Sari la conținut
Forum Roportal
Inddy

Exista limite atunci cand daruiesti din dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Daca ceea ce primesti poate fi furat,cine are puterea sa-ti fure ceea ce daruiesti?"

 

Nu exista balanta pentru cantarirea sentimentelor si nu exista grad de comparatie in dragoste,existand doar suflete care incearca sa se exprime.

Atunci cand iubesti doresti sa-i daruiesti persoanei iubite nu doar linistea si confortul unui camin,ci sa-i daruiesti o parte din sufletul tau.

Este aceasta dovada suprema de dragoste, de nesfarsita incredere, sau o naivitate copilareasca,sau poate chiar,nesabuinta?

 

Cat suntem dispusi sa oferim persoanei iubite si care sunt limitele dincolo de care nu putem trece?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai atata timp cat nu te umileste , nu te simti ultimul gunoi de pe planeta si stii ca iti impartaseste sentimentele atunci e totul bine . Cand vezi ca nu mai e comuniunea iti iei talpasita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod ideal, nu exista limite cand oferi iubire. A oferi iubire este echivalent cu a-ti oferi sufletul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In mod ideal, nu exista limite cand oferi iubire. A oferi iubire este echivalent cu a-ti oferi sufletul.

 

cee ce dai nu iti poate fura nimeni . poti fi bucuros ca ai dat ce a fost mai bun din tine . si sa stii cand e cazul sa te retragi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai atata timp cat nu te umileste , nu te simti ultimul gunoi de pe planeta si stii ca iti impartaseste sentimentele atunci e totul bine . Cand vezi ca nu mai e comuniunea iti iei talpasita

 

Daca se intampla asta, ceva nu este in regula cu tine... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca se intampla asta, ceva nu este in regula cu tine... :)

 

Evident dar .... ti am zis ca sunt mai multe tipuri de relatii/iubiri . Ii explicam fetei ca sa nu i para rau de ce da dar nici sa stea in ceva ce nu ii convine . Limita apare cand se incalca stima de sine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei mai multi nu sunt dispusi sa ofere mai nimic sau supraevalueaza ceea ce ofera pentru ca sunt narcisisti ignoranti manati de orgoliu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In mod ideal, nu exista limite cand oferi iubire. A oferi iubire este echivalent cu a-ti oferi sufletul.

Mai suntem dispusi sa ne oferim sufletul in conditiile in care astazi se pedaleaza mult pe monden si materialism?

Cei mai multi nu sunt dispusi sa ofere mai nimic sau supraevalueaza ceea ce ofera pentru ca sunt narcisisti ignoranti manati de orgoliu.

Cred ca in acest caz nici nu vor primi nimic,sau daca vor primi va fi pentru o perioada scurta de timp.

Nu cred ca, cineva este dispus sa ofere nelimitat fara sa primeasca nimic,oricat de bun sufleteste ar fi.

Evident dar .... ti am zis ca sunt mai multe tipuri de relatii/iubiri . Ii explicam fetei ca sa nu i para rau de ce da dar nici sa stea in ceva ce nu ii convine . Limita apare cand se incalca stima de sine

Si stima asta de sime poate fi inlocuita uneori de un orgoliu ranit si sa nu mai vedem clar.

Editat de Indyy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai suntem dispusi sa ne oferim sufletul in conditiile in care astazi se pedaleaza mult pe monden si materialism?

 

Este dificil, dar nu imposibil. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai suntem dispusi sa ne oferim sufletul in conditiile in care astazi se pedaleaza mult pe monden si materialism?

 

Cred ca in acest caz nici nu vor primi nimic,sau daca vor primi va fi pentru o perioada scurta de timp.

Nu cred ca, cineva este dispus sa ofere nelimitat fara sa primeasca nimic,oricat de bun sufleteste ar fi.

 

Si stima asta de sime poate fi inlocuita uneori de un orgoliu ranit si sa nu mai vedem clar.

 

1. intr o lume dominata de materialism mereu va exista si opusul sau . deci se poate gasi persoana caruia sa i daruiesti.

2exista o mica problema legata de termen iubire daruire si relatie.. oamenii le dau niste valente

3 nu stiu la ce te referi legat de orgoliu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×