Sari la conținut
Forum Roportal
CLAUD1982

sunt disperata

Postări Recomandate

ma poate ajuta cineva sa aflu un raspuns va rog mult de tot sunt disperata,nu stiu ce sa fac.de curand am avut o relatia cu cineva care avea acest virus,m-am culcat cu el folosind prezervativul,dar din nefericire acesta s-a rupt ,dar el nu a terminat pan ala capat.este posibil so fi contactat.?a era sa uit sa va zic ca el a facut tratament. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca avea hepatita C riscul e destul de mic. Daca a fost infectat cu B riscul e putin mai mare, dar nu trebuie sa disperi. Eu am fost infectat fara sa stiu si sotia mea nu a fost infectata. Seful meu are hepatita B de 45 de ani de zile si nu si-a infectat sotia. Deci nu e dracul chiar asa de negru. Ai grija mai degraba de o sarcina nedorita decat de o infectare. Astept sa imi spui daca persoana respectiva a fost infectata cu B sau cu C si daca in urma tratamentului s-a vindecat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca avea hepatita C riscul e destul de mic. Daca a fost infectat cu B riscul e putin mai mare, dar nu trebuie sa disperi. Eu am fost infectat fara sa stiu si sotia mea nu a fost infectata. Seful meu are hepatita B de 45 de ani de zile si nu si-a infectat sotia. Deci nu e dracul chiar asa de negru. Ai grija mai degraba de o sarcina nedorita decat de o infectare. Astept sa imi spui daca persoana respectiva a fost infectata cu B sau cu C si daca in urma tratamentului s-a vindecat.

iti multumesc ptr raspuns,a avut virusul hepatitei c,dar in urma tratamentului pe care l-a urmat a iesit negativ.ce parere ai.iti multumesc din suflet,dumnezeu sa-ti ajute si sa te ocroteasca pe tine si cei dragi tie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Claudia, daca are C sa fii linistita. Nici daca n-ar fi fost negativ dupa tratament tot nu trebuia sa-ti faci probleme. Eu sunt pozitiva de vreo 14 ani si anul acesta am aflat de-abia iar sotul meu e negativ. Asa ca nu-ti face probleme decat poate, cum spunea Sky, din cauza unei sarcini.

Multa sanatate tie si la toata lumea! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Claudia, daca are C sa fii linistita. Nici daca n-ar fi fost negativ dupa tratament tot nu trebuia sa-ti faci probleme. Eu sunt pozitiva de vreo 14 ani si anul acesta am aflat de-abia iar sotul meu e negativ. Asa ca nu-ti face probleme decat poate, cum spunea Sky, din cauza unei sarcini.

Multa sanatate tie si la toata lumea! :P

nu stiu cum sa-ti multumesc ca ti-ai rapit un pic din timpul tau liber si mi-ai raspuns.sa te ajute bunul d-zeu pe tine si toti cei dragi tie.

dar de ce toata lumea spune ca se transmite pe cale sexuala? :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar de ce toata lumea spune ca se transmite pe cale sexuala? :-

Din nestiinta, draga mea. Nici mediile de informare nu sunt mai prejos. Pur si simplu au dezinformat lumea! Dar acum tu STII, asa incat poti sta linistita. Si poate, le mai spui si altora ce-ai aflat tu ca tare bine ar prinde celor care au aceasta problema. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din nestiinta, draga mea. Nici mediile de informare nu sunt mai prejos. Pur si simplu au dezinformat lumea! Dar acum tu STII, asa incat poti sta linistita. Si poate, le mai spui si altora ce-ai aflat tu ca tare bine ar prinde celor care au aceasta problema. :P

gia de unde ma pot documenta corect?mersi mult :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti multumesc ptr raspuns,a avut virusul hepatitei c,dar in urma tratamentului pe care l-a urmat a iesit negativ.ce parere ai.

Vad ca te simti in continuare nelinistita. Am postat acum o luna ceva in legatura cu acest aspect. Contactele sexuale uneori se lasa si cu sangerari. Aceste sangerari pot fi anterioare (fata era pe ciclu si nu a stiut), deflorare, ruperea frenului la barbat, in situatiile cuplurilor homosexuale apar fisuri anale etc. Iata de ce se spune ca se poate transmite HC si prin contact sexual.

Deci daca s-a produs un astfel de eveniment la cel putin unul din parteneri atunci se lasa cu niste semne de intrebare mai ales ca organele sexuale sunt foarte bogat irigate in perioada contactului.

Din cate am inteles ati folosit si prezervativ care pe langa rolul de contraceptie reprezinta si cel mai bun mijloc de protectie impotriva bolilor cu transmitere sexuala predilecta.

In consecinta daca nu ati avut sangerari nici unul din voi atunci nu aveti de ce sa va faceti griji. Dupa parerea mea nici in cazul unei sarcini nu ai de ce sa iti faci probleme sunt multe mamici care au HC si copiii nou nascuti sunt perfect sanatosi (vorbeste cu Dana M de ex). Mai "sapa" pe forum cu cuvinte cheie si ai sa gasesti caile de transmitere a acestei boli. Nu lasa lipsa de informatie sa va tulbure posibilitatea de a fi fericiti impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×