Sari la conținut
Forum Roportal
AzulaFirePrincess

Cine sunt cu adevarat oamenii 'geniali, supradotati'?

Postări Recomandate

Tesla se juca inca de la inceputul secolului 20 World of Warcraft. Facuse o masinarie daia super smechera cu care se conecta pe serverele Blizzard din viitor. El a fost primul care l-a batut pe Lich King.

 

se vede ca nu ai citit nimic depre Tesla si totusi ai tupeul sa o dai in mistouri ca de obicei...Tesla a fost cel mai mare inventator al istoriei moderne,pentru cultura ta generala ,care se pare ca are mari lacune :gathering:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se vede ca nu ai citit nimic depre Tesla si totusi ai tupeul sa o dai in mistouri ca de obicei...Tesla a fost cel mai mare inventator al istoriei moderne,pentru cultura ta generala ,care se pare ca are mari lacune :(

Fac misto de inventiile lui "secrete". :gathering: Sau mai degraba de voi care credeti in teoriile conspiratiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fac misto de inventiile lui "secrete". :blink: Sau mai degraba de voi care credeti in teoriile conspiratiei.

 

tesla a murit sarac...desi a avut posibilitatea sa faca avere de pe seama descoperirilor care le-a facut in domeniul undelor radio,electricitate,curenti ,si mijloace de transport perfect ecologice...dar el a preferat sa moara sarac...pentru el banii nu aveau valoare...ci numai inventiile si contributiile pe care le-a adus lumii...dar nefiind asa de promovat ca si Einstein sau Edison....care au fost mult mai prosti ca el.....dar in fine

 

Tesla a fost sponsorizat in multe proiecte de masoni si de bancheri,care vroiau sa se imbogateasca de pe urma inventiilor lui....unele inventii care au adus mari venituri au fost puse in fabricatie altele nu....daca nu era Tesla nu aveam nici acum curent electric...caci oamenii pe acele vremuri nu descoperisera decat curentul continuu care nu putea fi transportat la distante mari si era foarte ineficient .....curentul alternativ care se foloseste azi il datoram lui Tesla

 

Tesla a inventat un perpetum mobile..un motor ca functioneaza cu energie universala/orgonica....si care functioneaza si astazi....el dorea si a reusit sa realzeze un proiect prin care oamenii sa beneficieze de curent electric gratuit si televiziune si radio gratuit la nivel planetar...dar acest proiect a fost stopat...se zice ca fenomenul tungus din 1908 a fost de fapt o raza laser pe care Tesla a descoperit-o si testat cu succes....tot el a inventat o masinarie cu care se pot produce cutremure(acest lucru a fost prezentat si la un documentar)(el a creat un cutremur local pt un zgarie nori dintr-un oras american si a reusit sa il doboare foarte usor),manipula clima si altele...tot el a inventat un mod de a crea fulgerul in laborator...tot el e parintele circuitelor moderne de astazi....si multe altele....pentru cine e curios poate citi despre descoperirile secrete ale lui Tesla..si cat de putine inventii de-ale lui sunt azi in productie de masa...din pacate

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tesla a fost sponsorizat in multe proiecte de masoni si de bancheri,care vroiau sa se imbogateasca de pe urma inventiilor lui....

Eu sunt mason si nu vreau sa ma desconspir. Daia neg inventiile ultra-miraculoase ale lui Tesla si celor similari (cum ar fi si Iisus, care a inventat aparatul de antigravitatie cu care mergea pe apa).

 

Tesla a inventat un perpetum mobile..un motor ca functioneaza cu energie universala/orgonica...

Eee... sufla el in morisca din spatele unei perdele, sa para ca se misca incontinuu.

 

el dorea si a reusit sa realzeze un proiect prin care oamenii sa beneficieze de curent electric gratuit si televiziune si radio gratuit la nivel planetar...

Ai uitat si internet gratis.

 

se zice ca fenomenul tungus din 1908 a fost de fapt o raza laser pe care Tesla a descoperit-o si testat cu succes...

Nu. Era un OZN.

 

tot el a inventat o masinarie cu care se pot produce cutremure

Pai era rockar si vroia sa zguduie calumea multimea la concertele lui.

 

tot el a inventat un mod de a crea fulgerul in laborator...

Da, dar aici a avut ajutor de la Thor.

 

tot el e parintele circuitelor moderne de astazi....

El a infiintat firma intel, dar fireste din umbra.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt mason si nu vreau sa ma desconspir. Daia neg inventiile ultra-miraculoase ale lui Tesla si celor similari (cum ar fi si Iisus, care a inventat aparatul de antigravitatie cu care mergea pe apa).

 

sunt curios tu ce ai inventat pana acum...observ ca singurul lucru la care te pricepi este sa o dai in mistouri ca un copil de liceu..fara sa fi citit nimic despre vre-un subiect in cauza....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt curios tu ce ai inventat pana acum...observ ca singurul lucru la care te pricepi este sa o dai in mistouri ca un copil de liceu..fara sa fi citit nimic despre vre-un subiect in cauza....

Nu fac misto de inventiile pe care le-a facut. Ti-am zis: fac misto de inventiile pe care NU le-a facut, pe care i le atribuiti voi conspirationistii.

 

Eu ce am inventat ? Crezi ca mai poti in ziua de azi sa inventezi ceva ? De exemplu, iPod-ul nu consider ca e o inventie. E doar un alt produs. In ziua de azi nu prea se mai fac "inventii".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu fac misto de inventiile pe care le-a facut. Ti-am zis: fac misto de inventiile pe care NU le-a facut, pe care i le atribuiti voi conspirationistii.

8) predictia mea e ca daca o cauti cu lumanarea , o vei gasi...

 

Adica , cred ca nimeni nu-ti intelege bravura ta stupida sa faci misto de ceea ce nu cunosti . Pentru ceea ce cunosti cred ca exista deja o rubrica pe rop' la Stiinta si Tehnica . Ia fuguta ! :)

 

Ai sa ajungi pe la vreo 30' sa stai cu pancarda in strada militand pentru ce acuma antimilitezi... :) ;) . Beware . Daca bula ta de realitate te protejeaza de o gramada de lucruri , de ce esti asa nerabdator sa o spargi... Vei ramane fara shelter .

 

 

 

He who fights too long against dragons becomes a dragon himself; and if you gaze too long into the abyss, the abyss will gaze into you. -Friedrich Nietzsche

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cresteti un iepuras de mic. Tineti-i capul in palme, minute intregi, de multe ori pe zi. Si veti avea un iepuras supradotat. ;)

Depinde de cum iti cresti copilul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cresteti un iepuras de mic. Tineti-i capul in palme, minute intregi, de multe ori pe zi. Si veti avea un iepuras supradotat. ;)

Depinde de cum iti cresti copilul.

Daca ar fi atat de simplu ar fi plin internetul de carti care sa trateze acest subiect. Si ai auzi peste tot discutii de genul: "-Pe al meu l-am tinut zece minute pe zi cu capu' in jos, ca sa-i creasca circulatia si asta pana pe la doi ani.

-Adevarat, tu? Noi am incercat cu niste psihanaliza de pe la sase luni, da' n-a tinut. Acum nu face decat sa doarma toata ziua. Cred ca de la Freud i se trage...."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×