Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Daruri la nunta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma gandesc ca nu este graba...

Dar ca sa nu te tin pe jar... m-am gandit la un bilet turistic tip "o saptamana de vacanta la mare".

Este bine?

E bine. E ceva placut si care in mod sigur isi vor aduce aminte cu placere, si nu vor uita cine le-a facut cadoul.

Destul de inspirat, tinand cont ca au cam tot ce le-ar trebuii intr-o casnicie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Peste vreo doua luni nepoata mea se casatoreste cu alesul ei.

Ce dar de nunta (obiect) sa-i dau? Are deja calculator, home cinema, aragaz electronic, cuptor cu microunde, masina auto, fier de calcat, aspirator, masina de spalat.

 

Ce daruri la nunta, sub forma de obiecte - nu bani - propuneti voi, in afara de cele enumerate mai sus?

Adica, care sa le fie chiar utile pentru o noua familie.

 

Darurile sub forma de obiecte se practica in multe state din Occident (mai ales peste ocean). Insa... exista si ghinionul ca acelasi cadou (sau acelasi tip de cadou) sa-l primeasca de la mai multe persoane. Crede-ma, romanul (de fapt, balcanicii in general) accepta mai usor un plic la nunta.

 

Daca nu, ti-as sugera sa le faci cadou o camioneta, ca sa aiba cu ce sa care cadourile pana acasa - sper sa nu iei asa ceva in nume de rau.

Editat de Junkie Donkey

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E bine. E ceva placut si care in mod sigur isi vor aduce aminte cu placere, si nu vor uita cine le-a facut cadoul.

Destul de inspirat, tinand cont ca au cam tot ce le-ar trebuii intr-o casnicie.

 

De ce cred ca o sa aleg o vacanta la mare drept cadou de nunta:

 

Ginerele nu a fost niciodata la mare iar nepoata a fost cu mine prima si singura data la mare cand avea vreo 14 ani...vazand din viteza masinii valurile marii, in zona Eforie ma intreba "dadico (in olteneste - o sora mai mare/matusa), astea sunt dealuri?"...

 

Exista oameni in Romania care nu au vazut litoralul...

Editat de fnicolici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandesc ca nu este graba...

Dar ca sa nu te tin pe jar... m-am gandit la un bilet turistic tip "o saptamana de vacanta la mare".

Este bine?

Numai daca nu au deja alte planuri si pot pleca in perioada propusa de tine :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista oameni in Romania care nu au vazut litoralul...

 

 

Poate pe cel romanesc insa in drum spre Spania si inapoi precis au vazut Mare, Ocean .... lacuri si iazuri.

 

Cred ca ea s-ar bucura mai mult de o zi in Spa de pampering inainte de nunta, sa se relaxeze la maxim cu masaje de toate felurile, manichiura-pedichiura, epilare totala, aplicatii faciale par vopsit si coafat, machiaj de mireasa, etc., si de acolo imbracat rochia de mireasa sa mearga la ceremonie .... si se reintorc pentru noaptea de vis de dupa nunta in camera nuptial special rezervat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
neaparat asortate cu gusturile mirilor

eu as turba sa primesc ceva exact in culorile pe care le detest

 

Calul de dar nu se cauta la dinti! :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calul de dar nu se cauta la dinti! :pardon:

 

La mine se cauta si se cauta foarte atent.

Ori imi faci ceva cadou din inima si asta presupune deja ca stii ce-mi place, ori imi iei o margareta si mi-o dai.

Bucuria va fi aceeasi.

Dar cadourile facute asa, in dorul lelii ma seaca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi la Romania, cu plicu cu bani nu dai gres.

In plus, daca te-a asezat langa usa, umbli la plic.Daca esti sub difuzoare, umbli la plic.Daca vecina de masa nu are decolteu corespunzator, umbli la plic. Mai spun?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×