Sari la conținut
Forum Roportal
extraterestra

Dormitul stramb strica coloana?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare...stiu k atata timp cat ai probleme cu spatele si dormi pe pat care nu este perfect drept se agraveaza starea....dar cand esti sanatos si dormi pe pat stramb se strica coloana?? multumesc. . . :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare...stiu k atata timp cat ai probleme cu spatele si dormi pe pat care nu este perfect drept se agraveaza starea....dar cand esti sanatos si dormi pe pat stramb se strica coloana?? multumesc. . . :yes:

 

 

Asta nu stiu...dar stiu k daca ai probleme cu coloana si dormi stramb(ghemuita....pe lateral)...este bine pt coloana...:lol2:

Cat de stramb dormi?In ce pozitie?

Daca nu te trezesti cu dureri de spate e posibil ca coloana ta sa ceara aceasta pozitie...:rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare...stiu k atata timp cat ai probleme cu spatele si dormi pe pat care nu este perfect drept se agraveaza starea....dar cand esti sanatos si dormi pe pat stramb se strica coloana?? multumesc. . . :spiteful:

Din cate stiu DA...Conteaza patul pe care dormi...

Bun venit pe forum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare...stiu k atata timp cat ai probleme cu spatele si dormi pe pat care nu este perfect drept se agraveaza starea....dar cand esti sanatos si dormi pe pat stramb se strica coloana?? multumesc. . . :cheer:

Da coloana se strica de la un pat aiurea, dar in timp. Si nu atit patul, ci faptul ca sta tensionata coloana, iar in timpul zilei de la pozitia verticala apare oboseala si defectarea.

Exista o pozitie care indreapta coloana. Se doarme in lateral. Se trage de spate pina devine drept. Si se relaxeaza. Pe noapte e nevoie sa se faca de mai multe ori asa. In timp devine un reflex, mai ales ca apare o imbunatatire a pozitiei verticale, pe perioada zilei.

Grija ca si partea cervicala sa aiba sustinere, cu o perna bagata sub git.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai daca dormi... daca stai mai stramba si ziua pot aparea, in timp, probleme...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×