Sari la conținut
Forum Roportal
Two

Pedeapsa cu moartea - pareri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lol, ce vrei mai notoriu decât cazul lui "Bacchus" - Ștefănescu, de pildă. De alți trepăduși nu s-a auzit, dar au existat. Pe la noi prin BR prin '70-'80 au executat doi: unul pentru omor (soția și copilul), altul pentru contrabandă.

Omorul deosebit de grav, trădarea și criminalitatea economică erau capetele de afiș ale pedepsei cu moartea și ar fi mai actuale ca niciodată și acum. Cu toate acestea, n-au fost foarte mulți executați oficial (cca. 100 de inși) pe vremea ui Piticu'.

 

Nu ți-am confirmat nimic. Ceilalți se comportă chipurile "nativ" așa, fiindcă au deja frica în oase (aparent, sunt educați) și știu că "unde-i lege nu-i tocmeală". La noi tocmeala-i fruncea! Și nici legea nu se-aplică.

 

Și fiindcă mi-ai apreciat IQ-ul, hai să-ți dovedesc că chiar e ridicat, cedând... ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate! Merci! :haha:

Se vede din plin ca traiesti in Romania.

 

Doar politica aplicarii drepturilor cu bata aprecezi. Succes in ramura!

 

O viata frumoasa iti doresc!

 

:lol2:

 

Cu IQ-ul era ceva prezumtiv, nu o certitudine. Si maimutele stiu sa decojasca banane. ;)

Asta nu le acorda statutul de persoana.

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, m-am hotarat. Daca tot spuneti ca pedeapsa are un caracter preventiv, sunt de acord cu pedeapsa la moarte.

Sa fie aplicata prostilor si saracilor. Astia sunt idezirabili.

 

Avea dreptate H. Spencer.  Este imoral ca cei slabi sa fie asistati. Cine nu reuseste sa se adapteze, sa dispara. :crazy:

 

 

Cu cine incepem ?!  :hunter:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nope!

Doar plictisit din lipsa temporara A unor parteneri de discutie cu un IQ mai relevant.

 

Pe tine "mi-a" picat, fiindca te-am "citit" mai destept. :crazy:

Ai dreptate! Merci! :haha:

Se vede din plin ca traiesti in Romania.

 

Doar politica aplicarii drepturilor cu bata aprecezi. Succes in ramura!

 

O viata frumoasa iti doresc!

 

:lol2:

 

Cu IQ-ul era ceva prezumtiv, nu o certitudine. Si maimutele stiu sa deScojEasca banane. ;)

Asta nu le acorda statutul de persoana.

Gata, m-am hotarat. Daca tot spuneti ca pedeapsa are un caracter preventiv, sunt de acord cu pedeapsa la moarte.

Sa fie aplicata prostilor si saracilor. Astia sunt iNdezirabili.

 

Avea dreptate H. Spencer. Este imoral ca cei slabi sa fie asistati. Cine nu reuseste sa se adapteze, sa dispara. :crazy:

 

 

Cu cine incepem ?! :hunter:

Ia tu o vacanta, poate cand te intorci, reconsideri si te comporti ca un descendent al Romanovilor tolerant fata de ceilalti "prosti" de pe forum, cripticule semidoct.

3 zile suspend.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa fie aplicata pedeapsa asta fara mila in State dupa cate se intampla zilnic pe aici si mereu singuratici sau cu probleme la cap sint care incep sa-si ia viata altora inainte de a se sinucida in unele cazuri.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pedeapsa cu Moartea trebuia sa primeasca NU doar 30 de ani acel MF care a ucis mai multe femei si a avut copil cu o minora si alte crime care in Romania nu conteaza!!!

"Vasile Lavric sau „mâncătorul de femei” și-a aflat pedeapsa. Tribunalul Suceava l-a găsit vinovat pentru comiterea infracțiunii de violență în familie în varianta omorului calificat și profanare de cadavre sau morminte. El a fost condamnat la o pedeapsă de 30 de ani de închisoare."

https://evz.ro/30-de-ani-de-inchisoare-pentru-mancatorul-de-femei-din-romania-vinovatul-disparitiilor-misterioase.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×