Sari la conținut
Forum Roportal
adi_alina

Canon SX110 IS sau Panasonic Lumix FZ18?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

 

Vreau sa-mi cumpar si eu o camera foto noua si as avea nevioe de o parere... sau mai multe.

Desi camera pe care mi-as dori-o foarte mult este Canon SX10 IS, din pacate nu mi-o pot permite. Asa ca va tb sa fac un compromis. Pb este ca nu stiu la ce anume sa renunt. La super-zoom (Canon SX110 IS are 10X, iar Panasonicul 18X) sau la firma (Inainte am avut un Canon SX100 IS de care am fost foarte multumita, dar pe care din pacate mi l-a scapat cineva pe jos cu obiectivul deschis... si a cazut chiar pe obiectiv... :pardon: ).

Voi ce parere aveti despre Panasonic? Lentilele sale Leica si stabilizatorul de imagine Mega OIS fac difernta? Sau sunt doar de palmares? N-am avut niciodata ocazia sa folosesc un Panasonic, dar review-urile pe care le-am citit au fost destul de satisfacatoare. Insa as vrea sa aud si parerea unor oameni care le-au folosit.

 

Multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cumpara-ti Canon SX10 IS. Are un amic si crede-ma face niste poze exceptionale. El lucreaza in acest domeniu, face poze pentru clasele care termina si cu ajutorul acelui apara a facut bani frumosi. Deci merita sa cumperi Canon SX10 IS.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×