Sari la conținut
Forum Roportal
adriana-1984

Sunt insarcinata in 6 luni ce drepturi am dupa nastere?

Postări Recomandate

BUna ziua, am nevoie de niste informatii daca ma poate ajuta cineva, sunt insarcinata in 6 luni dar in ultimii 2 ani nu am lucrat cu carte de munca:( voi avea dreptul la o anumita suma de bani de la stat dupa nastere? cei 2 milioane ai copilului de ex?

va multumesc anticipat

Adriana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La alocatia de 2 milioane (pana la varsta de doi ani) da. La indemnizatia de crestere a copilului nu, pentru ea era nevoie sa ai venituri supuse impozitului in ultimele 12 luni. Asta daca stie cineva daca au aparut alte legi...?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele 12 luni trebuie sa le ai cotizate pana la data nasterii copilului , nu dupa :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La alocatia de 2 milioane (pana la varsta de doi ani) da. La indemnizatia de crestere a copilului nu, pentru ea era nevoie sa ai venituri supuse impozitului in ultimele 12 luni. Asta daca stie cineva daca au aparut alte legi...?

Mersi pt raspuns, ma gandeam, daca m-as fi putut angaja cu carte de munca chiar si acum sau sa-mi platesc de pe acum darile catre stat probabil ca, dupa 12 luni de la data respectiva ( spre exemplu cand ar avea bebe 9 luni) as fi putut primi de atunci cele 8 mil pe luna.... nu stiu daca are mare inteles ceea ce am incercat sa explic mai sus lol.

Oricum mersi, pupici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×