Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu stiu cum e la voi, dar la mine viata nu mai e asa roz ca inainte. La sfarsitul lunii nu voi mai avea unde sa lucrez si in tara nu se cere ce stiu eu sa fac. In durerea mea, gasesc doar joburi cu salariu din comisioane. Cer prea mult un job dupa-amiaza cu salariu fix? Cam asa se pare. Am fost si la targul de joburi de sambata. Niciun semn de viata. Ma gandesc sa-mi incep propria afacere, dar in ce c.. e romania la ora actuala, nici asta nu prea merge. Ce pot sa zic... "ursul merge inainte". Voi depune in continuare cv-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Succes.

Cica in primarii se nagajeaza cu pile.

Sal de functionar.

:blink:) da, ar fi fost super veste daca aveam pile. o sa ma multumesc cu o foarfeca, pana una-alta, sa tai frunza la caini.

app, cum traduc "people who have befriended you"? nu gasesc nicaieri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cum e la voi, dar la mine viata nu mai e asa roz ca inainte. La sfarsitul lunii nu voi mai avea unde sa lucrez si in tara nu se cere ce stiu eu sa fac. In durerea mea, gasesc doar joburi cu salariu din comisioane. Cer prea mult un job dupa-amiaza cu salariu fix? Cam asa se pare. Am fost si la targul de joburi de sambata. Niciun semn de viata. Ma gandesc sa-mi incep propria afacere, dar in ce c.. e romania la ora actuala, nici asta nu prea merge. Ce pot sa zic... "ursul merge inainte". Voi depune in continuare cv-uri.

Eu as zice sa renunti totusi la conditia "dupa amiaza-salar fix". Daca eu as fi angajator, chiar sa am nevoie de tine nu te-as angaja. Pentru ca tu impui asta. Si in conditiile actuale, chiar nu esti in masura sa faci asta, nici tu, nici eu, nici oricine altcineva.

Daca as vedea ca accepti cu demnitate ceea ce eu doresc, in cel mai scurt timp ti-as indeplini si conditia ta. Eu una asa am facut si am avut tare mult de castigat. In toate domeniile. Give it a try. Who knows?

 

Uite, sa-ti dau exemplul meu concret: azi mi-am bagat picioarele in toate, n-am avut chef de nimic, n-am facut nimic. Da' nimic, decat sa postez pe ropo, sa ma plimb prin gradina, am facut o mica autopsie unei pisici si uite ca iar postez pe ropo.

Asta doar pentru ca la un moment dat cand mi s-a impus, pretins prezenta, munca, timpul meu liber, am spus DA si n-am pus conditii. Atat. Mai e doar o mica, mititica chichita: tre sa-ti alegi atent de tot partenerii de munca. Altfel......ursu ala se duce la plimbare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: ) da, ar fi fost super veste daca aveam pile. o sa ma multumesc cu o foarfeca, pana una-alta, sa tai frunza la caini.

app, cum traduc "people who have befriended you"? nu gasesc nicaieri

 

to befriend = a ocroti

 

deci, "oamenii care te-au ocrotit"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cum e la voi, dar la mine viata nu mai e asa roz ca inainte. La sfarsitul lunii nu voi mai avea unde sa lucrez si in tara nu se cere ce stiu eu sa fac. In durerea mea, gasesc doar joburi cu salariu din comisioane. Cer prea mult un job dupa-amiaza cu salariu fix? Cam asa se pare. Am fost si la targul de joburi de sambata. Niciun semn de viata. Ma gandesc sa-mi incep propria afacere, dar in ce c.. e romania la ora actuala, nici asta nu prea merge. Ce pot sa zic... "ursul merge inainte". Voi depune in continuare cv-uri.

Stiu cum e...La un moment dat am reusit sa lucrez pe cont propriu, dar este o solutie de rezistenta, ca pana la urma castigi mai putin...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cum e la voi, dar la mine viata nu mai e asa roz ca inainte. La sfarsitul lunii nu voi mai avea unde sa lucrez si in tara nu se cere ce stiu eu sa fac. In durerea mea, gasesc doar joburi cu salariu din comisioane. Cer prea mult un job dupa-amiaza cu salariu fix? Cam asa se pare. Am fost si la targul de joburi de sambata. Niciun semn de viata. Ma gandesc sa-mi incep propria afacere, dar in ce c.. e romania la ora actuala, nici asta nu prea merge. Ce pot sa zic... "ursul merge inainte". Voi depune in continuare cv-uri.

 

Opeste-te pentru o clipa, respira adanc si aminteste-ti ca suntem in criza si ca tine sunt mii de oameni. Toti cauta solutii disperate pentru a supravietui in acesta perioada. Sunt in tara mii, daca nu zeci de mii de oameni disponibilizati ( cu sau fara plati compensatorii).

Daca in tara nu se cere ce stii tu sa faci, iti ramane sa te reprofilezi. Nu e un capat de tara, poti face o mie de lucruri daca iti doresti sa treci onorabil peste aceasta perioada.

In conditii normale, nu ai cere prea mult dintr-un job dupa-amiaza cu salariu fix. Dar acum nu suntem in conditii normale. Patronatul speculeaza lipsa locurilor de munca si acolo unde tu nu vrei sa te duci, exista alti 10 care vor, pentru ca nu au de ales.

succes :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×