Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna :) am si eu niste nelamuriri in legatura cu creatina 8) ....... aici ma adresez in special celor care au folosito.....ceilalti vas ruga sa stati pe tusa asta dak nu cumva avetzi intrebari(imi pare rau dar vreau raspunsuri de la un expert care stie ce zice nu doar povesti).

Din cate am citit creatina ajuta la dezvoltarea masei musculare si iti da energia necesara in timpul antrenamentului, aceasta avand si o retinere de apa in corp :hi: .

1.Creatina sub forma de fosfat ..... retine la fel de multa apa in corp ca si cea monohidrata?

2.Cat timp ati folosit creatina?

3.Cat de mult ati scazut in volum si forta dupa ce ati incetat consumarea acesteia? :(

Va multumesc. 8) :D

 

 

 

salut!

1-lasa naibii creatina sub forma de fosfat!

Inlocuiete-o cu STORM(4 tipuri de creatina)-o masura inainte de anatrenament si una dupa + alta cupa de Shock therapy.Mai pot folosi si Xplode,dar nu toate 3 odata!!!!!!!

2-daca nu vrei sa pierzi timpul tragand de fiare doar pt ....a trage,foloseste-o tot timpul!Totusi,macar la 1 luna uita de ea 2-3 antrenamnte.

3-se observa,mai ales ca proteinele au rolul de a pompa,creste si dezvolta muschiul numai in per folosirii lor.Fa-ti un progarm de antrenamnte,de administrare a proteinelor si mai ales gaseste combinatia si tipul suplimentelor potrivite pt nevoile u!(datele de mai sus sunt pur si simplu informative-eu asa mi le administram)

App,daca te-ai obinuit cu proteine,f greu o sa-ti fie fara ele! :)

NU ABUZA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, m-ar interesa ce a spus Spanu88 aici:

 

Daca vreti sa cresteti considerabil si intr-o perioada cat mai scurta de timp incercari Explode+creatina+glutamina ... ca pret duce undeva la 2 milioane pe luna, dar in 3 luni ajungeti de nerecunoscut TESTAT!

 

Ma intereseaza de unde le cumperi, ce anume mai exact cumpara, ce program de sala trebuie sa ai, cand iei cele 3 de mai sus?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, m-ar interesa ce a spus Spanu88 aici:

 

Daca vreti sa cresteti considerabil si intr-o perioada cat mai scurta de timp incercari Explode+creatina+glutamina ... ca pret duce undeva la 2 milioane pe luna, dar in 3 luni ajungeti de nerecunoscut TESTAT!

 

Ma intereseaza de unde le cumperi, ce anume mai exact cumpara, ce program de sala trebuie sa ai, cand iei cele 3 de mai sus?

 

Stie cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu alte cuvinte eu iti zic sa lasi creatina.Eu am luat cam o luna de zile la inceput sa zicem acum 3-4 ani iti da forta,energie dar cand te lasi tu de creatina si corpul se lasa de greutati,:))

Daca mergi la sala si se pare ca esti pe la inceput de sala eu iti recomand( nu sunt expert) vitamine(Animal Pak) sau proteine si cat mai multa odihna.

 

Deci in 3 luni iti schimbi corpul in bine,BRAVO.Dar ce se intampla dupa 3 luni? Iti schimbi toate hainele?Nu glumesc eu asa am patit? Am luat mult in greutate de la 55 kg la 82kg in 6 luni si a trebuit sa-mi cumpar o gramada de haine noi care acum nu le mai port, acum am 70 kg, sper sa revin la 77 dar asa mai usor.

 

O zi buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Creatina sub forma de fosfat ..... retine la fel de multa apa in corp ca si cea monohidrata?

2.Cat timp ati folosit creatina?

3.Cat de mult ati scazut in volum si forta dupa ce ati incetat consumarea acesteia? :cheer:

 

 

1.fosofcreatina > creatina. fosfocreatina se gaseste si in organism.

2.o vand de cativa ani ...

3.depinde de pachetul de muschi ...la un pachet de muschi mai mare ,scaderea e mai vizibla...

 

pt produse similare,produse din plante medicinale, apelati cu incredere (PM) :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×