuullltttt timp..asa ca las-o moale cu gramatica!!!

in al doilea rand...dar chiar vrei sa gandim in locul tau???

daca asa e...te potrivesti perfect cu viata politica!!!

si apropo de intentii...bune sau rele...le avem...dar tu???

chiar nu am rabdare la asa o lipsa totala de continut...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand..ar fi trebuir sa-ti faci lectiile...cel putin juma de forumisti traiesc inafara tarii de muuullltttt timp..asa ca las-o moale cu gramatica!!!

in al doilea rand...dar chiar vrei sa gandim in locul tau???

daca asa e...te potrivesti perfect cu viata politica!!!

si apropo de intentii...bune sau rele...le avem...dar tu???

chiar nu am rabdare la asa o lipsa totala de continut...

 

OK! In opinia mea, chiar daca sunt unii care traiesc in afara tarii, asta nu reprezinta o scuza! Vezi? Aici este principala problema a romanilor. Ca majoritatea sunt prosti, dar au gasit scuza: "Sunt plecat din tara si am uitat limba romana!". Cum poti sa uiti limba materna? In fine...

In al doilea rand, as fi vrut niste OPINII din partea unora care sunt bine intentionati, in niciun caz nu as fi vrut sa gandesti TU in locul meu!

Iar in al treilea rand (ultimul, de altfel), daca nu ai rabdare la o asa lipsa totala de continut, de ce mai esti aici si imi raspunzi in doi peri?

Multumesc daca ai avut rabdare sa citesti OPINIA mea! :king2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar pentru mine, stii ce este hilar? Ca nu stii sa scrii corect gramatical in limba romana...sau hai sa o consider doar o scapare de-a ta. Si ca sa iti raspund si la intrebare, lucrez in bransa - a se intelege in DOMENIUL JURIDIC, nu POLITIC. Inainte sa arunci cu raspunsuri de acest gen, mai uita-te o data pe intrebarile mele.

 

Cu deosebita stima,

"Cea care calca cu stangul in ale dreptului" :king2:

 

 

Totusi nu inteleg ce e cu raspunsurile astea din partea voastra. Era doar o curiozitate de-a mea, fratilor! Ca daca vroiam sa ma axez exclusiv pe politica, evident ca dadeam un telefon la partidul la care vreau sa ma inscriu.

Am crezut ca voi stiti mai multe ca mine...asteptam niste raspunsuri ferme de la voi, nu glume de proasta calitate.

 

In orice caz, daca e cineva bine intentionat pe acest forum si poate sa imi dea un raspuns "serios" la acest topic, ii multumesc anticipat!

 

Nu m-ai impresionat cu ce ai scris.Mai straduieste-te.

Evident,ca lucrezi in bransa, dupa cum spui, nu in politic,ca altfel nu mai deschideai topicul,nu? :> Sry, dar nici cu logica nu stai mai bine.ma rog , nu ca ar fi nevoie de ea in politica....asa ca ai sanse...

Si un raspuns intrebarilor tale....

Te duci la partid, completezi un formular de inscriere in partid. cerinta: plata cotizatiei :P probabil vei face propuneri de activitati care nu le citeste nimeni, iar daca vei fi norocoasa vei imparti martisoare in parc.sau vei sta pe strada sa aduni semnaturi.

Nu-i aşa, ca realitatea pare a fi o cruntă ironie...

Noi succese!

Cu stima...

a ta eterna....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×