Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Ati patit-o si voi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Constati ca portiera se deschide mai usor ( ciudat) ca de obicei si....iti lipseste casetofonul si bordul este devastat? ai gasit oglinzi sau antene rupte pur si simplu? Ultima chestie de acest gen am patit-o in seara asta, cind am vazut ca-mi lipseste antena de pe masina....cui poate fi de folos o antena smulsa???De unde mai pui ca pentru a monta alta trebuie demontat pavilionul interior cu totul, fie decupat ( in decupaj se monteaza o a doua...plafoniera). De multe ori ma gindesc cum as putea sa-i surprind pe ciudatii astia....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am masina, dar raman intrigat adesea cand vad faze de-astea. in Bucuresti vad ca a aparut o alta moda: contorionarea stergatoarelor bietillor soferi. Ultima data am vazut faze de-astea in plic centrul orasului. Si altii mi-au mai relatat astfel de cazuri. E trist, dar adevarat. Doar traim in Romania, nu? Tara tuturor imposibilitatilor si aberantilor. Se pare ca o noua degeneratie si-a mai facut aparitia in peisajul faunistic si asa destul de bogat de la noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ceva timp im urma, oglinzile mele retrovizoare au facut cu "ochiul" cuiva. Erau pur si simplu smulse :"> , fortate cred cu surubelnita, ca era si vopseaua zgariata :P . Firma de asigurari m-a despagubit, dar ce ma fac, este a 3-a oara cand se intampla. Am vazut pe strazi masini cu gratii la oglinzi sa nu le fure....pe bune....cred ca erau sudate de capota! :- Nu imi vine sa cred unde a ajuns romanul pentru a-si proteja bunurile de hoti.

Editat de amonis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ceva timp im urma, oglinzile mele retrovizoare au facut cu "ochiul" cuiva. Erau pur si simplu smulse :"> , fortate cred cu surubelnita, ca era si vopseaua zgariata :P . Firma de asigurari m-a despagubit, dar ce ma fac, este a 3-a oara cand se intampla. Am vazut pe strazi masini cu gratii la oglinzi sa nu le fure....pe bune....cred ca erau sudate de capota! :- Nu imi vine sa cred unde a ajuns romanul pentru a-si proteja bunurile de hoti.

eu m-am gindit la un moment dat sa lipesc tepi pe partea exterioara a carcasei oglinzii, astfel sa arate ca un cactus, sa nu se poate manevra decit din interior....si vopsita apoi peste asta in culoarea originala...cred ca n-ar mai putea sa le smulga cu mina...si nici n-ar mai tenta pe nimeni, nemaifiind "standard"...figura poate fi repetata si la alte accesorii exterioare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu m-am gindit la un moment dat sa lipesc tepi pe partea exterioara a carcasei oglinzii, astfel sa arate ca un cactus, sa nu se poate manevra decit din interior....si vopsita apoi peste asta in culoarea originala...cred ca n-ar mai putea sa le smulga cu mina...si nici n-ar mai tenta pe nimeni, nemaifiind "standard"...figura poate fi repetata si la alte accesorii exterioare...

 

:- super idee!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca exista firme care inscriptioneaza oglinzile cu nr. de inamtriculare al masinii cu... laser :- , stie cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, de cateva ori am gasit`o fara capace, de FOARTE multe ori!! shi asta tot din greseala mea k ii dezactivam perimetrul de la alarma k sa nu mai inceapa sa zbiere de fiecare data cand trecea cate un caine pe langa ea... :-

acum am jante de aliaj (shi, ce`i drept, shi mashina noua)....

Editat de Shiva*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, de cateva ori am gasit`o fara capace, de FOARTE multe ori!! shi asta tot din greseala mea k ii dezactivam perimetrul de la alarma k sa nu mai inceapa sa zbiere de fiecare data cand trecea cate un caine pe langa ea... :-

acum am jante de aliaj (shi, ce`i drept, shi mashina noua)....

sa ai noroc de ea!!! sunt firme care inscriptioneaza toate geamurile cu holograma, nu neaparat cu numerele de inmatriculare ci cu orice doreste posesorul. Se mai poate si sabla, cu o tehnica speciala ( cu autocolant decupat) sau chiar freza...asta descurajind pe cei ce ar dori sa-ti revinda masina...O cheie de roti personalizata face si ea mult daca stai in zone mai " ciudate"...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa ai noroc de ea!!!

 

Multumesc...

Nu, zona in care stau nu e rau famata (tineretului,sector4), insa am niste ciutani la bloc care se joaca cu nervii mei... shi am impresia k ei imi "shuteau" mereu capacele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat de curand un ford fusion, si acum o saptamana am ramas fara DVD si fara CD-uri.

Eram asa de nervos ca am vrut sa pun o camera de filmat in masina ca sa vad daca ii pot prinde pe fraierii astia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×