Sari la conținut
Forum Roportal
Dulcica

Am gasit un papagal!

Postări Recomandate

Intr-o zi , nu mai stiu de unde veneam , am vazut deodata , intr-o fractiune de secunda parca un perus vrede zburand ....cred ca tocmai il scapase cineva!! imi pare f rau pentru el!!! :P

aventuri cu papagalul meu! Intru in bucatarie, unde dealtfel sta (pe corniza, in speta), geamul era deschis, scot capul fara sa ma gandesc inainte. Deodata, mama se uita fix la mine si-mi zice cu o mutra posomorata ca l-a scapat pe geam, din greseala. Speriata ies jumate afara, stiam ca nu e bun in aripi si ma gandeam ca e in apropiere. In plus asteptam sa-l vad pe tata care "iesise" sa-l caute. Dupa cateva minute de ingrijorare, timp in care o certam pe saraca mama mea, incepe sa rada. Era in sufragerie, masura corniza in pas adaugat. <_< vai, m-a pacalit, :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca nu ti-a picat gluma aceasta bine la "stomac"

Daaaaa, mai rau la stomac mi-a picat ca ma stie tot cartierul. :P nu prea m-am atasat asa mult de el, cum ar fi catelusa mea, spre exemplu, dar il stiu babalau si-mi parea rau. Chiar il iubeam in momentul cand l-am gasit <_<

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<_< Buna Dulcica!!!! e a mai facut perusul tau azi???Te :evil: Mimi a mea!!!

Buna Cristinica, papagalul meu nu face nimic. parca am zis asta. eu il mai chinui, Imi place sa-l fac sa zboare de pe corniza, iar cand se intoarce pe perdea il prind in mana ... Nu ne intelegem deloc k-lumea. :roll: In orice caz, e o scumpa dar nu prea scumpa cand aterizeaza pe jos unde e si billy, catelul nu e asa de cuminte, ii mai trage cate-o laba in cap, asa in joaca :P Bine ca nu am pisica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-ai luat cadita sa faca baitza??

 

Am uitat sa te intreb si sper sa nu te superi pe mine dar cati ani ai? <_<

20 de ani am. :P Sa nu-mi zici ca sunt mare, stiu :evil:

Nu i-am luat cadita.. ar trebui? Nu ma pricep la pasari se pare.... cu toate ca mai sus cineva mi-a dat o lectie grozava, Kaleidoscope :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar cam trebui s ii iei caci trebuie sa se spele pentru a preveni aparitia bolilor. Siii fata de mine esti marisoara!!!

 

Stiai ca avem chat pe forum , nu??De ce nu intra nimeni?? Daca intra ,cand?? :P <_<

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar cam trebui s ii iei caci trebuie sa se spele pentru a preveni aparitia bolilor. S

bagat la cap! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×