Sari la conținut
Forum Roportal
milla_4

Cum setez monitorul pentru ca boxele sa se auda?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua.Sunt noua pe aici si am nevoie de un sfat :blink: Mi-am cumparat un monitor FUJITSU SIEMENS P15-1 cu boxe incluse, problema este ca nu stiu cum sa-l setez ca se auda sau ce cablu trebuie sa-mi cumpar.Sunt incepatoare intr-ale calculatorului si v-as fii recunoscatoare pentru sfaturi.Multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua.Sunt noua pe aici si am nevoie de un sfat :blink: Mi-am cumparat un monitor FUJITSU SIEMENS P15-1 cu boxe incluse, problema este ca nu stiu cum sa-l setez ca se auda sau ce cablu trebuie sa-mi cumpar.Sunt incepatoare intr-ale calculatorului si v-as fii recunoscatoare pentru sfaturi.Multumesc anticipat

 

Teoretic un cablu cu doua mufe de genul asta:

 

lindy_35453.jpg

 

Cablu standard audio stereo male/male cu mufa de 3,5 mm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoretic un cablu cu doua mufe de genul asta:

 

lindy_35453.jpg

 

Cablu standard audio stereo male/male cu mufa de 3,5 mm

Are vreo denumire anume cablul ?(sa stiu cum ii cer vazatorului).In afara de acest cablu nu mai trebuie setat nimic, vreun codec, ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai corect romaneste ar fi cablu audio stereo jack-jack 3.5 mm tata-tata.

 

Daca ai driverele placii de sunet instalare, n-ar emai trebui facut nimic.

 

Tu acuma prin ce ai sunetul ? Daca pe (alte) boxe / casti iti merge, va merge si pe boxele care sunt puse in aceeasi "cutie" cu ecranul. (nu sunt cu nimic mai speciale boxele de acest gen).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca cel mai corect romaneste ar fi cablu audio stereo jack-jack 3.5 mm tata-tata.

 

Daca ai driverele placii de sunet instalare, n-ar emai trebui facut nimic.

 

Tu acuma prin ce ai sunetul ? Daca pe (alte) boxe / casti iti merge, va merge si pe boxele care sunt puse in aceeasi "cutie" cu ecranul. (nu sunt cu nimic mai speciale boxele de acest gen).

 

Eu ascult la casti deocamdata, ma voi duce sa-mi cumpar acest tip de cablu.Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere.

 

In mod obisnuit ar fi trebuit sa aiba monitorul in cutie asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu in mod normal ar fi trebuit livrat cu tot cu cablul asta, asa am asteptam si eu,dar....nu-i sun sa le cer explicatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×