Sari la conținut
Forum Roportal
carmen20078

Dermoanaliza pielii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"De ce este nevoie de dermoanaliza?

Deoarece avem nevoie de determinarea tipului individual de piele: hidratare sebum, elasticitate si implicit determinarea tratamentului, metodelor de intretinere, revigorare, ingrijire a pielii., in vederea prevenirii, intretinerii sau tratarii diverselor probleme ale pielii.

In urma diagnosticarii (dermoanalizei) aparatul Multi Skin Test Center MC900 emite o reteta personalizata de creme de zi si de noapte. Acest lucru este posibil la Dermocenter, ca prin pas in tratarea pielii din punct de vedere dermatocosmetic cu produsele Dermaviduals cu DMS''

 

Nici eu nu am inteles la inceput ce inseamna aceasta si la ce imi este utila,dar m-a convins o prietena sa incerc ;am ajuns la salonul Dermocenter din Timisoara ( singurul care face asa ceva in Timisoara ).O doamna dragutza mi-a facut aceasta analiza , iar dupa ce am aflat ce probleme avea pielea mea ,mi-a prescris un tratament.

A trecut o luna de zile de atunci si rezultatele deja sunt vizibile.

Am ajuns la concluzia ca e mai bine sa apelez la cei care se pricep , decat sa ma iau dupa gura lumii si sa incerc tot felul de '' tratamente '' costisitoare si inutile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

şi ce te faci dacă aparatul spune că cele mai bine creme pt cineva sunt cele de la L'oreal, de exp? Sau numai ailea de la Dermavisuals sunt bune?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca nemtii cand merg in concediu au cu ei creme de protectie pentru expunerea la soare personalizate. In iarna am fost in Tenerife si pretenii nostri din Germania in momentul in care l-am cerut ca romanul sa-mi imprumute si mie crema(o uitasem pe a mea la hotel), mi-au zis ca nu ma ajuta cu nimic, ca este facuta pentru tipul lor de piele. Mi-au zis ei ceva bla, bla...dar nu am putut sa-i contrazic.

Intrebare: dermoanaliza pielii serveste si la determinarea tipului de crema de care ai nevoie? (personalizata)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Dermocenter folosesc numai produse de la Dermaviduals, deoarece dupa mai multe teste pe diverse tipuri de crema, s-a ajuns la concluzia ca sunt cele mai benefice in tratarea pielii, cu rezultate imediate. P.S. asa mi-au explicat cei ce se pricep pe domeniul acesta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dermocenter Timisoara :lol:

 

1.Masaj relaxare 1 h

Peeling corporal cu perle de jojoba pret 75 Ron

 

2. Microdermoabraziune

Masca hidratanta pret 65 Ron

 

3. Masaj anticelulita 1 h

Tratament antimicrobian revitalizant pret 80 Ron

 

4. Masaj revitalizant 1h

Impachetare corporala cu ulei de primule pentru piele cu impuritati pret 85 Ron

 

5. Masaj intretinere 1 h

Tratament regenerant hidratant pret 90 Ron

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×