Sari la conținut
Forum Roportal
AzulaFirePrincess

Cine sunt cu adevarat oamenii 'geniali, supradotati'?

Postări Recomandate

sincer mie mi se face scarba de atata manipulare so atatea secrete

Daca ar fi sa iau fiecare teorie a conspiratiei in parte sa o analizez m-ar lua durerea de cap pt ca nici nu as sti de unde sa incep

Statul sau ma rog organizatiile secrete care ne manipuleaza ne infrang mai mult din punct de vedere psihologic si e de ajuns

deoarece odata cu psihicul cade si corpul

Cat o sa mai continue toate acestea toate manipularile toate minciunile nu stiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu vrei sa zici ca statul supravegheaza copiii de mici iar pe cei supradotati ai ia in grija lor si ai antreneaza pt a deveni un fel de James Bond?

 

Nu s-a intamplat asta de cand lumea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine, cel mai probabil noi stam aici si discutam degeaba, aia monitorizeaza toate discutiile - like supusii/sclavii, ma gandesc daca manaca si popcorn? sau poate sunt tinuti la dieta speciala sa nu cumva sa li se stearga programarea :king2: - si nu rezolvam nimic :> nimeni nu mai zice nimic nou. totul e deja cunoscut. da chiar.. nu mai vine nimeni cu ceva noutati? o noua ordine mondiala, poate? unde sunt aia care vor bine? nu exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca nu.

 

Intotdeauna a existat un plan, o agenda. Tocmai acest plan este mereu pus in functiune. Se pare ca nu este impiedicat de nimeni. Oricum nu se poate schimbat nimic fara putina lupta sau asa cum turma este programata sa functioneze intr-un anumit fel.. unii (desi improbabil) o va reprograma. Oricum nu este nevoie de atatia oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce daca ne monitorizeaza duscutiile

crezi ca trimit asasini dupa noi pt ca ne impotrivim sitemului :king2:

Degeaba pt ca oricum ei stiu ca nu putem face nimik asta e; n-are imoprtanta ca stam si vorbim si tot spunem ca ne-am saturat ca nu ne place de felul cum ne conduc crezi ca toate discutiile fac vreo diferenta?

Nu!

Si asa va fi pt mult mult timp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intotdeauna a existat un plan, o agenda. Tocmai acest plan este mereu pus in functiune. Se pare ca nu este impiedicat de nimeni. Oricum nu se poate schimbat nimic fara putina lupta sau asa cum turma este programata sa functioneze intr-un anumit fel.. unii (desi improbabil) o va reprograma. Oricum nu este nevoie de atatia oameni.

Nu poti sti asta. Decat mergand la originea lucrurilor, la originea acestui intotdeauna. Daca ceva se intampla acum, nu neaparat s-a intamplat din totdeauna. Iar acest din totdeauna, nu poate fi considerat sub nici o forma 2000 sau 10000 ani... Deci e posibil sa nu se fi intamplat asta din totdeauna. Dar tinand cont de vestigiile antice ce sugereaza un inalt nivel de valori spirituale al unor vechi civilizatii, acest posibil, devine probabil.

 

Eu cred ca avem de-a face in ultimul timp (poate cateva mii de ani) cu o forma de cancer planetar, care este posibil sa fie doar un produs al majoritatii ignorante. Bineinteles intretinut/atatat si de cativa elitisti oligofreni cancerigeni. :king2:

 

Dar puterea de a schimba lucrurile este in mana si sub responsabilitatea fiecaruia in limitele perimetrului sau de actiune. Cu cat devin mai multi oameni responsabili de actiunile lor, cu atat puterea de a schimba totul in bine creste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar puterea de a schimba lucrurile este in mana si sub responsabilitatea fiecaruia in limitele perimetrului sau de actiune. Cu cat devin mai multi oameni responsabili de actiunile lor, cu atat puterea de a schimba totul in bine creste.

din nefericire, nu este suficienta doar responsabilitatea (exemplu concret: guvrenul, basescu toti isi asuma responsabilitatea deciziilor politice, ulterior bate crivatul; alte exemple - medicii, magistratii, politistii, farmacistii, brutarii etc.).

Ne asumam responsabilitatea, insa nu avem nici o legatura cu morala, etica. Nu mai avem legatura cu viitorul, adica nu mai privim in perspectiva, invatati fiind sa privim la timpul prezent - "acum", uitam ca noi suntem de fapt radacinile generatiilor viitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In fine, acel 'intotdeauna/dintotdeauna' este un principiu asociat cu existenta Om ului, asa cum o percep EU. Morala si etica = o gramada de limitari; morala si etica exista doar in sanul sistemului construit/fabricat ce fiintele ce il manipuleaza. Din punctul meu de vedere cei care disconsidera existenta unei asemenea agende/plan/sistem/'extraterestrii' mai au multe de aflat despre ei insisi la nivel individual. Este inevitabil sa discut despre 'supradotati' fara a face legatura cu existenta umanitatii, pentru ca merg 'mana in mana'. In fiecare om exista un potential, doar ca difera de la individ la individ. "Know thyself" = Cunoaste-te pe tine insuti => astfel, vei putea afla si restul, teoretic 8) teorie, teorie, teorie :- Einstein sustinea ceva de genul ca 'etica este o preocupare pur umana care nu ascunde nici o autoritate superumana'. Aceste principii - moral, etic - nu pot exista decat intr-o societate distrusa cum e cea umana, unde este nevoie sa iti zica unu sa nu omori pe altul.. desi totul face parte din 'evolutie', jocul. Fiintele mai 'evoulate' nu cunosc haosul.. doar Pacea. Na ca am deviat destul de la subiect.. Ideea pe care o sustin este ca un 'supradotat' = un fel de X-Human (Man); un 'mutant'. Acum, nu ma refer la cei care sunt geniali intr-o anumita disciplina muzica, matematica, fizica, ci oameni cu un potential incredibil, "de neimaginat", "imposibil".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din nefericire, nu este suficienta doar responsabilitatea (exemplu concret: guvrenul, basescu toti isi asuma responsabilitatea deciziilor politice, ulterior bate crivatul; alte exemple - medicii, magistratii, politistii, farmacistii, brutarii etc.).

Ce fac jegosii astia nu are nici o legatura cu responsabilitatea, ci cu minciuna. Singura responsabilitate pe care si-o asuma este a propriei minciuni pentru propriile interese, nicidecum responsabilitatea functiei lor. Deci nemernicii nu sunt responsabili in functiile lor, ci mincinosi, deci complet iresponsabili pentru functia pe care o detin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×