Sari la conținut
Forum Roportal
FreakyKitty

Ce ai face daca te-ai trezi batran?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te trezesti bine mersi te duci pana la baie dar totusi ti se pare ceva ciudat la corpul tau cand intri in baie te uiti in fata oglinzii ce vezi?Un mosneag(baba) cam de vreo 70 de ani.Ce vei face?Ce vor zice ceilalti cand o sa te vada asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa mult am dormit??? :airkiss:

 

Ce as putea face? As fi revoltata la inceput, pana seara mi-as face fel de fel de legi, iar in cele din urma as ajunge la concluzia ca nu trebuie sa ma agit; am ajuns acolo unde ajung toti...la batranete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Timpul zboara ....o clipa-ti trebui ca cea /cel din oglinda sa fi tu ...in timp real ...nu imaginatie ....dar nu are importanta ce vezi , ci CUM TE VEZI .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as cauta bastonul :cheer:

 

Timpul zboara ....o clipa-ti trebui ca cea /cel din oglinda sa fi tu ...in timp real ...nu imaginatie ....dar nu are importanta ce vezi , ci CUM TE VEZI .

Poti detalia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-as cauta bastonul :cheer:

 

 

Poti detalia?

 

 

Tanar sau batran important este cum te vezi tu in oglinda , important este bagajul ppe care-l porti zi de zi cu tine .

Eu nu sunt foarte tanara anagrafic ( baiatul meu are vartsta unora dintre voi , 28 ani ), dar am o larga deschidere mentala , incerc sa tin pasul cu timpul pe care-l traiesc , sunt activa si foarte implicata in cotidian.

Tineretea sau batranetea tine mult de spirit .

Degradarea fizica este un proces ireversibil prin care trecem cu toti fara sa putem interveni , dar ce depinde de noi este pastrarea si cultivarea spiritului si a gandirii.

Exercitiul cotidian al mintii te ajuta mai mult decat ajuta la intretinerea fizicului sala de sport ,dar daca reusesti sa le faci pe amandoua nu te mai vezi batran in oglinda .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×