Sari la conținut
Forum Roportal
stef_93

Upgrade pentru Fifa 2009

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu un calculator mai vechi si vreau sa il fac sa imi mearga fifa09.Acesta are un hard de 40 MG,are 352 MG RAM,si o placa de baza veche care are incorporata si placa video in ea.As vrea sa ma ajutati si sa imi spuneti ce componente trebuie sa cumpar :) :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un calculator nou

Exact asta am vrut sa-i zic si eu, da' mi-ai luat-o-nainte. :) :( :o:

 

Sau as fi vrut sa-i spun: un topor, un faras si un sac de gunoi si....valea. Merge?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am un prieten care are calculator fix ca al meu dar el si mai pus o placa video si niste ram iar acuma lui ii merg jocurile:pes05,06 si altele.

acuma trebuie sa imi cumpar 2 placuta de ram de 512,si un hard de 80.

spuneti-mi ce placa video trebuie sa imi cumpar?

eu mi le cumpar de la un depozit de calculatoare

ma ajutati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am un prieten care are calculator fix ca al meu dar el si mai pus o placa video si niste ram iar acuma lui ii merg jocurile:pes05,06 si altele.

acuma trebuie sa imi cumpar 2 placuta de ram de 512,si un hard de 80.

spuneti-mi ce placa video trebuie sa imi cumpar?

eu mi le cumpar de la un depozit de calculatoare

ma ajutati?

Daca o sa il rogi frumos, te va ajuta Argv. E un calculator umblator si tot ce zice el e bine.

Asa ca....listen to him.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fluffycat : Sfaturile tale nu sunt prea utile in legatura cu problema prezentata. Pe argv teoretic nu trebuie sa-l roage frumos, ca de aia e forum. Plecaciunile se fac in alte locuri. Deasemenea argv il poate ajuta sau nu, dupa cum vrea.

 

stef ... dupa cum vad eu problema, ai doua variante : Ori ne spui o configuratie detaliata a sistemului (pe care o poti obtine cu un soft de aici : http://www.lavalys.com/products.php?lang=en&page=11 , ori daca esti SIGUR ca prietenul tau are ACEEASI configuratie, atunci poti sa il intrebi pe el. Deasemenea daca are aceeasi configuratie, poti incerca placa lui video la tine, desi nu iti recomand.

 

Apropo stef, te-ar ajuta mai mult sa pui titluri care sugestive legat de problema pe care o ai. "ajutati-ma" nu e sugestiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu vorbesti de lucruri sfinte omu e clar ca nu se pricepe "hard de 40 MG" (ce or vrea sa fie MG astia nu stiu) "calculator fix" ce sa mai vorbim de compatibilitate intre componente....ce-a mai buna si mai ieftina solutie e sa cumpere un sistem nou gata asamblat altfel o sa dea o gramada de bani pe niste piese care sigur nu o sa se potriveasca...

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal dak vrei sa te joci fifa 2009 pe vechiul tau pc bagai o placa video nvidia de 256 mb si sa ai macar 512 ramul (indicat sa ai 1 gb) si hard diskul sa il ai de vro 40 gb da sa ai cam 12 gb liber in partitia in are vrei sa-l instalezi ..o sa-ti merga sigur nu te lua dupa astea sa-ti cumperi pc nou :flowers: si eu am pc-ul luat din 2004 si i-am pus placa video si 512 ram si si inainte de upgrade abia merge fifa 2003 (si ala in reluare) acum merg toate si 2009 care il vrei tu;) bafta :flowers: :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mah si eu am pc din 2004 si merge foarte bine cu cateva upgrade-uri dar am stiut ce trebuie sa sa cumpar....el daca se duce la magazin si il vad aia ca nu se pricepe il fraieresc cu piese de doi bani la suprapret de nu stie ce l-a lovit.......de aceea si eu si altii i-am recomandat un pc nou pt ca asa stie pe ce da banii si are ceva nou si bun.....desii nu e neaparat o garantie.....oricum ar face cel mai bine sa ia cu el o persoana care se pricepe sa nu aiba motive sa planga apoi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×