Sari la conținut
Forum Roportal
StiintificuL

Cateva intrebari despre fiintele extraterestre inteligente.

Postări Recomandate

secretul nu trebuie dezvaluit decat atunci cand omenirea va fi pregatita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Exista ele cu adevarat??(Raspunsul cred ca deja il stie/detine toata lumea!!!)

2.Unde se ascund extraterestri astea,adica unde ii putem gasi(localiza)??

3.Sunt ei mai avansati ca noi??

4.Sunt ei periculosi pentru omenire?

5.Ar putea sa ne distruga sau sa ne faca sclavi lor??

6.Sunt fiinte asemanatoare noua din punct de vedere fizic??

7.Au luat contact deja marile guverne si servici secrete a celor mai puternice state de pe pamant cu o posibila civilizatie extraterestra,si de ce ne ascund asta?

 

Acum astept sa imi raspundeti si mie la intrebari daca sunteti amabili.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
secretul nu trebuie dezvaluit decat atunci cand omenirea va fi pregatita

Asa e, asa e!

Delikat, va trebui sa mai astepti ceva vreme. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"The surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that it has never tried to contact us."

Bill Watterson

 

:)

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Exista ele cu adevarat??(Raspunsul cred ca deja il stie/detine toata lumea!!!)

2.Unde se ascund extraterestri astea,adica unde ii putem gasi(localiza)??

3.Sunt ei mai avansati ca noi??

4.Sunt ei periculosi pentru omenire?

5.Ar putea sa ne distruga sau sa ne faca sclavi lor??

6.Sunt fiinte asemanatoare noua din punct de vedere fizic??

7.Au luat contact deja marile guverne si servici secrete a celor mai puternice state de pe pamant cu o posibila civilizatie extraterestra,si de ce ne ascund asta?

 

Acum astept sa imi raspundeti si mie la intrebari daca sunteti amabili.

 

1.Tot ce-i posibil.Ar fi mare risipa de spatiu sa fim numai noi in el.

2.Nu se ascund.Daca exista traiesc si ei in galaxia lor (sau in a "noastra") iar noi nu avem sistem de propulsie adecvat incat sa-i localizam.:o: Sau inventeaza tu un radar intergalactic sa-i localizam odata sho'data.

3.Poate da poate nu.Nu se stie.Putem doar sa speculam nu sa dam raspunsuri concrete si definitive.

4.Depinde,si chiar daca ar fi periculosi ca specie atat timp cat nu pot ajunge pe aici nu prezinta vreun pericol.Dormi linistit.:(

5.E posibil si da si nu.Da...numai in caz ca sunt destul de avansati incat sa strabata imensele distante galactice sau intergalactice si sunt o specie parazita sau razboinica.

6.Nu neaparat.Nu e musai sa fie ca noi,poate respira alta atmosfera si sunt total diferiti la nivel molecular si prin urmare anatomic.Sau poate exista in cu totul alta forma decat ceea ce numim noi "coporial".

7.Nu cred.Fi sigur ca daca vreo civilizatie extraterestra facea efortul sa calatoreasca prin spatiu si sa dea de noi din intamplare am fi stiut toti lucrul asta.E prea trasa de coada teroria conspiratiei guvernamentale in legatura cu existenta sau contactul cu extraterestri. :) Daca insa presupusa lor intampinare a rasei umane a fost intentionata atunci iti garantez eu 100% ca ai fi stiut. :o: You get the idea...

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca e sa ne luam dupa politicienii masoni....ei considera ca lumea nu va fi pregatita niciodata.....sa piarda ei influenta si puterea si controlul asupra planetei? raspunsuri de genul 'cand va fi lumea pregatita'.....mi se par cam rasuflate....voi chiar nu observati ca producatorii de filme 'dreseaza' populatia....pentru a le baga in subconstient ca ET sunt periculosi si ca vor sa ne domine ....am vazut multe filme SF si majoritatea vor sa produca in subconstient frica de ET ,frica de necunoscut......cu astfel de filme si cu politica din ziua de azi......eu cred ca poate in cateva sute de ani se va declara oficial ca ET exista si ca s-au facut contacte 'oficiale'.......dupa ce masonii vor fi reusit sa sece terra de resurse si chiar tot sistemul solar.....poate pe atunci.....:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate sau poate din fericire, caci totul are rolul sau, sunt si extraterestrii care vor sa faca pe altii sclavi si care pe noi chiar ne-au facut :(

Si guvernul stie ca doar e format din ei :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
secretul nu trebuie dezvaluit decat atunci cand omenirea va fi pregatita

 

Pai de ce trebuie sa fim pregatiti???cine ne pregateste???ma eu cand aud faza ca nu suntem pregatiti imi vine sa ma dau cu capul de toti pereti :) ba fratilor pai de ce trebuie sa fim pregatiti??daca aflam aflam si gata ce naiba sare lumea in aer sau se transforma in zombie daca afla ca exista extraterestri??pai maine daca aflu ca exista extraterestri nu este nicio problema,lasa sa existe care ar fi problema mea??pai daca aflu astazi ca exista extraterestri m-as comporta la fel ca si inainte sa aflu,pai ce ar trebui sa fac daca aflu ca exista extraterestri???sa ma arunc pe geam???pai de ce sa ma arunc pe geam?????foarte bine exista extraterestri sa fie sanatosi!!si apropo ce pregatire ne trebuie??ca tot aud de pregatire si nu inteleg nimic din cuvantul asta :D poate vor sa spuna ca ne trebuie pregatire de lupta :o: dar nu as vedea rostul.

Editat de Super Vegeta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Exista ele cu adevarat??(Raspunsul cred ca deja il stie/detine toata lumea!!!)

2.Unde se ascund extraterestri astea,adica unde ii putem gasi(localiza)??

3.Sunt ei mai avansati ca noi??

4.Sunt ei periculosi pentru omenire?

5.Ar putea sa ne distruga sau sa ne faca sclavi lor??

6.Sunt fiinte asemanatoare noua din punct de vedere fizic??

7.Au luat contact deja marile guverne si servici secrete a celor mai puternice state de pe pamant cu o posibila civilizatie extraterestra,si de ce ne ascund asta?

 

Acum astept sa imi raspundeti si mie la intrebari daca sunteti amabili.

 

Mda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Exista ele cu adevarat??(Raspunsul cred ca deja il stie/detine toata lumea!!!) - Cred ca da.

2.Unde se ascund extraterestri astea,adica unde ii putem gasi(localiza)?? - Oamenii nu au analizat tot universul, ca sa se poata spune, ca ceva se ascunde in el.

3.Sunt ei mai avansati ca noi?? - Poate ca da, poate ca nu

4.Sunt ei periculosi pentru omenire? - Pana acum nu au fost periculosi...

5.Ar putea sa ne distruga sau sa ne faca sclavi lor?? - Nu cred ca prezentam un interes asa mare.

6.Sunt fiinte asemanatoare noua din punct de vedere fizic?? - Cine stie? :)

7.Au luat contact deja marile guverne si servici secrete a celor mai puternice state de pe pamant cu o posibila civilizatie extraterestra,si de ce ne ascund asta? - Abia daca se inteleg englez cu turc, daramite extraterestru cu francez...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×