Sari la conținut
Forum Roportal
k_idho009

cred ca m-am indragostit prosteste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mda...pai totul a inceput de la un joc nevinovat.am 15 ani si intr-o zi de plictiseala la liceu,mie si unei colege,de aceeasi varsta cu mine,ne-a venit o idee sa ne prefacem ca suntem iubiti.mi s-a parut amuzant m-ai ales ca este o fata destul de draguta dar care era doar o colega.am inceput noi sa ne prostim,ne alintam si chiar ne sarutam cateodata pe buze si asa a trecut prima zi de joaca.a doua zi din nou cum am ajuns la liceu a venit la mine in brate,ne-am sarutat de fata cu ceilalti colegi ca sa parem iubiti pe bune si cam toata ziua asta am facut.insa dupa ziua aceea am inceput sa ma gandesc mai mult la ea,simteam nevoia sa fiu mai tot timpul langa ea.a treia zi s-a simtit cam rau si doar ne-am sarutat odata si nu am mai facut nimic si am terminat cu jocul asta,dar eu cred ca m-am indragostit ca prostul de ea si nu vroiam sa se intample asta.ea este si intr-o relatie cu un baiat de ceva timp si stiu ca daca ar fi sa ma gandesc la o relatie cu ea ar fi ca o fantezie pentru ca nu cred ca as avea sanse.incerc sa fac tot felul de lucruri ca sa nu mai ma gandesc la ea si in felul acesta sa o pot uita dar nu prea reusesc.

ce credeti ca ar trebui sa fac?sa-i spun ce simt sau sa incerc in continuare sa o uit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ea se saruta cu tine (chiar si in joaca) in timp ce era cu altcineva, atunci iti zic eu din proprie experienta sa nu bagi in seama "jocurile" astea. Sfatul meu e ca la varsta ta sa iti concentrezi atentia pe sport si alte hobbiuri care le mai ai si sa lasi relatiile pentru mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scutura carnatul bine si iti trece daca esti baiat destept lasi dragostea la o parte si iti faci de cap ba cu una ba cu alta....ai timp sa fii si cuminte dupa 20 de ani incolo....pana atunci have fun....hormoni astia :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la 15 ani lucrurile bune din trecut sunt castelele de nisip de pe plajă :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa te multumesti cu lucrurile bune din trecut si sa iti vezi de treaba.

Iar cand ea o sa te caute, sa cauti repede butonul de ignore.

 

Asta e teorie doar, fireste. In realitate, o sa fii din ce in ce mai innebunit dupa ea si o sa te umilesti 'in numele iubirii'. Mai tarziu o sa iti dai palme si suturi in propriul kur.

 

Some things never change.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cry: ei iai spus asta incearca sa fi rational si spunei clar cine stie poate si ia se gandeste serios la tine poate si ia simte acelas lucru eu cred ca dialogul este cheia

Daca relatia ei cu celalalt e serioasa atunci profita de viata :think: da nu te implica emotional

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry: ei iai spus asta incearca sa fi rational si spunei clar cine stie poate si ia se gandeste serios la tine poate si ia simte acelas lucru eu cred ca dialogul este cheia

Daca relatia ei cu celalalt e serioasa atunci profita de viata :think: da nu te implica emotional

 

pe lumea asta s-au inventat cratime, virgule şi puncte. foloseşte-le!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe lumea asta s-au inventat cratime, virgule şi puncte. foloseşte-le!

:think:

Eu zic sa incerce intai cu manualele ! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai stiu cum se indragosteste lumea asa in 3 zile si chestia asta cu uitatul...de parca l-ar fi parasit dragostea vietii lui cu care a fost impreuna 50 de ani...:think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfatul meu e ca la varsta ta sa iti concentrezi atentia pe sport si alte hobbiuri care le mai ai si sa lasi relatiile pentru mai tarziu.

Asa mi-am concentrat eu atentia 3 luni pe un examen. Sa spun daca l-am luat sau nu ?

 

Mai stiu cum se indragosteste lumea asa in 3 zile si chestia asta cu uitatul...de parca l-ar fi parasit dragostea vietii lui cu care a fost impreuna 50 de ani...:think:

Dupa o relatie de 50 ani zic eu ca se uita mai usor... de-abia ti-aduci aminte : lingura sau lingurita ?

Editat de Fentasy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×