Sari la conținut
Forum Roportal
Meeena

Aparatul dentar fix

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ShinnyGirl , daca te tine portmoneu' fa-ti cu suta la ora! Eu zic ca merita. Nici nu stii cat de mult schimba fata un zambet frumos. Eu trebuie sa mai astept pana sa imi permit asa ceva, so....

1000 de euro am mai auzit, dar 2000 nu prea.......Pare cam prea mult!

Sa ne mai povestesti cum merge treaba, detaliat daca se poate :spiteful: , ca vrem sa stim si noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
felicitari Olga .AI toti dintii pusi la oferta?

 

 

 

Aproape pe toti am de schimbat total = implant sau partial = coroana numai !!!

 

Vrei sa-ti trimit facturile ??? pentru decontare . . . . :focus: :P

 

 

Noi deducem cheltuielile medicale din taxele ce platim in Aprilie pentru anul trecut.

 

Intru-cat asigurarea nu acopera implanturi si alte luxuri medicale, mai avem o scapare cu

prepararea taxelor unde sint adunate si km facuti in interes medical, medicamentele,

ochelari de vedere, terapie etc. pentru ca plata acestor cheltuieli a fost facut din bani deja taxati

insa nu eu i-am cheltuit ci un doctor.

 

De la Januarie asigurarea mea va plati anumite implanturi !!

cred ca doar cele din fata sau ???? ca nu ne explica deloc, doar cand e nevoie spune la dentist daca si cat acopera din totalul cheltuielilor.

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aproape pe toti am de schimbat total = implant sau partial = coroana numai !!!

 

Vrei sa-ti trimit facturile ??? pentru decontare . . . . :focus: :focus:

Uite la Olga ce se lauda ca are bani. :P

Dar stimata doamna(schimbarea dintilor o fi semn de ramolisment?)ma doare fix in cot de ce aveti real sau imaginar .Chiar , nu stiu cate wc ati spalat de cand sunteti acolo?Sau echivalentul in wc-uri spalate a dintilor este cam cat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ShinnyGirl eu zic ca e cam mult cat ai platit dar daca ai banii necesari merita pt ca e un doctor bun din cate am auzit.M-am interesat aici in timisoara si la noi profesorii si sefii de catedra au preturi exorbitante dar sunt toti medici buni.Asa ca daca nu aflii de altul la fel de bun,dar ceva mai ieftin,merita.Ai putea sa intrebi cam cat te-ar costa totul,oricum frumos ar fi sa iti spuna el de la inceput.Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite la Olga ce se lauda ca are bani. :roll:

Dar stimata doamna(schimbarea dintilor o fi semn de ramolisment?)ma doare fix in cot de ce aveti real sau imaginar .Chiar , nu stiu cate wc ati spalat de cand sunteti acolo?Sau echivalentul in wc-uri spalate a dintilor este cam cat ?

 

 

 

 

 

Am crezut sincer ca ai simtul umorului si avem o conversatie ca intre adulti, insa ... ca mereu ma insel.

Asemenea observatii doar cei foarte low in materie cenusie poate sa debiteze dar n-am ce sa pretind nici de la tine.

 

De ce esti asa de invers proportionala cu wc-urile ??? Mergi doar pe langa garduri de obicei ??? se vede !!!

 

In incheire iti doresc sa-ti numeri dintii in palma de sarbatori un molar, un incesiv, o masea, un dinte de lapte !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este clar ca aparatul dentar fix este un semn de bunastare in Romania...cine are cu ce ...isi pune,cine nu,traieste si asa :spiteful:

Eu personal nu am nevoie,dar stiu ca este un lucru care ar trebui facut (in primul rand ptr ca dintii 'incalciti' grabesc aparitia cariilor ) ...daca poti :tease:

Editat de AnnaCondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu la copii pana la o anumita varsta aparatul dentar se pune gratuit ...

 

Un aparat dentar 1000 , 2000 euro? Sigur nu exagerati?

Acum un an , doi am fost cu cineva la un cabinet unde un astfel de aparat costa 100 , 200 euro ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna.vad ca la voi se discuta de preturi extraordinare.cit spuneti voi ca e un aparat eu am dat acum doi ani pe toata dantura de sus,si e din portelan, in doi ani mi-am dat seama ca este intradevar de calitate,estetic nu se vede ca ar fi pusa ,e super.Dar am intrat in discutie, pentru ca acum o luna m-am dus cu baietelul pt. un aparat dentar la acelasi medic ,nu a putut sa ii puna momentan pentru ca acum ii ies premolarii si a trebuit sa mai astept putin timp,mi-a zis sa revin peste o luna, si aparatul ar fi in jur de 2-300 de euro maxin.ceea ce aud la voi m-i se pare enorm.chiar credeti ca doctorii buni ce gasesc doar in centru?Sa stiti ca nu neaparat pretul arata calitatea,am vazut situatii in care prietene au platit mai mult fitele,iar in cele din urma, ducindu-le la medicul meu au fost f. multumite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu implinesc in aprilie 14 ani si ieri mi-am pus aparat dentar fix :flowers: . ma dor dintii ingrozitor. cine ar putea sa imi zica pana cand ma tin aceste dureri... nu pot nici sa mananc....stomatologul a zis cateva zile, dar cine stie cat ma va tine...

in plus ma si zgarie acele suruburi.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu implinesc in aprilie 14 ani si ieri mi-am pus aparat dentar fix :roll: . ma dor dintii ingrozitor. cine ar putea sa imi zica pana cand ma tin aceste dureri... nu pot nici sa mananc....stomatologul a zis cateva zile, dar cine stie cat ma va tine...

in plus ma si zgarie acele suruburi......

 

Gandeste-te ca peste un timp vei avea dantura super si iti trece durerea ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×